vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Вітаміни для дітей для підвищення імунітету

Чи потрібні вітаміни для підвищення імунітету у дітей  або це просто викидання грошей на вітер? Багато батьків, піклуючись про здоров’я своїх дітей, переслідують мету виробити здатність дитячого організму протистояти різним патогенним збудникам. Вони хочуть, щоб у дітей був хороший імунітет. Але кожен з батьків намагається досягти поставленої мети по-своєму.

Витамины для детей для повышения иммунитета

Як формується дитяча імунна система?

Дитяча імунна система істотно відрізняється від дорослої. У дітей вона має власні, характерні тільки для цього віку особливості і недоліки, які роблять дитину сприйнятливою до різного роду інфекційних захворювань. Але саме в дитинстві відбувається формування стійкості організму до різних хвороботворних організмів, у тому числі і до інфекцій, вірусів, токсинів. З-за цього батькам настійно рекомендується приділяти якомога більше уваги здоров’ю власних дітей, поки вони знаходяться в дошкільному віці.

Вже після шести років у тілі дитини відбувається вироблення власних імуноглобулінів, формуються клітини імунної системи. Тому можна спостерігати таке явище, коли дитина часто хворіє в дошкільному віці, але, почавши ходити в школу, хворіє з кожним роком все рідше і рідше. Шкільне повітря тут ні при чому. Причина криється саме у формуванні власного імунітету.

Лікарям це відомо. Тому вони заспокоюють батьків часто хворіючих дошкільнят тим, що їх діти переростуть ці негативні явища. Статистика дитячої захворюваності повністю на їхньому боці.

Формування специфічного імунітету починається у дітей після того, як вони перенесуть захворювання або їм проведуть вакцинацію. Саме захворювання, які переносять діти у віці від двох до п’яти років, надають величезний вплив на формування у них імунної системи і здатність до вироблення захисних механізмів. Це означає, що якщо дитина цього віку часто хворіє без ускладнень, серйозних труднощів зі здоров’ям не спостерігається, то хвилюватися за неї не варто.

Причини поганого імунітету

Про те, що дитина має слабку імунну систему, можуть свідчити такі ознаки:

 1. Велика частота гострих респіраторних вірусних інфекцій, які спостерігаються у дитини по 5-6 разів протягом року. Особливо варто турбуватись, якщо це відбувається з дітьми молодшого і середнього шкільного віку.
 2. Ефективність лікування захворювань традиційними способами виявляється недостатньою, а після перенесеної хвороби відновлення проходить важко і повільно.
 3. У дитини відзначається чутливість до алергенів, проявляються алергічні реакції.
 4. Малюк дуже швидко втомлюється порівняно зі своїми однолітками, він часто дратується через дрібниці, його частіше, чим інших дітей, хилить у сон.
 5. Відзначається знижена концентрація уваги.
 6. Проявляються якісь порушення в травній системі.

Ознаки поганого імунітету

Наявність вищевказаних симптомів не є приводом для серйозного занепокоєння. Практично кожна дитина потребує того, щоб батьки зайнялися підвищенням її імунітету. Причинами сформованої ситуації є:

 • неякісне харчування, завдяки цьому відбувається дефіцит всіх необхідних поживних речовин, в тому числі і вітамінів;
 • недотримання рекомендованого розпорядку дня, недостатній час сну у малюка;
 • якісь внутрішні захворювання, прийом антибіотиків тощо;
 • погана екологічна ситуація, вживання неякісної води, великий вміст важких металів у повітрі;
 • надмірне розумове або фізичне навантаження.

Але пам’ятайте: якщо вам тільки здається, що у дитини ослаблений імунітет, це не є приводом для того, щоб займатися самолікуванням всілякими препаратами. Саме вірне рішення, яке можна прийняти в подібній ситуації, це звернутися до лікаря, який поставить точний діагноз, пропише правильне лікування. І якщо проблема полягає в недостатньому формуванні захисних реакцій дитячого організму, то саме лікар зможе знайти правильний і оптимальний вихід із ситуації.

Вітаміни для дітей

Сьогодні рідко зустрінеш батьків, які б привчали дітей з раннього віку до загартовування, формували у них любов до рухливого способу життя. Тому захисні сили організму у більшості малюків розвиваються недостатньо. Супутні стреси, підвищені психологічні навантаження та інші фактори знижують у дітей імунітет, і виникає гостра необхідність чимось все це компенсувати.

Для цього користуються вітамінами для імунітету дітям та вітамінними комплексами, які випускаються практично кожною фармацевтичною компанією. Перераховувати все не має сенсу, тому зупинимося на лідерах у цьому сегменті ринку.

Першу позицію займає такий вітамінно-мінеральний комплекс, як «Піковіт». З його допомогою дитячий організм заповнять дев’ять основних вітамінів і стільки ж мінералів. Склад комплексу дозволяє повністю нормалізувати біохімічні процеси у дитини.

Наступну позицію займає вітамінний комплекс «Кіндер Біовіталь». До його складу входять мікро – та макроелементи, які дозволяють запобігти появі і подальшому розвитку нестачі вітамінів у дитини. Цей препарат не має протипоказань для малюків, призначати його можна з однорічного віку.

На третій позиції – вітамінно-мінеральний комплекс «Вітрум Кідз», який містить у своєму складі 12 вітамінів і 10 мінералів. Вони підібрані виробником так, щоб заповнювати будь-яке необхідну дитині речовину в той період активного росту. Тому вживати її рекомендується дітям молодшого та середнього шкільного віку до 11 років.

Ще один вітамінно-мінеральний комплекс, який не можна обійти стороною, це «Мульти-табс Імуно Кідс». У ці дитячі вітаміни входять пробіотики. Якщо малюк постійно приймає цей комплекс, то в його організмі формуються захисні сили, які ефективно допомагають йому у боротьбі проти простудних захворювань. Імунітет такої дитини чудово зміцнюється, а до його організму надходить потрібна кількість необхідних речовин.

Склад комплексу містить всі вітаміни групи В, вітаміни А, С, D, E, фолієву, пантотенову кислоту, а також нікотинамід. Такий склад корисних речовин дозволяє дитячому організму виробити потрібну опірність до різних вірусів і бактерій. Крім цього, комплекс містить такі мікроелементи, як магній, марганець, залізо та йод, які необхідні для забезпечення правильного функціонування всього організму.

Лікарські препарати для дитячого імунітету

У тому випадку, якщо малюк захворів, тобто захисні функції не впоралися зі своїм завданням і потрібно активувати життєві сили дитини, для зміцнення і підняття імунітету застосовують лікарські препарати.

Такі препарати називають імуномодуляторами, і зловживати ними не можна. Серед них можна виділити наступні:

 1. «Віферон» і «Гриппферон» – відносяться до інтерферонів, до завдання яких входить блокування подальшого розвитку інфекційного захворювання. Застосування цих препаратів виправдано при захворюваннях на ГРВІ. Якщо вони призначаються відразу після початку захворювання, то його тривалість скорочується, попереджаються ускладнення.
 2. «Анаферон» і «Аміксин» – відносяться до індукторів ендогенних інтерферонів, що стимулюють вироблення інтерферонів безпосередньо дитячим організмом. Ці препарати призначають з профілактичною метою.
 3. «Біостим», «Лікопід» і «Імудон» – мають бактеріальне походження, містять у своєму складі бактерії – збудники інфекції. Однак цих бактерій міститься в препараті незначна кількість. Шкоди дитині вони не завдадуть, але стимулюватимуть розвиток його імунітету.
 4. «Іммунал», женьшень і лимонник – мають рослинне походження і призначаються в якості профілактичних засобів проти простудних захворювань з настанням вогкості і холодів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code