vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

В яких саме продуктах міститься вітамін Н?

У тих випадках, коли в організмі людини не вистачає біотину, виникає питання: в якому продукті міститься вітамін H в найбільшій кількості? Це дві назви однієї і тієї ж речовини. Майже у всіх вітамінів є не одне найменування. Це ж стосується і біотину, який також відомий як вітамін B7 або R-кофермент.

В каких именно продуктах содержится витамин Н?

Біотин виглядає, як безбарвний кристалічний порошок. Він прекрасно розчиняється в лужних розчинах і розплавах електролітів. Якщо докласти зусиль, то можна розчинити кофермент і у воді.

Вітамін H не боїться високих градусів – навіть кип’ятіння йому не завадить. Але більше цінуються ті його якості, які він надає на організм людини. Не даремно він так називається, адже «біо» в перекладі з грецької – це «життя».

Для чого біотин потрібен людині?

Вітамін H був включений в групу B. Ця група пов’язана з процесами обміну всередині організму. Біотин разом з різними ферментами бере участь у процесі виробництва тканин різних органів, м’язів. З його допомогою відбувається ріст клітин, протікають різні енергетичні реакції.

Вітамін Н бере участь в процесі регулювання рівня глюкози (цукру) в крові. Він присутній при синтезі глюкокінази. Це фермент, який відповідає за продукування і розщеплення глюкози. Крім цього, деякі ферменти, що містять біотин, беруть участь в обмінних процесах, які формують ДНК і передають генетичну інформацію.

Біотин бере участь і в процесі перенесення вуглекислого газу, відповідно, система дихання не може без нього обійтися. Вітамін задіяний майже у всіх життєво важливих обмінних процесах. Тому його дефіцит в організмі помітний відразу.

Значну частину біотину в організмі людини містять печінка і нирки. Від них він поставляється до інших органів. Виробляти вітамін H чоловік здатний сам. Для цього необхідно, щоб кишкова мікрофлора перебувала в здоровому стані і отримувала необхідні речовини.

У кишках людини постійно знаходиться безліч корисних мікроорганізмів. Вони створюють надійний щит від інфекцій і різних хвороб. Але зруйнувати мікрофлору простіше простого. Наприклад, якщо постійно вживати солодку газовану воду, жирні тістечка або алкоголь. А відновити нормальну роботу кишечника дуже важко, часом неможливо. Мало того, якщо з нього підуть корисні мікроорганізми, то їх місце займуть хвороботворні. А до кровоносного русла почне надходити не біотин, а зовсім інші речовини, наприклад, продукти розпаду. Все це призведе до важких захворювань.

Кожна людина прагне виглядати добре. Вітамін H містить у своїх молекулах сірку. Доставляючи її до клітин шкіри, нігтів і волосся, біотин забезпечує їх здоров’я і гарний зовнішній вигляд. Він позбавляє шкірний покрив від зайвого відділення сала, а волосяний покрив – від себореї.

Погано, якщо дитина народжується з недоліком вітаміну H. В такому разі вже на 4 місяці життя він починає страждати від випадіння волосся і шкірних запалень.

Які продукти містять біотин?

Вітамін H можна отримувати не тільки синтезом. Є він і в їжі. У магазинах можна придбати безліч продуктів, де міститься біотин. Це свинячі і яловичі печінка і нирки, бичаче серце, яєчний жовток, м’ясо курей, сир, молоко, деякі сорти риби, інші продукти, отримані від тварин. Є він навіть у консервованих сардинах.

Рослинна їжа порівняна з їжею тваринного походження за наявності біотину. Наприклад, він є в помідорах, сої, неочищеному рисі, зеленому горошку, моркві, картоплі, яблуках, апельсинах, свіжій цибулі.

В продуктах, отриманих від тварин, вітамін H знаходиться не в чистому вигляді. Він там пов’язаний з білками. А в рослинній їжі біотин вільний.

Людина, приймаючи відповідну їжу, отримує деяку кількість цього вітаміну. Але повністю замінити речовину, яку виробляє власний кишечник, це не допоможе. Тому необхідно стежити за здоров’ям свого ШКТ.

Наступна таблиця відображає всім знайомі продукти, де міститься вітамін H:

Найменування Кількість біотину на 100 г мкг
Печінка свиняча Близько 250
Печінка яловича Близько 210
Боби, соя Близько 60
Висівки рисові, житні зерна Близько 45
Горіхи земляні, волоські Близько 41
Жовток курячого яйця Близько 31
Риба (камбала, оселедець) Близько 20
Горіхи мигдалю Близько 18
Капуста Близько 16
Борошно пшеничне Близько 25
Горошок, теляче і куряче м’ясо Близько 5
Сир, молочні продукти Близько 4

Потреба людини у вітаміні H залежить від того, скільки калорій отримано з їжею. Для засвоєння 1000 калорій організму необхідно 100 мкг біотину. У середньому в добу жінці слід приймати близько 250 мкг, чоловікові – близько 400. Спортсменам необхідно значно більше, близько 550 мкг. Добова доза для дитини залежить від його віку, статі та особливостей фізіології. Але в середньому це приблизно 200-300 мкг.

Що буває при нестачі і надлишку вітаміну H в організмі?

Це може статися з завзятими курцями і людьми, які захоплюються міцним алкоголем. Недолік вітаміну відчувають і люди, які тривалий час приймають препарати проти судом. Якщо людина їсть занадто багато курячих яєць, то це теж призведе до дефіциту цього вітаміну.

Таким людям притаманні наступні симптоми:

 • різні шкірні висипання, наприклад, лускатий дерматит;
 • видозміни нігтьових пластин;
 • втрата функцій язикових сосочків;
 • млявість, депресивний настрій;
 • нудота;
 • біль у м’язах;
 • зниження рівня гемоглобіну в крові;
 • шкіра стає блідою (аж до попелястих відтінків);
 • постійне відчуття сонливості;
 • зниження маси тіла;
 • апатія;
 • втрата волосся.

На волоссі відразу позначається недолік біотину, так як він вкрай важливий для їх гарного стану. Також про дефіцит вітаміну H можна судити і за станом шкіри.

Надлишок вітаміну не спостерігається навіть у разі приймання його у великих кількостях з продуктами харчування. Навіть при вживанні вітаміну у формі лікарського засобу не було зафіксовано випадків передозування.

Побічні ефекти від його прийому (у вигляді задишки, грудного болю, шкірних висипань) вкрай рідкісні і пов’язані з індивідуальною непереносимістю мікроелемента.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code