vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Що відбувається на 41 тижні вагітності з матір’ю і плодом?

Вагітність – прекрасний стан. Але все ж найбільше матері хочеться побачити свою новонароджену дитину. Тоді 41 тиждень вагітності стає і радістю, і смутком.

Что происходит на 41 неделе беременности с матерью и плодом?

Вагітні, як відомо, дуже чутливі. І тому, коли 40 тиждень закінчується, а пологи все не настають, самі нервові майбутні матусі починають думати: “А раптом зовсім не народжу? Раптом з дитиною щось трапилося? Або зі мною щось не так?”

Але насправді, 41 тиждень вагітності – це зовсім не страшно. Всього у 5% випадків пологів відбувається в призначений день. Абсолютно нормальний час для пологів це 37 – 42 тижні.

Стан дитини

До появи на світ малюка потрібно подолати всього 15 сантиметрів. Але він долає чимало перешкод. Для початку йому потрібно пристосуватися до форм і розмірів родового тунелю. Входячи у верхній отвір, дитина повертає голову вліво і вправо. Це можна порівняти з тим, як ми надягаємо вузьку водолазку. Потім дитина знову повертається, щоб потрапити в область тазу. І тут зустрічається з новим перешкодою – м’язами промежини. Вони міцно стиснуті і тому якийсь час дитина безпорадно штовхається в них головою. Але поступово м’язи розслабляються і розширюються, починаються пологи.

Стан матері

Дозрівання шийки матки досить відчутно для вагітної. При цьому тазове кільце залишається тих же розмірів і не дає дитині з’явитися на світло. Тоді в процес вступає матка. У момент пологів вона перетворюється в м’язовий мішок, висота якого тридцять п’ять сантиметрів, а товщина – півтора сантиметра. Зв’язок матки і мозку забезпечують нервові волокна. Вони дають сигнал гіпофізу, а той починає активно виробляти гормон окситоцин.

М’язи матки починають інтенсивно скорочуватися. При цьому орган скорочується не повністю, а по відділах у певній послідовності. Так дитину потихеньку підштовхують до появи на світ. У цей момент важливо відчути сигнали матки і не перешкоджати народження малюка. Скорочення матки називаються переймами. Жінка відчуває їх за допомогою цілої мережі нервових закінчень. Коли вагітна починає відчувати біль, її малюк активно штовхає внутрішній шар м’язів. У цей момент важливо не напружуватися, інакше внутрішні м’язи закриють дитині прохід.

Вагітна перед пологами

Для того, щоб зберігати спокій, потрібно розуміти, що відбувається і не боятися. Уявляєте, як зараз малюкові – в тісноті, темряві. Він хоче народитися, але боїться, дивується кожній миті. Уявляйте весь його шлях по міліметру, спілкуйтеся з ним подумки, погладжуйте свій живіт, передаючи дитині ваш спокій і упевненість. Можете навіть говорити з дитиною вголос, якщо не соромитеся лікарів та акушерок. Дуже допоможе присутність коханого чоловіка. З самих перших переймів тренуйтеся розслаблятися. Усвідомте, що з часом це буде важче. і морально підготуйтеся.

Обстеження на 41 тижні

На сорок першому тижні вагітності варто, як і раніше. регулярно показуватися лікареві. Він оцінить стан плода і готовність організму жінки до пологів. Можуть призначити аналіз сечі. В рамках підготовки до пологів проведуть виміру:

  • ваги;
  • артеріального тиску;
  • висоти стояння дна матки;
  • окружності живота.

Послухають серцебиття плода за допомогою акушерського стетоскопа, визначать розташування плода в матці шляхом обмацування живота, проведуть кардиотокографию.

Особливості та ускладнення

Багато вагітні відзначають, що на 41 тижні кам’яніє живіт. Зазвичай це є ознакою гіпертонусу – підвищеного напруженого м’язів матки. Це явище може спровокувати мимовільне переривання вагітності. Але набагато частіше кам’яніє живіт, коли організм розуміє, що скоро почнуться пологи.

Це щільну грудку слизу, який закриває цервікальний канал шийки матки, тим самим захищаючи плід від бактерій. Приоткрытие шийки матки викликає виведення пробки. Її важливо не сплутати з навколоплідними водами. Скористайтеся прокладкою – якщо вона промокає вже через півгодини, значить, треба їхати в пологовий будинок. Ще до цього моменту перевірте, зібрана сумка. Продумайте, як будете забирати малюка з пологового будинку. Якщо будете їхати на машині, то заздалегідь придбайте спеціальне автокрісло. На руках малюка тримати небезпечно.

У цей період можливі такі відхилення, як хронічна гіпоксія плода і гестоз.

Гіпоксія – це тривале порушення притоку крові до плоду з-за збоїв у функції плаценти. Дитина починає гірше рухатися і розвиватися.Відбувається недолік кисню. Гіпоксія може викликати чимало проблем. Вона може з’явитися при багатоводді або маловодии, затримці внутрішньоутробного розвитку, прееклампсії, еклампсії, гестаційному діабеті, багатоплідної вагітності. Метод лікування вибирає лікар. Це може бути оксигенотерапія, корекція патологій вагітної, постільний режим або використання препаратів для поліпшення мікроциркуляції крові в плаценті та матці. Гестоз проявляється набряками, підвищенням тиску, судомами. Це основна причина материнської смертності. Причини появи гестозу точно не виявлено. Лікування проводять в стаціонарі – піднімають артеріальний тиск, покращують мікроциркуляцію, запобігають судоми.

http://www.youtube.com/watch?v=1stj1VA3ZoI

Милі жінки, пам’ятайте, що вагітність – чудовий час для вас. Не треба її затьмарювати страхами і поганими думками. Насолоджуйтеся цим часом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code