vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Що робити, якщо пульсує внизу живота при вагітності?

Чому пульсує внизу живота при вагітності? Чи вважається це відчуття нормою або є ознакою чогось недоброго? Вагітна жінка завжди чуйно прислухається до своїх відчуттів, щоб розуміти, що відбувається в її організмі і як це відбивається на здоров’ї малюка. Часто під пульсацією розуміють відчуття м’якого розширення, а потім стиснення або в матці, або по всьому животі без чіткої локалізації.

Что делать, если пульсирует внизу живота при беременности?

Єдиного визначення цього відчуття немає, і кожна жінка може вкладати в цей симптом своє розуміння. Однак якщо пульсація відбувається безболісно, то, швидше всього, у цьому немає ніякої патології. З приводу всіх цікавих проявів вагітності, якщо вони доставляють дискомфорт або занепокоєння, варто проконсультуватися з лікарем, який зможе дати вичерпне пояснення. Чому під час вагітності пульсує живіт, які ймовірні причини?

Нижня порожниста вена

Навіть у звичайної людини періодично може виникати пульсація в животі. Таке відбувається тому, що порожниста вена нерівномірно перекачує кров, наприклад, після фізичних навантажень. У вагітної жінки всі органи піднімаються у верхню частину живота, щоб звільнити для дитини місце знизу.

Зміна положення плода або незручна поза вагітної може призводити до відчуття пульсації через наповнення нижньої порожнистої вени.

Ця кровоносна судина забезпечує відтік крові з тазу і нижніх кінцівок, вона розташована в організмі вагітної жінки близько до матці. На ранніх термінах вагітності, коли ще не відчуваються ворушіння плода, пульсація в животі найчастіше пов’язана саме з нижньою порожнистою веною. Зі збільшенням терміну посилюється тиск на цей кровоносну судину, що може призвести до більш сильного перетискання та інших неприємних симптомів, таким як:

 • запаморочення;
 • непритомність;
 • слабкість;
 • відчуття нестачі повітря.

Падіння тиску в порожнистій вені може позначитися на організмі матері, так і на розвиток дитини. При положенні лежачи на спині відень пережимається сильніше, тому спати рекомендується на боці, поклавши між ногами подушку або згорнуту ковдру. Застій венозної крові може провокувати розвиток геморою і варикозного розширення вен нижніх кінцівок. У деяких випадках у малюка може розвинутися кисневе голодування. Всерйоз турбуватися і терміново звернутися за лікарською допомогою, якщо пульсація відбувається регулярно і супроводжується сильним болем або хоча б одним з перерахованих симптомів.

Гикавка при вагітності

Для розвитку ембріона характерні ковтальні руху після 28 тижня вагітності. Так відбувається тренування шлунково-кишкового тракту, вироблення і перевірка ковтального рефлексу – одного з перших і базових рефлексів людини. В порожнині матки дитина оточена навколоплідними водами, амніотичною рідиною, і коли вона потрапляє в легені і в стравохід малюка, це може викликати гикавку.

Кисневе голодування може сигналізувати про себе занадто частою або тривалою гикавкою малюка.

Деякі вагітні можуть спостерігати цікаву взаємозв’язок між їжею, яку вони їдять, і гикавкою у малюка. Якщо гикавка дитини приносить великий дискомфорт матері, наприклад, заважає спати, можна рекомендувати не їсти перед сном нічого солодкого.

Існує також версія, що якщо дитина заковтує більшу кількість навколоплідних вод, що може виділитися із сечею, то вона намагається виштовхнути надлишок за допомогою гикавки. Від одного до трьох недовгих напади гикавки у дитини в день вважаються нормою.

Ворушіння дитини

Під пульсацією кожна жінка розуміє індивідуальний набір відчуттів. Ходять міфи, що на ранньому терміні можливо відчути серцебиття дитини і таким чином дізнатися про початок вагітності. Гінекологи для діагностики вагітності використовують тест на ХГЛ, а відчуття пульсації не є достатньою підставою для постановки на облік в жіночу консультацію. Зате воно може свідчити про порушення в роботі кровоносної системи жінки, і в цьому випадку потрібно пройти додаткове обстеження. Після 33 тижня ворушіння дитини може викликати не завжди приємні відчуття, схожі на пульсацію. Наприклад, таке можливо при ритмічному розгинанні ручок або ніжок. Що можна зробити, якщо дитина настирливо штовхається і смикається:

 • дихальна гімнастика для вагітних – це спеціальний комплекс вправ, рекомендований лікарем для профілактики гіпоксії плода, відбувається насичення крові киснем, і малюк заспокоюється;
 • погладжування живота, пісенька або ласкаве звернення, іноді діти реагують на стресові ситуації, на сварку або розмову на підвищених тонах з допомогою рефлекторних повторюваних рухів;
 • зміна положення тіла в просторі: корисно розім’ятися, погуляти на свіжому повітрі, змінити обстановку;
 • гімнастика для вагітних, фізичні вправи, що сприяють нормалізації кровообігу і розслабленню м’язів.

У кожної жінки індивідуальна чутливість до такої активності дитини, як гикавка і ворушіння, хтось може сприймати їх починаючи з 26-го тижня, а хточт з 36-ої. Гикати і ворушитися дитина може як вдень, так і вночі. П’ятимісячний плід може здійснювати більш 50 рухів протягом години, і це є нормою, хоча може досить сильно втомити маму. Надто неспокійна поведінка дитини в деяких випадках лікарі інтерпретують як симптом кисневого голодування. Для того щоб уточнити діагноз, можна проконсультуватися з гінекологом і отримати направлення на аналізи.

Помилкові перейми при вагітності

Ритмічна вібрація внизу живота або відчуття, що нагадує потягування, починаючи з 20 тижня вагітності, може бути тренуванням матки перед пологами. Помилкові перейми сильно варіюються по інтенсивності і хворобливості в залежності від терміну, особливостей жінки і її стійкості до дискомфорту. Тривалість скорочення матки може досягати від однієї секунди до хвилини, після чого орган розслабляється. Корисна функція помилкових сутичок в тому, що завдяки потужному припливу свіжої крові до органів малого тазу плацента насичується киснем, і дитині не загрожує гіпоксія. Як можна вгамувати тренувальні скорочення матки, якщо вони приносять сильну незручність:

 • випити води, заспокоїтися;
 • зробити дихальну гімнастику для вагітних з акцентом на розмірене дихання;
 • змінити позицію, лягти або сісти зручніше;
 • прогулятися;
 • прийняти теплий розслабляючий душ;
 • відволіктися, подивитися цікавий фільм або поговорити з приємною людиною.

Пережим порожнистої вени, гикавка, ворушіння дитини і помилкові перейми не є серйозним приводом для занепокоєння, хоча для більшої впевненості обов’язково потрібно сказати лікаря про те, що виникла пульсація внизу живота при вагітності.

Привід для занепокоєння

Про розвиток гіпоксії плода може говорити занадто часте й активне ворушіння дитини, а про те, що пережимається нижня порожниста вена, непритомність і запаморочення мами. Помилкові перейми мають чіткі відмінності від справжніх пологів і не представляють небезпеки для виношування дитини. Таким чином, всі три можливі причини незвичайних відчуттів безпечні і мають просте пояснення. А якщо пульсація внизу живота при вагітності супроводжується болем, це може свідчити про аневризму аорти чи іншу патологію кровоносної системи. У цьому випадку чим швидше відвідати лікаря, тим краще. Якщо крім пульсації з’являються будь-які кров’янисті виділення, слід виключити загрозу відшарування плаценти і викидня.

Лікарі швидкої допомоги безкоштовно вагітну госпіталізують навіть на маленькому терміні, якщо у неї з’являється кровотеча. В приймальному спокої проводиться безкоштовно УЗД-діагностика та огляд гінеколога. Для благополучного виношування здорового малюка зараз існує безліч допоміжних методів, і якщо вчасно звернутися до лікаря, то все складеться благополучно.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code