vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Що потрібно знати про 2-3 тижні вагітності

Вагітним жінкам цікаво знати, що відбувається в їх організмі відразу після зачаття. 2-3 тижні вагітності – це період, коли малюк починає бурхливо розвиватися. Етап імплантування яйцеклітини в стінку матки успішно завершено. Починається активне формування всіх систем і органів дитини. У цей період жінка ще може не знати про вагітність, що настала або тільки здогадуватися. Спосіб життя залишається колишнім. Деякі жінки можуть продовжувати палити чи вживати алкоголь. Пізніше, дізнавшись про вагітність, вони переживають про здоров’я дитини. Наскільки серйозним може виявитися шкоду, завдану шкідливими звичками в самі перші дні після зачаття?

Что нужно знать о 2-3 недели беременности

Вагітність у 2-3 тижні, що відбувається

Наприкінці першої і протягом усієї другої тижні після зачаття запліднена яйцеклітина занурюється в стінку матки. Одночасно починається формування хоріона – гіллястої оболонки. З її допомогою зародок прикріплюється до стінки матки. З хоріона з часом розвинеться плацента, через яку дитина буде отримувати необхідні поживні речовини, в тому числі кисень. До кінця другого тижня закладка органів плода ще не починається.

Запліднена яйцеклітина в цей момент дуже вразлива, і будь-які негативні фактори можуть її погубити. Якщо в цей момент отруїтися алкоголем або захворіти, яйцеклітина загине. Але якщо яйцеклітина вижила, значить, негативні фактори виявилися незначними по силі. На розвиток дитини вони теж ніяк не вплинули, оскільки він ще не почав формуватися. Таким чином, якщо вагітність продовжує успішно розвиватися, турбуватися про шкоду для майбутнього малюка на цьому етапі поки що не варто.

Починаючи з третього тижня стартує процес розвитку зародка. У період з 3 по 13 тиждень відбувається закладка всіх органів і систем людини.

Він називається періодом органогенезу. Будь-які шкідливі фактори у цей момент можуть завдати серйозної шкоди плоду, викликати збій при формуванні того чи іншого органу і спричинити за собою патологію розвитку плода.

Якою конкретно буде пошкоджений орган – залежить від строку вагітності та впливає шкідливого фактора.

Що відчуває жінка на терміні вагітності 2-3 тижні

Крім затримки критичних днів, у вагітної починають з’являтися різні нездужання. Може з’явитися легке запаморочення, зміни настрою або слабкість. Деякі жінки скаржаться на сонливість. Як правило, в цей період жінки вже звертають увагу на зміни в грудях. Груди може стати хворобливою і чутливою, її може розпирати зсередини. На такому ранньому терміні вагітності жінка може несподівано і дуже сильно захотіти якусь страву. Або, навпаки, категорично відмовитися пробувати якийсь продукт. Це провісники настає токсикозу. Вони свідчать про те, що гормон вагітності успішно продукується. Однак досить багато жінок не помічають ніяких неприємних відчуттів в цей період.

Як визначити, що наступила вагітність

Є у жінки нездужання чи ні, але на третьому тижні вагітності вже очевидна затримка менструації. Тому на цьому етапі багато біжать в аптеку за тестами для визначення вагітності. Дослідження за допомогою тесту в цей момент даеет, як правило, правильний результат. Гормону в сечі вже достатньо для того, щоб сучасні тести змогли його зловити. Головне, щоб під час процедури жінка правильно виконала всі вимоги інструкції, яка додається до тесту.

Позитивний результат тесту дає підставу відвідати лікаря. Лікар огляне вагітну, визначить приблизний термін вагітності і вирахує орієнтовну дату пологів.

Як визначають термін вагітності акушери-гінекологи

Більшість жінок помилково відраховує тижні вагітності від дати першого дня затримки менструації. Тому вони можуть сильно здивуватися, коли лікар визначить набагато більший термін, чим передбачалося. У розумінні акушера-гінеколога термін 1-2 тижні вагітності – це період, коли закінчується і починається менструація підготовка організму до овуляції. Жодного зачаття на цей момент ще не відбулося. Цей період називають 1 і 2 акушерських тижнями. З них починається відлік акушерського терміну вагітності. Оскільки зачаття відбувається орієнтовно через 2 тижні після початку останніх місячних, акушерський термін відрізняється від реального на 2 тижні. Акушерська вагітність триває 40 тижнів. А ембріон розвивається 38 тижнів. Це два різних методу розрахунку терміну. Таким чином, 2-3 ембріональна тиждень вагітності відповідає 4-5 акушерської тижня. У своїй практиці лікарі користуються акушерських термінами, і скрізь в записах будуть фігурувати тільки ці цифри.

УЗД на 2-3 тижні вагітності

Після відвідин лікаря жінка може відправитися на ультразвукове дослідження, яке дозволяє підтвердити наявність вагітності і точніше визначити її термін. Також фахівець виявить багатоплідну або позаматкову вагітність.

УЗД на такому ранньому терміні часто проводять трансвагінально шляхом введення в піхву датчика. Такий спосіб дозволяє з більш близької відстані розглянути всі необхідні деталі.

УЗД призначають тільки у разі, якщо у нього є якісь побоювання щодо здоров’я жінки. Перше планове УЗД робиться зазвичай пізніше.

Як легше пережити токсикоз

Завагітніли влітку і восени пощастило більше. В цей період є багато продуктів, які допомагають легше перенести муки перших тижнів. Найкращий спосіб зменшити нудоту – це вживати більше фруктів. Добре з’їдати щодня якусь кількість соковитих яблук. З яблука рекомендується починати день.

Приймати першу їжу краще ще в ліжку, поки не підступила нудота. Сніданок повинен бути рясним, але ситним.

Прийоми їжі можна зробити частіше, але дрібними порціями. Добре, якщо в меню багато фруктів і овочів. Від подібної їжі нудота не така сильна.

Не потрібно змушувати себе їсти неприємні страви. Можна замінити рибу на біле м’ясо курки або кролика. Якщо супи викликають огиду, від них можна на якийсь час відмовитися. Кисломолочні продукти, як правило, легко переносяться при токсикозі.

Не варто зловживати капустою, виноградом. Ці продукти викликають бродіння в кишечнику і можуть спровокувати викидень на дуже маленькому терміні.

Але якщо є нестерпне бажання з’їсти якийсь шкідливий продукт, не варто собі відмовляти. Тільки потрібно постаратися з’їсти мінімальну порцію. Як правило, вагітним достатньо невеликого шматочка або кількох ковтків, щоб задовольнити бажання.

Зміни способу життя

Нове положення зобов’язує змінити звичний спосіб життя. Якщо є найменші підозри про настання вагітності, необхідно діяти так, як ніби цей факт підтверджений. Якщо тривога виявиться помилковою, організм від цього тільки виграє.

Слід негайно відмовитися від куріння і вживання спиртних напоїв. Не зловживати кавою. Крім цього, потрібно максимально обмежити перебування в накурених приміщеннях. Слід також уникати приміщень з забрудненим повітрям. Потрібно побільше бувати на свіжому повітрі. Житлове приміщення слід регулярно провітрювати і не захоплюватися кондиціонуванням повітря.

Якщо дівчина звикла інтенсивно займатися спортом, навантаження рекомендується значно знизити.

Потрібно категорично відмовитися від будь-яких ліків, якими б вони не здавалися нешкідливими. Прийом лікарських засобів повинен здійснюватися тільки в екстрених випадках під контролем лікаря. Самостійно призначати собі ліки категорично забороняється. Тільки лікар може реально оцінити ступінь шкоди для ембріона і загрозу для здоров’я жінки. Він же підбере найбільш щадний варіант лікування.

Необхідно також переглянути раціон. З нього без жалю потрібно видалити всі шкідливі продукти. Харчування повинне бути максимально наповнений природними вітамінами і мінералами. Воно повинне бути різноманітним, багатим на білки. Білки – це будівельний матеріал, тому білкових продуктів в меню повинно бути багато.

Жінка і її близькі повинні розуміти, що від них повністю залежить здоров’я майбутньої дитини.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code