vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Що таке шлуночкова екстрасистолія

Передчасним збудженням серця є шлуночкова екстрасистолія, на виникнення якої впливають імпульси. Вони надходять з будь-яких ділянок, що належать до системи шлуночків. На виникнення даного захворювання впливає кілька факторів. Найчастіше це може бути розгалуження пучка Гіса або волокна Пуркіньє.

Что такое желудочковая экстрасистолия

Важливі відомості про шлуночкової екстрасистолії

Така недуга, як шлуночкова екстрасистолія, вважається одним з найбільш часто зустрічаються порушень серцевого ритму. Більш того, його поширеність зростає в багато разів, якщо у хворого ще є і органічні захворювання серця. Найчастіше це стосується тих хвороб, при яких відбувається ураження міокарда шлуночків. Таке порушення розвивається незалежно від того, присутня або відсутня патологія серцевої системи. Його частота залежить від віку хворого (чим людина старше, тим частіше відбувається порушення ритму).

Крім того, виникнення шлункового екстрасистола безпосередньо пов’язане з денним і нічним часом. Так, було проведено дослідження та виявлено, що вранці ритм порушується набагато частіше, чим вночі, а під час сну це явище спостерігається вкрай рідко. Однак те моніторування ЕКГ, яке було проведене експертами, не дозволяє визначити ефективне лікування даного захворювання. Тому тут дуже важливо своєчасне звернення до фахівця.

Саме шлуночкові аритмії частіше усього виникають через розгалужень так званого пучка Гіса. Якщо говорити про клінічному спектрі даного відхилення, то він достатньо широкий. Це порушення може мати несприятливі і злоякісні форми, які представляють значну загрозу для пацієнта і можуть призвести до раптової серцевої смерті. Але слід зауважити, що таке явище може бути і не таким серйозним, тобто існує і більш щадна форма захворювання, яка відноситься до малосимптомним варіантами. Вона рідко призводить до яких-небудь масштабних ускладнень.

Пароксизмальну шлуночкову тахікардію вважають найнебезпечнішим порушенням ритму серця. Таке захворювання проявляється в першу чергу у вигляді задишки, запаморочення. У багатьох випадках у пацієнтів часто темніє в очах, вони відчувають постійну слабкість, хворим властива така симптоматика, як судоми або парези. У деяких випадках знижується артеріальний тиск, спостерігається біль в області серця.

Багато хто при даному порушенні страждають від блювоти, нудоти, метеоризму і дискомфорту в області живота. Важливо зауважити, що у чоловіків вищеназвані напади проявляються набагато частіше, чим у жінок.

Основні форми порушення серцевого ритму

Для того щоб було легше діагностувати таке відхилення, простіше призначати адекватне лікування, спеціалісту слід, перш за все, врахувати локалізацію і будь-які інші характеристики, що відносяться до порушення ритму.

В першу чергу потрібно звернути увагу на такі види, як одиночна і часта. Екстрасистола відбувається часто або є одиничною. Лікарю необхідно вдатися до багаторазовим функціональним пробам і знову зробити ЕКГ.

Якщо у пацієнта виявлено одиночна форма, то вона не представляє ніякої небезпеки для його здоров’я. Це відхилення можна дуже легко відкоригувати, при цьому не вдаючись до медикаментозним методам.

Але якщо порушення має частий характер, то така недуга потребує постійного спостереження за станом хворого, оскільки він здатний спровокувати таку аритмію, як пароксизмальну, яка має схожість з нестійкою тахікардією. З-за цього відхилення у хворого погіршується самопочуття.

Існує також предсердное порушення, для якого характерно виникнення збудження в області передсердя. Дане явище передається від синусового вузла до шлунковому.

Тут не виключаються і важкі ускладнення, а виникає така екстрасистолія, коли пацієнт весь час перебуває у лежачому положенні.

Дана патологія по типу бігемінії найчастіше відбувається із-за вираженого процесу інтоксикації, який відбувається в організмі людини. Їм страждають пацієнти, яким при тому чи іншому захворюванні серця був призначений адреналін або новокаїн, деякі інші препарати. До того ж така форма може виникнути у хворих після різних наркозів, зокрема, це відбувається після хлороформу. У рідкісних випадках такий тип може розвинутися унаслідок серцевої електростимуляції.

Якщо говорити про таку форму патології, як политопная, то вона означає, що серце має велика кількість осередків, що діють на патологічне збудження. При такому явищі збільшується ризик того, що може виникнути критична аритмія.

Крім того, існує мономорфная і поліморфна екстрасистолія. Для першого виду характерна одна морфологія шлуночкового комплексу, для другого – кілька морфологий. А от якщо розглядати зазначену патологію за місцем локалізації, то це може бути правошлуночкова і лівошлуночкова екстрасистолія.

Для виявлення тієї чи іншої форми порушення слід звернутися до фахівця, оскільки, наприклад, ідіопатична шлуночкова екстрасистолія, як правило, з’являється без будь-яких видимих причин. Тому необхідно регулярно спостерігатися у відповідного лікаря, особливо тим, хто вже має яке-небудь захворювання серця або ж перебуває в групі ризику.

Особливості шлуночкової екстрасистолії

Щоб визначити, що у хворого шлуночкова екстрасистолія, слід знати її причини. Так, дана патологія може з’являтися навіть під час відсутності органічних хвороб серця.

Цьому можуть сприяти стреси, куріння, надмірне вживання кави чи алкогольних напоїв. А ось що стосується захворювань, при яких може розвинутися порушення, то у багатьох випадках утворення екстрасистолії сприяє ІХС. Також до цієї групи слід віднести перикардит або ж міокардит.

Симптоми практично при будь-яких формах не мають яскраво вираженого характеру. Як вже було вище зазначено, якщо порушення ритму є частим, то у багатьох випадках хворий відчуває постійну слабкість і втома, він страждає через запаморочення і нестачі повітря.

При обстеженні у деяких випадках виявляється пресистолическая пульсація вен, яка виразно проявляється в шиї.

Що стосується градації екстрасистолії, то фахівці ділять її на 5 класів. Перший клас не є небезпечним для життя людини і вважається нормою, але тільки в тому випадку, якщо людина не має ніяких інших серцевих патологій.

До другого класу відносяться поодинокі порушення. Такий недуг слід вважати більш значущим, однак він рідко веде до тих чи інших серйозних наслідків. До третього класу належать такі форми, як поліморфні.

У разі якщо такі форми повторюються, доктор призначає спеціальне лікування. При четвертому класі порушення повторюються 3-5 разів. При 5 класі розвиваються ранні форми аритмії, тому з 3 по 5 клас патології відносяться до високого ступеня градації, ведуть до наслідків. Однією з них є тахікардія шлуночків, що у деяких випадках призводить до летального результату.

Тому тут дуже важливу роль відіграє своєчасне лікування, яке в свій час спрямована на здійснення терапії щодо основної хвороби серця, що є причиною виникнення екстрасистолії.

Спеціальна терапія

Якщо у хворого діагностовано доброякісна патологія, то серцева смерть відбувається вкрай рідко, тому терапія найчастіше не призначається. Але в деяких випадках, якщо людина погано переносить симптоми, йому приписуються антиаритмічні медикаменти.

При злоякісному перебігу ризик того, що може статися раптова серцева смерть, збільшується. У даній ситуації лікар призначає спеціальну терапію, яка усуває симптоми і спрямована на зниження смертності.

В такому разі не можна займатися самолікуванням. Слід звернутися до фахівця, який індивідуально підбере необхідні препарати, проаналізує всілякі протипоказання і визначить правильні дози.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code