vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Сучасний хірургічний метод лікування виступаючої кісточки на ногах

На хірургічний метод лікування кісточок на ногах, як правило, вирішуються ті пацієнти, які не змогли подолати дану проблему консервативними способами. Але перед тим як погоджуватися на операцію з видалення кісточок, пацієнт повинен знати етіологію їх походження. Справа в тому, що самі по собі збільшені кісточки або шишки є симптомом прояву такого захворювання, як вальгусна деформація великого пальця стопи. Мало хто звертає увагу на інші симптоми, коли на нозі утворилася велика і болюча кісточка. Але варто звернути увагу, що натоптиші і мозолі теж утворюються в результаті перебігу патологічного процесу.

Современный хирургический метод лечения выступающей косточки на ногах

Причиною випинання кісточки біля великого пальця на стопі, є деформація плеснових кісток, внаслідок якої відбувається відхилення кістки назовні.

Показання до операції

Згідно зі статистичними даними жінки більше схильні до розвитку даної патології, чим чоловіки. Це пов’язано з тим, що у жінок менш еластичні зв’язки і суглобові сумки. Крім того, жінки часто носять незручну або вузьку взуття на високому каблуці.

У тому випадку, коли кісточки на ногах з’явилися нещодавно і ще не дуже виражені, пацієнту рекомендується вдатися до консервативним методам лікування. В даному випадку призначається комплексний курс лікувальної терапії, який включає в себе масаж ступень, застосування ортопедичних засобів (супінаторів, вкладишів між пальцями), спеціальні гімнастичні вправи для стоп і фізіотерапію. Коли хвороба знаходиться в запущеній формі, відхилення великого пальця на хворій нозі може бути більше 40-50°. Крім косметичного дискомфорту, пацієнт страждає від сильних болів. Будь взуття, навіть сама широка, стає тягарем, т. к. одягнути її і носити певний період часу нестерпно боляче. Випинання шишок на стопах при таких симптомах рекомендується лікувати хірургічно. Оперативний метод дозволить відновити правильну форму стопи.

Операція з видалення шишок на ногах робиться планово. Перед її проведенням пацієнт повинен здати всі необхідні аналізи, а також проінформувати лікарів про всіх своїх індивідуальних особливостях. Приміром, алергічні реакції на ті чи інші лікарські препарати, вироби з латексу та інше. Це дозволить уникнути можливих ускладнень, як у процесі, так і після хірургічного втручання.

Як роблять операцію?

Хірургія зробила крок далеко вперед, і тому зараз в процесі хірургічного втручання не потрібно ламати кістки, як це було раніше.

У минулі часи така операція проводилася за допомогою методу перетину кістки. Після того як кості ламали, їх заново складали, надаючи стопі правильну форму.

Щоб кістки закріпити в потрібному положенні користувалися металевими імплантатами – гвинти, спиці, металеві пластини. Після операції на ногу накладали гіпс.

Такий хірургічний метод передбачав послідовне лікування ніг – одночасно 2 ноги не оперувалися.

Спочатку потрібно дочекатися повного загоєння і пройти тривалий реабілітаційний курс, щоб відновити нормальну функціональність ноги.

Сучасне хірургічне лікування значно відрізняється. Операція проводиться в умовах стаціонару під місцевим або загальним наркозом.

За кілька годин перед початком пацієнту не рекомендується вживати їжу. За годину до операції не можна пити.

Підготовка ноги полягає в проведенні всіх необхідних гігієнічних процедур. Коли лікар зробить розріз, він починає працювати з сухожиллями, м’язами, зв’язками, капсулами.

Всі його дії спрямовані на корекцію стопи і пальців, щоб їх форма і розташування було правильним.

Отриманий результат фіксують, а потім накладають шви, які знімають через 5-6 днів. Операцію можна проводити відразу на 2-х ногах одночасно.

Плюсневая кістка є невід’ємною частиною стопи і якщо зробити її видалення, то доведеться ампутувати і частину пальця.

Реабілітаційний період

Після хірургічного лікування з видалення шишок на ногах пацієнта виписують на наступний день за умови відсутності післяопераційних ускладнень. Тривалість реабілітаційного курсу буде залежати від наступних факторів:

  • ступінь деформації стопи;
  • складність операції;
  • вік пацієнта.

Наступати на п’яту дозволяється на наступну добу після хірургічного втручання. Надалі прооперовану ногу потрібно поступово привчати до навантажень, збільшуючи їх кожен день. Процес відновлення займає від 2 тижнів і більше. Пацієнту призначають курс лікувальної фізкультури. Варто бути готовим до того, що після операції по вирівнюю форми стопи протягом півроку для закріплення результату потрібно носити спеціальне ортопедичне взуття.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code