vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Урологічний масаж: опис та правила проведення

Стимуляція простати за допомогою урологічного масажу проводиться у випадках порушення основних функцій передміхурової залози, до яких відносяться вироблення насіннєвої рідини і обмежене самовільне витікання сечі.

Фахівці не рекомендують проводити стимуляцію простати в домашніх умовах самостійно. Якщо виконувати масаж неправильно, можна спровокувати ускладнення у вигляді її пошкодження, погіршення перебігу основного захворювання і приєднання вторинної інфекції.

1

Урологічний масаж: що це?

Урологічний масаж – це комплекс терапевтичних маніпуляцій, що передбачає вплив на простату, куперови залози, сечівник і сім’яні пухирці.

В результаті стимуляції органів чоловічої статевої системи нормалізується робота лімфатичної системи, збільшується кровообіг і живлення всіх м’яких тканин промежини. Позитивний ефект від маніпуляції помітний вже після кількох процедур. Навіть при хронічному простатиті відновлюється еректильна функція і підвищується лібідо.

1.1

Свідчення

Показаннями до проведення процедури є функціональні розлади і хронічні захворювання, але в деяких випадках його роблять і з профілактичною метою. Часто лікар призначає урологічний масаж простати для одержання еякуляту з метою подальшого дослідження або для підвищення ерекції і статевого потягу.

Серед патологічних причин, є показаннями до проведення процедури, виділяються наступні:

 • порушення потенції;
 • простатит;
 • ерозивна дисфункція простати;
 • болі в малому тазі неясної етіології;
 • тривала статева стриманість, застій секрету.

Проведення урологічного масажу у представників сильної статі показане при всіх захворюваннях статевої сфери, тому що після маніпуляції поліпшується кровотік і знижується набряк м’яких тканин. Часто його призначення виявляється доцільним при тривалому неефективному медикаментозному лікуванні або в період реабілітації. Масаж простати застосовують для підвищення статевого потягу і якості ерекції.

1.2

Протипоказання

У деяких випадках розглянута маніпуляція здатна нашкодити організму, бо ризик розвитку ускладнень буде більш високим, чим користь. До основних протипоказань щодо проведення урологічного масажу відносяться:

 • геморой і анальні тріщини прямої кишки;
 • гострий простатит з вираженим інтоксикаційним синдром (підвищена температура, набряк, больовий синдром);
 • онкологічні новоутворення;
 • проктит і парапроктит – запалення прямої кишки;
 • камені в передміхуровій залозі.

Категорично заборонено проводити урологічний масаж при загостренні хронічних патологій та інфекційних захворюваннях.

Про наявність деяких протипоказань чоловік може і не знати, тому важливо провести комплексне обстеження. Обов’язково призначаються загальний аналіз крові і сечі, ультразвукове дослідження простати та інших органів малого тазу.

2

Загальні правила проведення

Урологічний масаж може виконуватися різними техніками, серед яких класичні та авторські методики. Але існують рекомендації, яких необхідно дотримуватись в будь-якому випадку. Вони ґрунтуються на фізіології організму і вимагають обов’язкового дотримання.

До основним правилам проведення урологічного масажу відносяться наступні:

 1. 1. Використання стерильних рукавичок – масаж проводиться через анальний отвір, тому високий ризик травмування слизової. Потрібно уникати її інфікування.
 2. 2. Необхідність прийняти горизонтальне положення: пацієнт лежить на правому боці, коліна і лікті зігнуті, приведені до тулуба.
 3. 3. Дотримання тривалості впливу – процедура триває від 0,5 до 1,5 хвилин.

Курсове лікування передбачає 5-20 сеансів, які можна проводити щодня, через день, раз на тиждень. Частота залежить від виду та ступеня вираженості патологічного процесу.

Перед проведенням масажу необхідно виконати спеціальну підготовку. Про неї інформує лікар напередодні процедури. Залежно від причини стимуляції, вона може відрізнятися, але найчастіше припускає наступні дії:

 1. 1. Їсти можна не пізніше, чим за 12 годин.
 2. 2. За 1-1,5 години необхідно провести очисну клізму.
 3. 3. Протягом 3 днів слід приймати антибіотики широкого спектру дії. Це дозволить уникнути розвитку запального процесу в уретрі, бо секрет з простати нерідко містить патогенну мікрофлору.
 4. 4. За 40 хвилин до масажу необхідно випити літр негазованої води. У момент проведення стимуляції сечовий міхур повинен бути наповнений, це дасть змогу більш інтенсивно впливати на простату.
 5. 5. Якщо у пацієнта підвищений психоемоційний фон, то напередодні ввечері рекомендується прийняти таблетки валеріани або випити седативний збір. При масажі простати чоловік повинен бути розслабленим і спокійним.
3

Техніка проведення

Щоб виконати процедуру правильно, дотримуються послідовності дій:

 1. 1. Пацієнт лягає на правий бік, коліна призводить до передньої черевної стінки або займає колінно-ліктьове положення.
 2. 2. Спеціаліст обробляє анальний отвір вазеліном або спеціальним гелем з анестетиком.
 3. 3. Лікар здійснює вплив пальцем, спеціальним бужем або з допомогою інструментів медтехніки (урологічний масажер). Прилади завжди обробляються і стерилізуються.
 4. 4. Через стінку прямої кишки спеціаліст намацує простату, вона нагадує волоський горіх.
 5. 5. Легкими рухами лікар здійснює масаж у напрямку до уретрі.

Якщо секрет має гнійний і запальний характер, після його виведення промивають простату спеціальними антибактеріальними розчинами.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code