vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Традиційна і народна медицина: лікування вади серця

Вада серця, лікування якої проводиться терапевтичним і хірургічним шляхами, являє собою хронічне захворювання. Воно характеризується патологічними змінами клапанів, стінок камер, перегородок між ними і вихідних кровоносних судин органу. Такі порушення призводять до погіршення кровообігу в організмі. Порок серця може бути вродженим або набутим.

Традиционная и народная медицина: лечение порока сердца

Терапевтичне лікування вад серця

Комплексне лікування захворювання проводиться за допомогою терапії і хірургії. При першому методі хворим приймаються таблетки і інші аптечні препарати, а другий спосіб передбачає оперативне втручання. Крім того, народна медицина пропонує чимало ліків для лікування вад серця. Прийом таких засобів має бути узгоджений з лікарем і проходити під його контролем.

Ефективність проведеного лікування в першу чергу залежить від тяжкості патологічних змін. Чималу роль у сприятливому прогнозі грає і сам вигляд серцевого пороку. Пацієнт повинен знаходитися під контролем лікаря і постійно приймати медикаменти, адже основу терапії становить підтримання серцевої функції. Таблетки і інші лікарські засоби сприяють зміцненню серцевого м’яза. І при вроджений порок серця, і при набутому рекомендується регулярно приймати медикаменти. Якщо патологія ускладнена тахікардією, то слід звернути увагу на той факт, що не всі ліки дозволяються до вживання.

Всі аптечні ліки, які призначаються при пороці серця, поділяються на наступні групи:

 • із судинорозширювальним ефектом;
 • сечогінні;
 • вітамінні препарати для зміцнення імунітету;
 • серцеві;
 • гіпотензивні;
 • перешкоджаючі утворенню тромбів;
 • ноотропні.

Залежно від ступеня розвитку патології прийом медикаментів відбувається протягом тривалого часу. Аптечні препарати допомагають поліпшити циркуляцію крові в коронарних артеріях органу, сприяють нормальному функціонуванню головного мозку, знижують кров’яний тиск і перешкоджають утворенню тромбів. Прийом вітамінів і мікроелементів спрямований на зміцнення серцевих м’язів, судин і захисної функції організму. Слід пам’ятати, що лікувати порок серця за допомогою медикаментів може тільки лікар.

Операція при вадах серця

Хірургічне втручання в більшості випадків є найбільш ефективним способом вилікувати захворювання. До нього вдаються в 80% всіх випадків. Операція показана і при вродженій ваді серця, і при набутій. Хірургами проводиться з’єднання тих ділянок серцевого м’яза, які постраждали від патологічних змін. У деяких випадках показано стентування або шунтування коронарних артерій.

За допомогою оперативного втручання проводиться повна заміна ураженого клапана, який виконує функцію насоса при перекачуванні крові. За умови успішного результату операції хворому показано повне виключення фізичних навантажень. Крім того, слід уникати будь-яких стресових ситуацій. Реабілітаційний період може тривати від 2 місяців до півроку. Якщо лікування пороку серця було проведено досить успішно, то у хворого з’являється шанс повернутися до колишнього повноцінного життя.

Лікування вади серця народними засобами

Народна медицина пропонує багато засобів, які здатні допомогти при захворюванні. Проте їх застосування може тільки полегшити стан хворого, але не вилікувати повністю. Перед використанням народних засобів необхідно проконсультуватися з лікарем і приймати їх тільки під його наглядом.

Найбільш популярними засобами народної медицини при пороці серця є настої:

 • календули;
 • пустирника;
 • мати-й-мачухи;
 • глоду.

Настойка квіток календули сприяє зміцненню серцевого м’яза і покращує функціонування всієї серцево-судинної системи. Для приготування засобу необхідно взяти 15 г сухих квіток і залити їх 1 л горілки. Зілля має настоюватися протягом 4 днів. Потім його слід приймати по 20-30 мл 3 рази на день.

Щоб приготувати настій на основі пустирника, потрібно взяти подрібнену суху траву і залити її окропом у кількості 1 л. Пити засіб необхідно після прийому їжі 2-3 рази на день невеликими порціями. Настій пустирника має заспокійливу дію, що сприятливо позначається на роботі всієї кровоносної системи.

Суміш з мати-й-мачухи можна приготувати, заливши 20 г листя на 1 л окропу. Настоювати засіб потрібно кілька днів у сухому темному місці. Потім настій проціджують і приймають після їжі 2 рази в день. Разова доза становить від 10 до 20 мл Весь курс лікування повинен тривати близько місяця.

Засіб з глоду готується шляхом заливки подрібненої трави 500 мл окропу. Суміші бажано дати настоятися протягом 24 годин. Перед застосуванням його слід добре процідити. Уживається настій глоду по 10 мл 2 рази на день. Курс лікування, який становить від 3 до 4 тижнів, дозволяє забезпечити хворе серце всіма необхідними мікроелементами і поліпшити його працездатність.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code