vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Симптоми, діагностика і лікування ureaplasma species у чоловіків

Ureaplasma species – це патогенний мікроорганізм, що передається переважно статевим шляхом і провокує захворювання під назвою “уреаплазмоз”. При відсутності лікування інфекція викликає запальні патології сечостатевої системи і призводить до таких хвороб, як простатит, цистит, уретрит, епідидиміт, артрит і безпліддя. Терапія включає прийом антибактеріальних препаратів і займає термін від 14 днів.

1

Що таке ureaplasma species?

Уреаплазма специес – це рід бактерій родини Mycoplasmataceae, які викликають запалення слизових оболонок сечових шляхів, статевих органів і передміхурової залози. Займає проміжне положення між одноклітинними мікроорганізмами і вірусами, будучи внутрішньоклітинним паразитом.

Ureaplasma species об’єднує паразитів декількох видів – urealyticum, parvum. Саме вони викликають запальні процеси в зоні сечовивідних шляхів і є причиною захворювання уреаплазмоз. 70% чоловіків, які ведуть активне статеве життя, стають носіями цієї бактерії. Хвороба починає проявлятися тільки в тому випадку, якщо кількість Ureaplasma spp перевищує значення порогового рівня 104 ДЕЩО, що зазвичай відбувається при зниженні захисних сил організму.

Джерелом інфекції є носій уреаплазми або хворий уреаплазмозом. Ця хвороба передається переважно статевим шляхом, хоча не виключений ризик зараження у побуті при недотриманні правил гігієни. До інших причин появи захворювання можна віднести інфікування від матері під час вагітності або пологів.

2

Симптоми

Інкубаційний період уреаплазмозу – 2-6 тижнів, проте захворювання не поспішає проявлятися і частіше має безсимптомний перебіг. Класичними симптомами інфікування уреаплазмою є:

 • Прозорі і мізерні виділення з уретри.
 • Болючість при сечовипусканні.
 • Печіння та свербіж.
 • Почервоніння статевого члена.

Зазначені симптоми можуть проходити самостійно, а через певний час відновлюватися. Яскраво-виражена клінічна картинка уреаплазмозу спостерігається у людей з імунодефіцитами і при наявності інших ІПСШ. Інфікування цією бактерією не проходить безслідно і призводить до розвитку інших захворювань.

Не підозрюючи про уреаплазмозе, чоловіки зазвичай звертаються до фахівців з негонококковыми уретритами, циститами, простатитами, запаленням придатків і яєчок. Ця інфекція може приєднуватися до сперматозоїдів, що відбивається на якості сперми і може стати причиною безпліддя. По мірі розвитку захворювання уражається вся сечостатева система, а іноді легені і печінку.

3

Діагностика

Лікуванням і діагностикою уреаплазмоза у чоловіків займається лікар-венеролог. Виявити уреаплазму можна з допомогою наступних аналізів:

 • ПЛР-діагностика. Дозволяє виявити ДНК збудника в досліджуваному матеріалі. PCR дослідження дозволяє отримати найбільш точні результати порівняно з іншими аналізами.
 • Бактеріологічний посів. Матеріал поміщають у спеціальне середовище, де уреаплазми починають активно розмножуватися, що фіксує фахівець. Цей аналіз дозволяє встановити чутливість збудника захворювання до антибіотиків.
 • Імуноферментний аналіз. Матеріалом для дослідження є кров, яку кладуть на спеціальну смужку з антигенами уреаплазми. Результати аналізу показують наявність самої інфекції, а присутність антитіл в пробі. Аналіз здається вранці натщесерце.
 • Метод прямої імунофлюоресценції. Отриманий матеріал обробляють люмінесцирующою сироваткою, в результаті чого бактерії починають світитися по периферії клітини, що фіксує лаборант.

Оптимальний варіант дослідження визначається лікарем. Процедура взяття матеріалу вимагає певної підготовки і дотримання правил. Основними з них є:

 • Відмова від сексуальних контактів за 48 годин до здачі аналізу.
 • Гігієнічні процедури проводять ввечері, а в день безпосередньої здачі матеріалу статеві органи мити не потрібно.
 • За 2-3 години до проведення аналізів не рекомендовано мочитися.
 • За тиждень до тестування не варто приймати ніяких ліків.

Для взяття матеріалу у чоловіків беруть зіскрібок зі стінок сечівника. Цей процес неприємний, але безболісний. Робочим інструментом є тампон або спеціальний зонд, який акуратно на глибину 3 см вводять у сечовивідний канал. Після процедури чоловік може відчути незначне печіння і слабкі болі, які проходять протягом кількох годин.

Розшифровкою результатів аналізу повинен займатися фахівець. При ПЛР-діагностики кількість РНК уреаплазми не повинно перевищувати 104 КУО на 1 мл, і, якщо титр вище вказаної відмітки, проводять лікування. При бактеріологічному дослідженні прямої імунофлюоресценції аналогічна цифра є нормою.

Імуноферментний аналіз виявляє кількість антитіл в пробі, тому в результатах буде вказано титр. При сумнівних результатах аналізів, пацієнтові призначають інший вид тестування.

4

Лікування

Лікування уреаплазми в обов’язковому порядку повинна проходити і партнерка чоловіка. Середня тривалість терапії – 2 тижні. Лікувати уреаплазмоз необхідно з допомогою антибіотиків, які призначаються після проведення тесту на чутливість патогенної мікрофлори до препаратів. Найчастіше в схему лікування входять макроліди і тетрацикліни. До антибіотиків макролідів відносяться наступні препарати:

 • Еритроміцин.
 • Кларитроміцин.
 • Рокситромицин.
 • Джозамицин.
 • Азитроміцин.

Антибіотики макроліди зазвичай приймають курсом 10 днів. Необхідне дозування може призначити тільки лікар залежно від загальної симптоматики та наявності ускладнень. При затяжному перебігу уреаплазмозу антибіотики вводять внутрішньовенно. Макроліди зазвичай добре переносяться і не викликають побічних дій.

До антибактеріальних ліків тетрациклінового ряду відносяться препарати Доксициклін і Тетрациклін. Зазвичай їх призначають, якщо виявлено невелике збільшення чисельності уреаплазми, а захворювання носить неускладнений характер. Курс лікування в середньому становить 14 днів. Хронічний уреаплазмоз вимагає прийому 2 антибіотиків, що робить терапію більш тривалою.

При значному зниженні імунітету лікар може призначити імуномодулятори. До натуральним препаратам цієї групи належать екстракт елеутерококу, настоянка женьшеню і пантокрин. При виражених імунодефіцитах застосовують такі медикаменти:

 • Іммунал.
 • Інтерферон.
 • Лікопід.
 • Аміксин.
 • Анаферон.
 • Тималін.

По закінченні курсу лікування чоловікам призначають вітаміни групи В, С, а також препарати, що містять біфідобактерії (Нормобакт, Біфідумбактерин, Пробифор) для запобігання розвитку дисбактеріозу.

Якщо курс лікування не буде пройдено повністю, то незабаром відбудеться рецидив захворювання. При цьому антибіотики, які застосовувалися в минулий раз, виявляться неефективними, так як бактерії до них адаптувалися. Не варто займатися самолікуванням, оскільки необхідну дозу того чи іншого препарату, а також тривалість терапії може визначити тільки лікар.

Протягом лікування пацієнтам необхідно утриматися від статевого життя. У раціоні повинні переважати фрукти, овочі, кисломолочні продукти. Потрібно відмовитися від спиртного, пряних, смажених, солоних страв. Через 3-4 тижні необхідно здати контрольні аналізи, у разі виявлення уреаплазми потрібно повторне лікування.

5

Профілактика

Профілактика уреаплазмозу полягає у відмові від випадкових статевих зв’язків. Бажано мати одного постійного партнера і використовувати презерватив. При виявленні уреаплазми у партнерки чоловікові необхідно здати аналіз та при виявленні збудника інфекції пройти лікування. В якості екстреної профілактики ІПСШ можна використовувати антисептики, які вводяться в уретру. Найбільш популярними з них є:

 • Хлоргексидин.
 • Мірамістин.
 • Гексикон.

При частому використанні антисептиків може виникнути опік слизових або алергічний уретрит. Важливо стежити за станом імунної системи та не допускати його погіршення. Зловживання алкоголем і ведення неправильного способу життя, наявність хронічних запальних захворювань негативно позначається на імунітеті і веде до підвищеного ризику зараження.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code