vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Проведення узд на 17 тижні вагітності

Ультразвукове дослідження, або УЗД на 17 тижні вагітності являє собою абсолютно нешкідливу процедуру для матері і її майбутньої дитини, як і на всіх інших стадіях вагітності.

Проведение узи на 17 недели беременности

Процедура проведення

Апарат, який є головним діагностичним інструментом лікаря-гінеколога протягом всіх дев’яти місяців вагітності, складається із спеціального датчика і оглядового екрана. Саме УЗД-дослідження проводиться за допомогою датчика. Немає потреби заздалегідь готуватися до проведення процедури. На відміну від ранніх строків, живіт жінки на сімнадцятому тижні вагітності досить великий, дослідження здійснюються простіше.

Для більш точних показників перед проведенням процедури поверхню живота вагітної змащується спеціальним гелем. Лікар водить по животу датчиком, який при включенні випромінює ультразвук. Він не відчувається шкірою і не чути. Ультразвукові хвилі, торкаючись стінок матки або тіла плода, відображаються і передають інформацію на спеціальний дисплей. Зображення детально показує особливості в організмі жінки, що дає повну характеристику стану плода. На терміні вагітності у сімнадцять тижнів застосовується скининговый метод ультразвукового дослідження. Його мета – виявлення різного роду патологій в організмі дитини і матері.

В яких випадках проводиться УЗД та його різновиди

На сімнадцятому тижні вагітності проводяться дослідження:

 • ультразвукова фетометрия, що дозволяє точно визначити термін вагітності (при першому УЗД на цьому терміні), патології в розвитку очікуваного дитини;
 • скринговое – планове дослідження стану здоров’я матері та плоду;
 • 3D УЗД;
 • 4D УЗД.

Два останніх види дослідження дають об’ємне розгорнуте зображення малюка в утробі матері. Робляться для фіксації на фотографії або відеозйомки не народженої дитини на прохання батьків.

УЗД на сімнадцятому тижні вагітності здійснюється:

 • якщо воно не проводилося на ранніх термінах;
 • якщо мама відчуває себе хворою, відчуває постійну втому;
 • за бажанням батьків, які хочуть мати знімок ще не народженого малюка.

Що досліджує УЗД на 17 тижні вагітності

На сімнадцятому тижні вагітності за допомогою ультразвукового дослідження визначається стан здоров’я матері і дитини. Досліджуються внутрішні органи обох. Огляд плода за допомогою УЗД проводиться з метою визначення ступеня його активності і з’ясування роботи серця. Відстежується, наскільки рухливий дитина, не зводять його тіло судоми. За цим показником визначається рівень отримання плодом кисню з кров’ю матері через плаценту. Оцінюється стан клапанів серця, відстежується ритм і робота серця.

Якщо це перше ультразвукове дослідження плода за весь період вагітності, то визначається вага, розміри, об’єм голови та лобово-потиличних областей, обхват грудей, довжина стегон дитини.

При нормальному розвитку середня вага плоду на сімнадцятому тижні розвитку становить п’ять грамів, а за розмірами він з палець дорослої людини. Завдяки рухливості дитини на сімнадцяту тиждень розвитку легко відбувається визначення статі.

Огляд матері на сімнадцятому місяці вагітності полягає у визначенні кількості навколоплідних вод і стану плаценти. Звертається увага на тонус матки. Крім того, досліджується стан нирок на можливу наявність ускладнень, так як з ростом плода вони несуть основне навантаження.

Результати дослідження

Завдяки УЗД на сімнадцятому місяці виявляються різні патології у дитини:

 • вроджений порок серця;
 • хвороба Дауна;
 • церебральний параліч;
 • генетичні захворювання та інші відхилення.

Можливо уповільнення росту плода. А також завмирання плоду, тобто настання смерті. У таких випадках мертвий плід з матки жінки видаляється хірургічним шляхом. Патологія виявляється і у майбутньої мами. Коли матка опущена, а плацента знаходиться в поганому стані, щоб уникнути викидня жінці рекомендується постільний режим. Можливе надмірне накопичення навколоплідних вод. Така вагітна підлягає госпіталізації. Навіть коли висновок результатів УЗД несприятливі, слід провести додаткове більш детальне дослідження ультразвуком. Бажано зробити поглиблені генетичні дослідження плоду, пройти інші види обстеження для підтвердження діагнозу.

Щоб на сімнадцятому тижні вагітності перевірка УЗД не показала патологій у матері, їй слід планувати вагітність. Для початку необхідно підготувати свій організм. Для цього бажано вести здоровий спосіб життя, пройти диспансеризацію. При необхідності потрібно підлікувати хворі органи. Не можна застосовувати шкідливі хімічні речовини в господарстві, що містять фосфати, важкі метали. За три місяці до настання вагітності слід приймати фолієву кислоту. Вона знижує розвиток ряду вроджених фізичних патологій. На ранніх термінах рекомендується утримуватися від куріння, алкоголю. Пристрасть до сигарет призводить до завмирання плода, передчасних пологів, викиднів. Алкогольні напої – причина зниження інтелекту дитини, психічних відхилень.

При наявності хронічних захворювань необхідно проконсультуватися з лікарем про прийом щадних лікарських препаратів у період вагітності. Не слід носити тісний незручну, здавлюючу живіт одяг.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code