vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

ВПЛ 16 типу у чоловіків: причини, симптоми і лікування

Вірус папіломи людини (ВПЛ) 16 типу небезпечний не тільки для жінок, але і не менш часто вражає статеві органи чоловіків. При носійстві або повільно прогресуючому перебігу патологія ніяк не проявляється, тому її поширення триває при статевих і побутових контактах. Консервативне лікування та заходів профілактики у цьому випадку майже безсилі, єдине, що може зробити людина – це регулярно стежити за станом свого імунітету і своєчасно підвищувати його.

Особливості захворювання

Вірус папіломи людини – це інфекція, що включає кілька типів вірусу, які позначаються номерами. Збудники містять ДНК, яка вбудовується в ДНК клітин людини, змінюючи життєву програму і викликає надмірне розмноження вірусу. Деякі типи вірусів провокують клітини до формування доброякісних новоутворень, а деякі (в тому числі ВПЛ 16) – злоякісних.

Збудник передається під час статевих контактів, включаючи оральні та анальні, а також у процесі генітальних контактів без проникнення. Тому пік захворюваності припадає на молодий вік. Іноді імунітет здатний усувати вірус, протягом 2 місяців відбувається самовилікування без появи морфологічних змін, а в деяких випадках він циркулює в крові довічно і може викликати клітинну трансформацію.

Причини

Вірус папіломи людини 16 типу відноситься до онкогенів і передається переважно статевим шляхом. Чоловікові досить одного статевого контакту з інфікованою партнеркою. У 60% випадків зараження відбувається при першому сексуальному контакті, навіть необов’язково з проникненням.

Через мікротравми і тріщини на слизовій вірус проникає в тканини людини і починає поширюватися і впроваджуватися в здорові ДНК клітин.

Пік поширення інфекції припадає на молодий вік, коли хлопці ще не мають стабільної партнерки і не завжди обізнані про необхідність контрацепції. Серед провокуючих факторів, які сприяють хвороби, виділяють:

  • низький імунітет;
  • часті психоемоційні навантаження;
  • фізична перевтома;
  • куріння, зловживання алкоголем;
  • низький соціальний статус;
  • генетичну схильність.

При наявності перелічених провокуючих факторів захворювання швидше прогресує, клінічні ознаки стають більш вираженими, а патологія стає злоякісною з більшою ймовірністю.

Симптоми

Серед доброякісних новоутворень, що виникають внаслідок інфікування ВПЛ, виділяють аногенітальні бородавки. У клінічній практиці їх часто називають гостроверхою кондиломою. Виглядають вони, як конусоподібні розростання різних розмірів від мікроскопічних до великих, що викликають естетичний дискомфорт.

Кондиломи розташовуються в районі статевих органів і в області анального отвору. Іноді при гомосексуальному контакту бородавки можна виявити в задньому проході. Розташовуються вони переважно на шкірі, слизові рідко залучені в патологічний процес.

До передракових станів відносять бовеноїдний папулез – захворювання, при якому на шкірі статевих органів з’являється велика кількість різних морфологічних елементів (папул, бляшок, плям), які розташовані поодиноко і групами. Крім зміни зовнішнього вигляду, не виникає ніяких клінічних симптомів, однак ця хвороба небезпечна ризиком переходу в рак.

Злоякісні новоутворення проявляють себе вкрай скудно. Улюблене місце раку – крайня плоть. Виникає ледь помітне ущільнення, яке згодом покривається лусками, вкривається виразками і не гоїться. З злоякісних пухлин ВПЛ 16 типу здатний викликати рак простати, який теж ніяк не проявляє себе на початкових стадіях, тільки після збільшення об’єму пухлини відзначаються болі і дизуричні стани (порушення сечовипускання).

Діагностика

Діагноз ВПЛ ставлять на підставі клінічних ознак (поява бородавок, папулеза, раку) в поєднанні з лабораторним підтвердженням. Щоб визначити тип вірусу, необхідно зробити аналіз ПЛР, під час якого в досліджуваному матеріалі (кров, частинки тканини) виявляють ДНК вірусу.

На основі візуального огляду можна лише запідозрити патологічний процес, клінічне обстеження проводиться у всіх випадках. При підозрі на рак зміни відбудуться і при загальноклінічних аналізів крові підвищаться швидкість осідання еритроцитів і кількісний показник лейкоцитів, які являють собою неспецифічні ознаки запалення.

Лікування

Знищити або вивести вірус за допомогою лікарських засобів назавжди неможливо. Можна посилити імунний захист організму за допомогою препаратів інтерферону та імуномодуляторів. Однак немає гарантії запобігання подальшого розвитку патології.

Боротися з доброякісними новоутвореннями допомагають електрокоагуляція, кріокоагуляція, лазерна деструкція.

Якщо розвинувся рак, потрібна радикальна операція з видаленням лімфовузлів, хіміо – і променевою терапією.

Щоб випалити бородавки в домашніх умовах, рекомендується використовувати засіб Суперчистотел, що містить концентрований розчин лугу, або оцет, йод. Ці агресивні хімічні речовини здатні усунути новоутворення, але не гарантують, що вони не повернуться.

Перед подібними маніпуляціями рекомендується пройти повне обстеження та отримати консультацію онколога та дерматовенеролога, так як вплив на кондиломи приведе до більш швидкого зростання і поширення. Це здатне спровокувати навіть летальний результат.

Нетрадиційна медицина та профілактика

Лікувати вірус папіломи людини народними засобами в домашніх умовах не має сенсу, так як впоратися з цим завданням не під силу навіть сучасним лікам. За допомогою деяких рослинних інгредієнтів вдається ефективно підвищити імунітет.

Рекомендується щодня вживати вітамінні збори на основі імбиру, меду та лимона або морс із журавлини. Добре підвищують захисні властивості цибуля, часник, цитрусові. Бажано включити їх в раціон. Разом з ними потрібно пити готові полівітамінні комплекси, розраховані на щоденний і курсовий прийом.

З метою профілактики лікарі рекомендують уникати випадкових статевих контактів, використовувати бар’єрні методи контрацепції. У молодому віці проводять вакцинацію проти вірусу папіломи людини, але про можливість її застосування необхідно проконсультуватися з фахівцем.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code