vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Як правильно потрібно зціджувати грудне молоко руками – рекомендації лікаря

Кожна годуюча мама повинна знати, як правильно зціджувати грудне молоко руками. Регулярне зціджування виробленого залозами молока провокує гиперлактацію.

Как правильно нужно сцеживать грудное молоко руками – рекомендации врача

Медичні показання

Зціджене молоко виглядає незвично. Багато людей, побачивши в перший раз «їжу немовляти», дивуються або лякаються, порівнюючи його зі звичним на вигляд коров’ячим чи козячим продуктом. Когось бентежить більша жирність, а хтось турбується через прозорість або синюватий відтінок. Протягом декількох хвилин зціджене молоко може розшаровуватись – вершки виявляються зверху.

Молоко буває різне у різних жінок, і воно не повинно нагадувати коров’яче. На поживність продукту це ніяк не впливає. У різні періоди годування його вигляд може змінюватися, але воно завжди буде відповідати потребам дитини на даний період. Молодим мамам зціджувати молоко необхідно у наступних випадках:

 1. Потрібно збільшити лактацію, тому що дитина з якихось причин не споживає все вироблене молоко. Зціджування буде стимулювати збільшення виробітку.
 2. Збільшився приплив. Це відбувається через 3-4 дні після пологів. Зціджувати молоко радять не раніше, чим через добу, щоб організм встиг зрозуміти, скільки його виробляти. У цей період досить годувати малюка на вимогу і прикладати його до грудей, якщо вона кам’яніє в періодах між годуваннями. При необхідності жінка додатково зціджує молоко.
 3. Мама відлучається на час і необхідно залишити продукт для годування малюка.
 4. Потрібна підтримка лактації, якщо дитина тимчасово далеко. Такий стан забезпечується з допомогою регулярних сцеживаний 2-3 рази в день. Підтримувати вироблення денної норми дитині складніше – тому потрібно зціджувати не менше 6-10 разів на добу, враховуючи нічний час.
 5. Стався застій – лактостаз. В цьому випадку молоко зцідити необхідно, якщо дитина не смокче хворі груди або смокче недостатньо.

Як спровокувати вироблення?

Фахівці рекомендують прикладати до грудей ненадовго злегка вологий теплий рушник, робити легкий масаж і випивати тепле пиття. Деякі впевнені, що спровокувати лактацію допомагають спостереження за малюком, дотик до нього, взяття на руки.

Додатково медики радять використовувати методику пом’якшення тиском. На отверділу, переповнену або набряклу область навколо соска протягом 1 хвилини необхідно надавати рівномірне невеликий тиск. Завдяки цій процедурі процес зціджування перестає бути болючим, набряклість сходить, а лактація посилюється.

Спеціально «розціжувати» молочні залози в пологовому будинку небажано. З-за цього підвищується ризик травм тканин молочної залози. Діти не завжди справляються з грудками, утвореними в молочній залозі. Причин кілька: дитина хворіє, далеко від матері чи багато часу спить. Впоратися з новоутвореннями допомагає техніка пом’якшення тиском і акуратне, безболісне усунення надлишків.

Для кожного розглянутого варіанту характерні відповідні переваги. Фахівці рекомендують в перший раз пробувати зцідити молоко вручну, без механічних пристосувань. Застосування молоковідсмоктувача в поєднанні з відсутністю досвіду може привести до травматизму і хворобливих відчуттів.

Вручну легше вибрати швидкість і силу натиснення з урахуванням анатомії молочних залоз.

У період припливу після пологів, в молозивний період і при лактостазі бажано уникати використання молоковідсмоктувача. В іншому випадку з’явиться набряк, погіршиться відтік.

Механічний помічник застосовують, коли залози звикнуть до функції годування і будуть добре розроблені. Це пристрій незамінний, якщо мама виходить на роботу або їй доводиться надовго відлучатися.

Основні рекомендації лікарів

Зцідити молоко одразу в пляшечку, не розплескавши його, не вийде. Тому необхідно заздалегідь підготувати суху, чисту ємність. Підійде широка піала або велика чашка. Руки повинні бути чистими і сухими, щоб не ковзати. Щоб поліпшити відтік, рекомендується приймати гарячий душ, робити ванночки для рук, ніг і легкий масаж сосків.

Попередньо мама повинна прийняти зручну позу і розташувати ємність під грудьми. Середній і вказівний пальці необхідно розташувати під областю навколо соска, а великий палець – над нею. Сосок повинен розташовуватися на одній вертикалі з подушечками пальців. Потрібно стежити, щоб пальці не зісковзували і розташовувалися на кордоні ареоли і білої шкіри.

Далі слід натиснути на область навколо соска вказівним і великим пальцями в напрямку на себе. Натискання необхідно повторити, якщо молоко відразу не почало бризкати або капати. Потім необхідно злегка стиснути утворену пальцями складку і потягнути від себе, вичавлюючи. Випорожнити всі грудні частки дозволяє пересування пальців по колу. Руки потрібно періодично витирати чистою сухою тканиною або серветкою, щоб уникнути ковзання.

Процедуру слід повторювати протягом 3-30 хвилин, міняючи руку, до тих пір, поки не почне витікати менше молока. Зцідити всі запаси не вийде із-за постійного процесу вироблення. Потрібно уникати тиску, тертя, масажу і будь-яких рухів, які викликають больові відчуття.

Використання молоковідсмоктувача

Простота використання цього приладу – в тому, що до нього додається інструкція по застосуванню, але труднощі виникають через необхідність якісно зцідити певну грудь. Для кожної з грудей характерні свої особливості. Перед тим, як зціджувати грудне молоко руками, експерти радять скористатися наступними рекомендаціями:

 • нахилити грудь вперед так, щоб вона звисала вниз;
 • зайняти позицію, при якій плечі і шия залишаються розслабленими;
 • уявляти зціджування процесом реального годуванням немовляти;
 • використовувати подвійну конструкцію для одночасного випорожнення обох грудей;
 • зціджувати в процесі годування, однією груддю годуючи малюка, а другу – спорожняючи;
 • увімкнути звуки природи, шум дощу.

Годування дитини за вимогою припускає, що організм виробляє ту кількість молока, яка необхідна малюкові на один прийом. Тому здобути додаткову кількість молока буває проблематично. Додаткове зціджування дає результат з 3-4 сеансу. Успіх – результат практики та наявності досвіду.

Як правильно зберігати зціджене молоко?

Необхідно дотримуватись умов зберігання, щоб малюк завжди мав якісне, безпечне харчування. Свіжий продукт можна зберігати без холодильника не більше 12 годин. У холодильнику термін зберігання збільшується у 2 рази (до 24 годин). У морозилці, за умови швидкої заморозки (температура – мінус 18ºС), продукт зберігається 4-6 місяців.

Для зберігання грудного молока використовують герметично закритий чистий скляний посуд або спеціальні контейнери. Підійдуть баночки з-під дитячого харчування або пластикові пакети. Не можна розморожувати грудне молоко в мікрохвильовій печі. Заморожений продукт розморожують під струменем теплої води. Перед годуванням необхідно:

 • капнути краплю підігрітого продукту на зап’ястя;
 • переконатися, що молоко не гаряче;
 • спробувати молоко перед годуванням. Воно не повинно гірчити.

Випорожнення однієї груді може спровокувати зниження лактації. Бажано зціджувати молочні залози трохи і часто.

З материнським молоком дитина отримує всі необхідні речовини для росту і розвитку, зміцнюється його імунна система. Представлені на ринку суміші найвищої якості не можуть замінити материнське молоко. Тому, якщо немає проблем з лактацією, фахівці рекомендують годуючим мамам не поспішати переходити на суміші.

Дуже вдячні woman.net.ua за надану статтю.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code