vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Розчинний цикорій: історія, сучасність, корисні властивості

З давніх часів люди знали про корисні властивості кореня цикорію. Його збирали, висушували й заварювали як звичайний чай. У наші дні все набагато простіше – промисловість випускає розчинний цикорій – продукт, у якому максимально збережені вітаміни, мінерали й інші корисні речовини, які є в натуральній сировині. Придбати цей продукт можна в аптеках, лавках здорового харчування або спеціалізованих інтернет-магазинах. Ну а якщо ви хочете купити якісний порошок цикорію, то найнижчі ціни можете дивитись на сайті виробника і постачальника Leader Coffee.

розчинний цикорій

Історична довідка

Слово “цикорій” походить від латинського Cichorium, яке практично в усіх мовах і стало назвою рослини. Його історія сягає корінням у далеке минуле. Понад 4000 років тому люди вже знали про його цілющі властивості.

У Єгипті цикорій вирощували в лікарських цілях, а в Римі й Греції додавали в салати. Згадки про даний корисний продукт зустрічаються в працях Овідія, Вергілія та Плінія. Давньоримський медик Гален виявив позитивний вплив кореня рослини на печінку, тому у своїх записах називав його “другом печінки”. Наприкінці 16 століття цикорій почали вирощувати й у Європі – спочатку як корм для тварин, пізніше – як недорогий та корисний замінник кави.

Сучасне виробництво

Сучасна промисловість виробляє розчинний цикорій у великих обсягах. Технологія виготовлення включає кілька стадій. На першій відбувається збір, сортування, чищення й сушіння кореня. На другій сировину обсмажують і перемелюють. На третій з нього витягують рідкий екстракт. Остання стадія передбачає обробку гарячою парою і заключне сушіння.

У результаті всіх маніпуляцій виходить сухий порошок коричневого кольору – це розчинний цикорій. Іноді до складу додають різні ароматизатори – вони допомагають покращити й урізноманітнити смак продукту. Якщо ви любите експериментувати й пробувати нове, вам обов’язково сподобається цикорій з ароматом популярних десертів, лісового горіха або фруктів.

Корисні властивості

Цикорій є майже ідеальним продуктом, який можна вживати всім. Він є відмінним джерелом клітковини, вітамінів групи В, мінералів і рослинних кислот. Регулярне вживання напою сприяє покращенню складу крові, зміцненню судин, нормалізації обміну речовин. Крім того, цикорій має тонізуючі властивості, піднімає настрій, бореться з безсонням і депресією.

У складі продукту є унікальна речовина – інулін. Вона перешкоджає всмоктуванню надлишкового цукру, нормалізує рівень глюкози, позитивно впливає на роботу шлунка й печінки, прискорює процес виведення з організму шкідливих речовин. Інулін має солодкуватий смак, і це дає можливість не додавати в напій цукор, що дуже важливо для людей, які страждають на діабет.

цикорій користь

Це цікаво!

Цикорій вважається символом вірності, ощадливості й скромності. Разом із традиційними квітами його вплітають в український вінок. З рослиною пов’язано чимало легенд. Одна з них каже, що святий Петро, ​​будучи пастухом, поганяв овець стеблами цикорію, і з тих пір у народі рослина зветься Петровим батогом.

Інша розповідає про красуню, у яку закохалося саме сонце. Однак вона відмовила йому, і сонце помстилося, перетворивши дівчину на квітку, яка змушена зі світанку до заходу сонця дивитися на світило.

Важливо!

Перед тим, як купити цикорій, необхідно звернути увагу на термін його придатності. Тільки свіжий і якісний продукт здатний порадувати відмінним смаком і принести користь.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code