vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Розшифровка і призначення УЗД нирок

Коли призначають УЗД нирок, розшифровка його результатів викликає інтерес у багатьох пацієнтів. Захворювання нирок на сьогоднішній день залишаються актуальною проблемою. Якщо довіряти даними медичної статистики, то людей з цією проблемою з кожним роком стає все більше і більше. Патологія нирок вважається підступним захворюванням і вражати здорову нирку може ще в самому дитинстві, а потім здатна проявити себе на стадії ниркової недостатності. Тобто, коли захворювання вже не піддається лікуванню.

Расшифровка и назначение УЗИ почек

Для обстеження нирки лікарі часто вдаються до УЗД, так як воно вважається найбільш достовірним і безпечним видом діагностики. Болю пацієнт не відчуває ніякої, а найприємніше те, що ніяких протипоказань для проведення ультразвукове дослідження не має. Якщо захворювання нирок виявити на ранніх термінах, то у пацієнта з’явиться шанс на повне одужання.

За якісь півгодини лікар зможе оцінити орган візуально: вивчити його структуру, ехогенність, дізнатися чи є відхилення від норми.

Потрібно запам’ятати, що якщо лікар вас направив на такий метод обстеження, то необхідно йти, так як завдяки йому можна встановити або запідозрити такі захворювання як пієлонефрит, гломерулонефрит, гідронефроз, полікістоз нирки, амілоїдоз та інші.

Показання для ультразвукового обстеження нирок

Таку діагностику бажано проходити всім людям один раз на рік, навіть якщо вас нічого не турбує.

Позапланове ультразвукове обстеження проводять у наступних випадках:

 1. Больові відчуття в поперековій частині тіла.
 2. Якщо в результаті аналізу сечі знайшли підвищені або знижені показники.
 3. Коли у людини спостерігається нетримання сечі.
 4. Напади ниркової коліки.
 5. У людини відсутня сечовидільна функція.
 6. Під час сечовипускання виникає біль.
 7. Коли у лікаря виникають підозри з приводу утворень в органі.
 8. Наявність запального процесу в нижній частині тіла.
 9. Якщо є запальний процес статевих органів.
 10. Після отримання травм в нижній частині спини.
 11. При зміні кольору сечі.
 12. Якщо ваша нирка стає донором.
 13. При перебуванні на обліку по захворюванню нирок.
 14. Під час профілактичних оглядів.
 15. Можна проводити комплексний огляд, коли пацієнта направляють для виявлення іншого роду захворювання.

Підготовка до ультразвукового дослідження нирок

Особливо чіткої підготовки до такого методу діагностики немає, але все ж, є кілька правил, яких необхідно дотримуватися для отримання правильної інформації:

 1. По-перше, якщо ви страждаєте метеоризмом, то за три дні до ультразвукового дослідження виключіть продукти, які викликають рясне газоутворення.
 2. По-друге, бувають такі моменти, що лікарю, крім нирок, для точності картини необхідно подивитися сечовий міхур, при цьому він в обов’язковому порядку повинен бути заповнений рідиною. Ось тому на всяк випадок за одну годину до ультразвукового дослідження випийте кілька склянок води.
 3. По-третє, візьміть з собою рушник, щоб витерти залишки гелю.

Як розшифровуються результати?

Як виконується розшифровка УЗД нирок? Багато хто, напевно, робили різні варіанти діагностики і всім добре відомо, що після процедури на руки пацієнту видається лист, де написано багато незрозумілих слів і в кінці висновок. Правда, не всіх влаштовує такий варіант, адже хочеться знати, що саме там написано.

Кількість нирок. У всіх здорових людей їх дві. Але, правда, такий показник не завжди можна зустріти, так як багато живуть все життя з однією і навіть не знають про це. Нирка – це такий орган, який може бути з народження або бути недорозвиненою. Не можна виключати і той варіант, що її можуть видалити хірургічним шляхом. Але є ще й унікальні люди, у яких їх більше двох. Такі аномалії нирок іноді зустрічаються, але найчастіше додаткові органи не функціонують.

Розмір і контур нирки. У здорової дорослої людини орган має такі параметри: довжина 10-12 см, ширина-5-6 см, товщина 4-5 див. Якщо вам у висновку написали, що орган відрізняється у розмірі, то необхідно починати шукати причину цього явища. Якщо вам ставлять діагноз “хронічний гломерулонефрит”, то в цьому випадку нирка втрачає свої розміри. А під час гідронефрозу вона, навпаки, збільшується в розмірах. Норма – коли контур органу рівний.

Розташування. В нормальному стані права нирка розміщується на рівні 12 і 2 поперекового хребця, а ліва – на 11 і 1. Бувають такі випадки, коли орган опускається або, навпаки, знаходиться далеко від звичного місця локалізації. Зустрічаються ситуації, коли нирка знаходиться в малому тазі.

Товщина паренхіми. Ця частина органу відповідає за утворення сечі, будучи функціональної складової нирки. В паренхімі знаходяться нефрони, які відповідають за її структурне утворення. В нормальному стані товщина її становить 18-25 мм. Якщо спостерігається її збільшення, це свідчить про запальний процес або набряку, а зменшення, навпаки, про дистрофічні зміни органу.

Важливою є і корково-медуллярна диференціація. В нормальному стані її межі видно чітко. Прикладом можна привести такий випадок, коли у пацієнта діагностується гідронефроз, при цьому диференціація зникає.

Структура паренхіми є важливим показником стану нирки. Для того щоб зрозуміти, чи є зміни в ній, потрібно знати, що таке підвищена, нормальна або знижена ехогенність.

УЗД можна пройти в багатопрофільних міських лікарнях чи спеціальних лікувальних закладах. Подібну процедуру проводять і в приватних клініках, там ще існує така послуга, як виклик сонолога на будинок з портативним пристроєм.

У Московському регіоні в середньому ультразвукове дослідження нирок становить від 600 до 1200 рублів, але якщо потрібен додатковий огляд сечовидільної системи, то ціна сягає 1500 рублів. Виклик на будинок до 6 вечора обійдеться в 3000 рублів, а вартість оплати досягає при цьому 4000-5000 рублів. Ціни актуальні на 2015 рік.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code