vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Які імунні препарати використовуються при герпесі?

Багатьох людей цікавить питання: які імунні препарати при герпесі можна використовувати в якості лікування? Невеликі висипання на шкірному покриві можна спробувати вилікувати за допомогою крему. Якщо в процесі терапії бульбашки герпесу будуть зникати, то варіант лікування був обраний правильно. У разі коли після лікування хвороба знову повертається, а висипання супроводжуються підвищенням температури, лихоманкою, в лікуванні потрібно шукати варіант комплексного підходу.

Какие иммунные препараты используются при герпесе?

Так як герпес викликається вірусом, то боротьбу в першу чергу потрібно вести саме з ним, використовуючи різні противірусні засоби. Часто розвиток захворювання виникає на фоні зниження захисних властивостей організму. Способи підвищення імунітету при герпесі є варіантом ефективної профілактики його виникнення. Якщо у людини виражена схильність до розвитку герпетичних проявів, то, коли він переохлаждается або тільки починає хворіти, ефективними під час застуди будуть імуностимулюючі препарати при герпесі.

Лікарські засоби різних форм

Герпес може бути викликаний вісьмома різними вірусами. У відповідності з тим, який вірус спровокував розвиток хвороби, вибирається препарат, придатний для лікування.

Лікарські препарати можуть бути різної форми, одним допомагають мазі, іншим потрібно використання таблеток. Приміром, якщо герпес локалізована в певній галузі, то місцевого застосування крему буде достатньо, щоб бульбашки пройшли. Множинне прояв говорить про необхідність більш ретельного лікування, і без таблеток впоратися з великою кількістю бульбашок буде складно. Таблетки потрібні, якщо висипання супроводжуються температурою. Якщо людина має слабкий імунітет, то при герпесі це ризик того, що незабаром при найменшому переохолодженні з’явиться виразка на тілі або в районі губ. Знаючи цей факт, можна запобігти появі бульбашки, прийнявши своєчасно імуностимулюючі таблетки. На місцевому рівні з виразкою дуже добре бореться мазь, яка дозволяє:

  • підсушити пухирець;
  • зняти біль і свербіж;
  • запобігти рецидив.

Крім місцевого використання мазей і вживання таблеток, допустимо застосування противірусних препаратів внутрішньовенного характеру.

Імуномодулюючі препарати

В організмі кожної людини є вірус герпесу. Прибрати його з організму неможливо, але під силу зробити так, щоб його шкідливий прояв відсутнє. У випадку коли людина веде здоровий спосіб життя, його не мучать часті простудні захворювання, присутній спорт і своєчасний відпочинок, то герпес може ніяк себе не проявляти. Але в тих випадках, коли організм людини ослаблений, герпес не тільки проявить себе, але і буде нагадувати про себе знову і знову. Уникнути частого прояву хвороби і полегшити її дію допомагають імуномодулюючі препарати.

Серед всіх найбільш поширених можна виділити такі імунні препарати:

  1. “Поліоксидоній”. Дозволяє нормалізувати імунну систему, сприяє виведенню з організму токсинів. Даний препарат дозволений до застосування для лікування дітей.
  2. “Лікопід”. Сприяє підвищенню імунітету. Дозволений для лікування дітей новонародженого віку.
  3. “Деринат”. Стимулює підвищення імунітету, дозволяє швидше відновлювати тканини. Препарат не має побічних дій.
  4. “Інтерферони”. Організмом передбачена постійна вироблення інтерферонів. При застосуванні препаратів, створених на їх основі, дозволяють підвищити імунітет і набагато активніше вести боротьбу з вірусами, що викликають герпес.

Препарати, що підвищують імунітет при герпесі, повинні призначатися лікарем, як і при будь-яких інших захворюваннях. Виключено самостійне і безсистемне використання препаратів, так як неправильна система і дозування не зможуть принести ніякої користі, а навпаки, можуть завдати навіть шкоди.

Краще від герпесу

Герпес потребує лікування, самостійно дане захворювання не пройде. Щоб правильно і безповоротно вилікувати його, необхідно звернутися за консультацією до лікаря, який, провівши пару тестів, зможе поставити точний діагноз, визначить вид герпесу і призначить вірний спосіб лікування. Щоб швидше позбутися від цього захворювання, необхідно точно дотримуватися системи лікування, прописаної лікарем. Ефективним у лікуванні герпесу є поєднання імуномодулюючих і противірусних препаратів.

У комплексі вони відразу спрямовують свою дію на зняття негативних проявів хвороби та її лікування. Застосування противірусних препаратів дозволяє підсушити з’явилися бульбашки і посприяти їх більш швидкому загоєнню.

Не рекомендується проводити експерименти, намагаючись самостійно вилікуватися від захворювання. Ефективним таке лікування буде лише в тому випадку, якщо мова йде про одиничному висипанні в області губ. Всі інші форми відрізняються більшою складністю, та їх лікування повинно бути організовано під наглядом і з дозволом лікаря.

Додаткові засоби лікування

У терапії важливим є не тільки противірусний ефект застосовуваних препаратів, але і загоєння з’явилися виразок. Нарівні з прописаними мазями, кремами і таблетками можна використовувати додаткові препарати, такі як:

  1. Пантенол і крему на його основі. Вони допомагають стимулювати процес відновлення тканин, що дозволяє зробити процес загоєння набагато швидше.
  2. Обліпихова олія та інші препарати, в основі яких є обліпиха. Вони значно прискорюють процес загоєння виразок і бульбашок.
  3. Шипшина і масло з нього. За допомогою їх процес загоєння тканин йде не тільки швидше, але і безболісніше.

Приміром, мало хто б міг подумати, що серцевий препарат “Корвалол” буде ефективний у боротьбі з герпесом. Єдине, що краплі і таблетки слід приймати не всередину, а в якості мазі. Якщо цим засобом щодня змащувати уражену ділянку, то висипання пройде швидше. Містяться в препараті спирт і м’ятна олія сприяють зняттю набряку, а також виступають в якості антисептика. Але так як “Корвалол” не відноситься до ряду противірусних засобів, то при складній формі герпесу він буде марний.

Іншим таким корисним засобом є перекис водню, також виступає в якості антисептичного препарату. Застосування перекису дозволить зупинити процес появи бульбашок, але щоб до кінця досягти повного виліковування, потрібно додатково скористатися антивірусними препаратами.

При використанні противірусних засобів варто враховувати наявність у них протипоказань. Приміром, їх використання небажано під час вагітності та при лактації. Варто враховувати несумісність противірусних препаратів з алкогольними напоями. Їх поєднання може обернутися отруєнням печінки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code