vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Стадії розвитку ВІЛ інфекції

Вірус імунодефіциту людини можна назвати чумою нашого часу. Існують різні стадії ВІЛ-інфекції, під час яких організм людини слабшає, і це призводить до того, що хворий стає надмірно чутливим до будь-яких захворювань, навіть до звичайної застуди.

Стадії розвитку ВІЛ інфекції

Як вірус проникає в організм?

Однак найпоширенішим шляхом зараження залишається незахищений секс. З’ясувалося, що в спермі накопичується велика кількість вірусу, особливо якщо при цьому є супутні інфекційні хвороби. Серед носіїв вірусу на 20% більше представників сексуальних меншин, так як ризик проникнення вірусу в організм при анальному сексі через пряму кишку на порядок вище, чим при традиційному сексі. Доведено, що заразитися можна і при оральному статевому акті.

Медицина не здійснена, і шляхом зараження може стати переливання донорської крові. Після введення обов’язкового тесту на ВІЛ, який повинен пройти донор, показники зараження таким шляхом знизилися. Однак існує невидимий період, коли людина інфікована, а антитіла ще не виробляються. При введенні пацієнту зараженої крові він з імовірністю до 100% стає носієм вірусу.

Вірус при вагітності може проникати в плаценту, таким чином заражаючи плід. Передача захворювання таким шляхом становить 13% для Європи, і більше 40% для країн третього світу. Все залежить від спостереження лікарів і правильно призначеного курсу лікування під час вагітності.

Також варто знати, що передача вірусу неможлива при поцілунках, рукостисканні, через спільний посуд і в місцях громадського відпочинку. Існує міф, що люди спеціально розкидають і підкидають заражені голки в місця громадського користування. Варто знати, що вірус в несприятливому середовищі, може зберігатися не більше 3 діб, і самого вірусу на голці недостатньо для зараження.

Клінічна класифікація

Клінічні стадії захворювання такі:

  • безсимптомний перебіг;
  • прояв первинних ознак;
  • субклінічний етап;
  • вторинне прояв симптомів;
  • СНІД;

На першому етапі діагностування безсимптомного протікання хвороби практично неможливо, оскільки вироблення антитіл в достатній кількості ще не відбувається.

У другій фазі відбувається активне вироблення антитіл. Така стадія має кілька варіантів перебігу: гострий інфікування з проявом і без прояву вторинних ознак хвороби. Без вторинних ознак симптоми проявляються як при інших захворюваннях: збільшення лімфовузлів, висип, підвищення температури.

Визначити ВІЛ-інфікування можна тільки по антитілам в крові.

До вторинних ознак належать пневмонія, ларингіт, герпес, кандидоз. Всі ці ознаки тимчасові і легко піддаються лікуванню.

Субклінічна фаза означає початок повільного прогресування хвороби. Єдиним можливим симптомом можуть бути збільшені лімфовузли. Хоча і ця ознака може бути відсутнім. Рівень антитіл зменшується. Ця фаза може тривати від 2 до 20 років. В середньому ж вона протікає близько 7 років.

Стадія вторинних ознак включає в себе ураження шкіри, діарея тривалістю більше місяця, туберкульоз, лишай. Прогрес цього етапу може проявлятися як на тлі присутності, так і відсутності противірусної терапії.

Кінцевою стадією вважається СНІД. Тривати вона може 2-3 роки. Перш чим поставити людині цей страшний діагноз, медики проводять велику кількість різних аналізів, так як визначити його дуже складно. Не існує конкретного переліку симптомів, за яким відразу визначається синдром імунодефіциту. Прийнято вважати, що кожен носій вірусу в кінцевому підсумку набуває СНІД.

Однак більшість уражених цією хворобою вмирають на стадії розвитку вторинних ознак від ускладнень, що проявляються на цьому етапі, або від приспособленческих інфекцій. Це інфекції, які не здатні вразити здоровий імунітет, але якщо людина є носієм ВІЛ, вони практично відразу атакують організм, викликаючи такі хвороби, як пухлини, туберкульоз, саркома.

Лікування інфекції

Вчені всього світу проводять дослідження, щоб знайти ліки для боротьби з цим страшним захворюванням. Поки вони безуспішні. Зараз для уповільнення і полегшення хвороби використовують противірусну терапію. Препарати не впливають на вірус, а сприяє зниженню проникнення вірусу в здорові клітини, блокуючи його в заражених. Тому таке лікування безперервне, так як припинення прийому препаратів призведе до відновлення поширення вірусу з організму.

Не має значення, яким чином в організм проник вірус. Дані препарати призначені для людей будь-якої статі і віку і дозволяють подовжити життя інфікованим.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code