vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Слабкий імунітет: симптоми у дитини

Слабкий імунітет симптоми у дитини може проявлятися в різні періоди його життя. Перш чим бігти в аптеку і купувати всілякі імуностимулюючі препарати, необхідно позначити причину, яка викликає зниження захисту імунітету. Які причини слабкого імунітету у дітей? Яке лікування можна надати? Які є протипоказання? Відповіді на ці питання можна буде знайти нижче.

Слабый иммунитет: симптомы у ребенка

Коротка інформація

Якщо дитина часто хворіє, то не можна відразу ж говорити про те, що імунітет ослаблений. Періодично протікаючі захворювання можуть не нести організму ніякої шкоди, навпаки, посилювати захисні здібності організму до майбутніх інфекцій.

В ході хвороби маленький організм вчиться боротися проти різних патогенних вірусів і бактерій, які намагаються потрапити всередину. Якщо легкі простудні захворювання турбують дитину не частіше 3-4 рази в рік, то можна з упевненістю говорити, що він не потребує додаткової імунної підживленні. Однак таку тендітну грань досить складно дотримуватися. Чому у дітей слабкий імунітет? Причин досить багато і всі вони відрізняються один від одного.

Кожен батько повинен усвідомлювати ,в якому випадку може знадобитися додаткова підживлення організму. Можна виділити ряд коротких рекомендацій, які можуть допомогти молодим батькам:

  1. Якщо протягом року дитина хворіє більше п’яти разів на рік, то треба проходити обов’язкову вакцинацію.
  2. У разі діагностування захворювання, яке протікає без підвищення температури, треба відразу звертати на це увагу. Ця ситуація може характеризувати погіршення стану організму, при якому він не справляється з потоком вірусів і бактерій.
  3. Особливу увагу треба звертати на активність дитини протягом дня. Якщо шкірні покриви стають блідими і при цьому він швидко стомлюється, можна говорити про порушення в роботі імунної системи. Ця симптоматика не є основоположною, оскільки вона також може характеризувати захворювання інших систем органів.
  4. Батьки маленьких дітей також повинні звертати увагу на поточний стан лімфовузлів. Якщо у дитини слабка імунна захист, то найчастіше можна побачити збільшені лімфатичні вузли в області шиї і пахв. Вони стають м’якими на дотик, яскраво виражена симптоматика не спостерігається.
  5. Якщо у маленького пацієнта слабкий імунітет, то в цьому випадку можуть збільшуватися розміри селезінки.
  6. Причини ослабленого імунітету у дітей можуть полягати в частих алергічних реакціях на окремі продукти харчування.

При зниженій імунного захисту у пацієнта часто виявляється дисбактеріоз – порушення стану мікрофлори кишечника. Крім того, це захворювання характеризується зниженням апетиту, кольками, здуттям живота, діареєю і запорами. Вони можуть бути не пов’язані з кишковими інфекціями, при цьому впливають на загальну масу тіла.

Рекомендації

Ця проблема потребує невідкладного вирішення та вжиття заходів по локалізації проблеми. Є ряд лікарських препаратів, які можна вживати тільки під суворим наглядом лікаря. Окремі препарати можуть мати протипоказання.

Не варто намагатися впоратися з цією проблемою самостійно: вітаміни для дітей імунітету не піднімуть, а препарати, що підвищують імунітет у дітей, досить сильні і серйозні ліки, лікування яких можна проводити тільки під суворим контролем лікаря.

Перед тим, як бігти в аптеку за чудодійними пігулками і сиропами, треба звернути увагу на причину, яка може викликати саме захворювання. Слабкий імунітет у дитини, лікування має впливати на причини, а не наслідки.

Одним з дієвих механізмів вважається загартовування. Це одна з найбільш популярних і нешкідливих процедур, яка може істотно зміцнити імунітет. Загартовування рекомендується проводити по закінченню 4-х років і тільки в тому випадку, якщо дитина повністю здорова.

При активній фазі захворювання, низькі температури можуть тільки посилити поточний стан, і їх буде важко назвати корисними.

Для посилення імунного захисту може допомогти спорт і активне фізичне навантаження. Вона може гарантувати не тільки самопочуття, але і заряд бадьорості на цілий день. Після перенесеного захворювання, треба обмежити відвідування людних місць. Краще всього допомагає вологе і прохолодне повітря. Він забезпечує посилений газообмін, що благотворно позначається на стані легень.

Треба запам’ятати, що прийом окремих груп препаратів, може призначатися тільки по рекомендації лікаря.

Самолікування і самодіагностика, рідко коли приводить до гарного результату. Здоров’я дитини в руках батьків, тому комплексне виконання всіх приписів і рекомендацій лікаря, буде сприяти якнайшвидшому одужанню. Правильно встановлений діагноз, може прискорити одужання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code