vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Причини появи крові у сечі у чоловіка без болю

Причины появления кровь в моче у мужчины без боли

Причини появи крові у сечі у чоловіка без болю

Дана патологія називається – гематурією, хворобою сечовивідних шляхів, зустрічається досить часто у чоловіків будь-якого віку, але частіше у старості. Це відхилення в роботі сечостатевої системи, яке потрібно лікувати. У клінічній медицині існують більше 100 захворювань, які можуть викликати цю патологію. Якісь з них приносять нестерпні болі хворому, а деякі просто викликають легкий дискомфорт.

Зміст статті

 • 1 Причини захворювання
 • 2 Діагностика
 • 3 Так чому сеча з кров’ю?
  • 3.1 Гематурія при пухлині нирок
  • 3.2 Терапевтичні патології, які провокують кров
  • 3.3 Простатит
  • 3.4 Абсцес передміхурової залози
  • 3.5 Абсцес нирки
 • 4 Профілактичні заходи
 • 5 Інші фактори
 • 6 Лікувальне харчування
 • 7 Помилкова гематурія

Причини захворювання

Доктора розрізняють мікро – та макрогематурію. Мікрогематурія – поява в сечі невеликої кількості крові, яку можна розглянути в лабораторії, тільки за допомогою мікроскопа. Макрогематурія – її можна побачити відразу – вона супроводжується рясним виділенням крові. Останнє – тривожний дзвінок для здоров’я чоловіка, який повідомляє про порушення роботи організму, погіршення стану сечі. Розвинутися дана хвороба може при травмах сечового міхура, психологічних аспектах, посилених фізичних навантаженнях, серед них виділяють:

 • Гіпертонію
 • Травми
 • Підвищення артеріального тиску в нирках

Все це викликає порушення цілісності стінок судин.

Патогенез, етіологія:

 1. Гемофілія
 2. Гламерулонефрит
 3. Поява запальних утворень
 4. Сечокам’яна хвороба
 5. Захворювання крові

Діагностика

Щоб зрозуміти, яка причина появи кривавих згустків в сечі, в лабораторіях проводять дослідження, в якому аналіз сечі показує збільшення еритроцитів. Також проводять повну діагностику сечовидільної системи з метою виявлення інших захворювань і появи злоякісних кіст. При виявленні крові дослідження показує, що є ймовірність появи туберкульозу, якщо ще присутня висока температура. Виділення при сечовипусканні у чоловіка без болю свідчить, що в уретрі присутні невеликі пошкодження слизової оболонки тканин.

Так чому сеча з кров’ю?

Як говорилося раніше, причин крові в сечі статевого органу у чоловіків може бути дуже багато. Всі вони по своєму різноманітні, але можна виділити кілька основних причин даної патології.

Якщо ви бачите, що виходять кров’яні згустки і кров, це можуть бути камені в сечовому міхурі і початок запального процесу в сечоводі. Ці утворення при позивах починають здавлювати уретру, травмуючи слизову оболонку і викликаючи кровотеча. У цьому випадку у хворого в сечі з’являється великий вміст еритроцитів, і підвищені ШОЕ. Розпізнати це можна по болям праворуч і зліва в боці.

Наступною ознакою (наявністю) є поява інфекції в сечовидільному протоці, що провокує кров. У здорового чоловіка сеча стерильна, якщо ж у нього пієлонефрит або цистит, то велика ймовірність появи запалення всієї сечовидільної системи.

Також лікар може виявити пухлину, яка вражає сечовий міхур і нирки, сеча при цьому стає вишневого кольору. Найчастіше до таких захворювань схильні люди похилого віку.

Онкологічне захворювання, найбільш тяжкий прояв цього захворювання, викликає почву крові в сечі у чоловіків без болю. Уретрит є в 60% випадків всіх захворювань наслідком тривалого переохолодження сечівника чоловіка і передміхурової залози. В цьому випадку згустки, що  виділяються, будуть мати темний червоний колір.

Гематурія при пухлині нирок

Пухлини у більшості випадків вражають сечовивідні шляхи, тому все це вимагає раз на рік проходити повноцінне обстеження, робити УЗД. Якщо пухлина починає здавлювати сусідні судини, то в цьому випадку проявляється мікрогематурія, сеча має темно-червоний колір. Чим раніше можна буде виявити пухлину і почати лікування, тим імовірніше швидке і менш болісне одужання, збереження нирки. В медицині відомо, що на більш пізніх стадіях захворювання лікарі в 90% випадках піддають хворих лікуванням хірургічним шляхом. Інші 10% можна вилікувати посиленим терапевтичним курсом антибіотиків, які пригнічують дію патогенних мікроорганізмів.

Терапевтичні патології, які провокують кров

Нарівні з хірургічними методами терапія також протікає з болем, високим підвищенням температури. Гломерулонефрит – захворювання, що характеризується ураженням гломерул (клубочків нирок). Захворювання тісно пов’язане з виділенням крові в сечу з уретри. Насамперед необхідно зробити УЗД, щоб переконатися у правильності постанови діагнозу. Найголовніше, про що завжди говорять лікарі, так це те, що не слід лікуватися самостійно, не знаючи достовірно свій діагноз.

При болях в сечовипускальному каналі до приїзду швидкої допомоги рекомендується випити будь-яке знеболююче, окрім ацетилсаліцилової кислоти. Кров у сечі в чоловіків надходить по безлічі причин, але в більшості випадків це реакція організму на подразник ззовні. Тому так важливо для здоров’я виявити початкові стадії цих факторів. При своєчасному і тривалому лікуванні гломерулонефриту подальше одужання буде сприятливим.

Після повного одужання рекомендується відвідувати лікаря 2 рази в рік з метою обстеження за допомогою УЗД. Протягом 2 – 3 років. Також хворий на цей час стає на облік, де на нього заводиться спеціальна картка з анамнезом і лікуванням.

Простатит

Також тісно пов’язаний з гематурією. Його лікування проводиться комплексно, з призначенням лікаря болезаспокійливих і протизапальних препаратів. В процесі пацієнту призначаються вітаміни і збалансоване харчування, яке містить велику кількість білків, жирів, вуглеводів, вітамінів А, В, З, що сприятливо діє на сечовод і сечу. Лікування досить тривале, від 10 до 25 днів, взагалі залежить від ступеня патології.

Всі захворювання сечовидільної системи рідко коли закінчуються фатально, оскільки їх виявляють на ранніх термінах. Це і дає сприятливі прогнози до одужання.

Абсцес передміхурової залози

Діагностика цього захворювання не викликає ніяких труднощів, в цьому випадку ректальне дослідження допомагає правильно поставити діагноз. Лікування – термінове оперативне втручання, подальший розтин абсцесу з проведенням висічення його порожнини. При присутності гнійника у відділах передміхурової залози сеча буде мати здоровий колір, далі лікування краще трансректальним шляхом. Після розтину абсцесу до його порожнини прикріплюють медичну гумову трубку або марлевий тампон. Вони через себе виводять гнійний вміст назовні, також сприяють поліпшення циркуляції крові. За зменшенням гострих явищ і рубцюванням рани лікування проводиться за допомогою сильних антибіотиків. Ліки сприяють пригніченню патогенних мікроорганізмів, подібно до хворих хронічним простатитом. Поступово колір сечі приходить до норми.

Абсцес нирки

Прогноз при правильному і тривалому лікуванні, буде сприятливий.

Як потрібно лікуватися, якщо болю немає, але кров є?

 1. Припинити кровотечі допоможе препарат (Дицинол, Вікасол)
 2. Якщо УЗД показало камені, то лікарі вдаються до хірургічного шляху лікування
 3. Призначають вітаміни групи В

Профілактичні заходи

У холодну пору року лікарі рекомендують утримуватися від тривалого переохолодження. Холод підвищує ризик, що з’явиться кров у сечі у чоловіка без болю. Ще один фактор – правильно збалансоване харчування, яке буде містити в собі всі поживні мікроелементи. Чиста вода без домішок також благотворно впливає на організм, зменшує ризик появи піску і каменів. Не рекомендується навантажувати своє тіло великими фізичними навантаженнями, якщо сили не дозволяють. Чоловікам рекомендується раз на рік зробити масаж простати.

Окремо слід звернути увагу на травми черевної порожнини, при перших симптомах крові в сечі слід негайно звернутися до лікаря для подальшої діагностики. Слід двічі на рік проходити повну діагностику всього організму із застосуванням УЗД, здавати кров на біохімію. Не треба чекати початок появи хвороби, а краще своєчасно запобігти її!

Інші чинники

Іноді сліди крові можуть з’являтися не в наслідок травм і інших захворювань, а час від часу після застосування лікарських препаратів, такими є Варфарин та Гепарин. Наркотичні препарати викликають появу крові при сечовипусканні у чоловіків, також при вживанні наркотиків аналіз сечі і крові покаже ряд серйозних змін. Дуже часто виділення в сечі з’являються у чоловіків у віці 40 років, це обумовлюється зниженням дітородної функції, розвитком аденоми простати.

У дітей поява гематурії у більшості своїх випадків супроводжується розвитком запальних процесів у нирках, які виникли в наслідок бактеріальних або інфекційних факторів. Найбільш поширеним з них є постінфекційний гломерулонефрит, який ненадовго забарвлює сечу у вишневий колір. Також важливу роль мають гендерні функції. Гематурія у жінок розвивається набагато частіше, чим у чоловіків, часто проявляється пієлонефритом.

Іноді появі крові в сечі сприяє посилений прийом глюкокортикостероїдів, сильнодіючих антибіотиків. У такому випадку застосування цих препаратів варто зменшити або взагалі припинити на час. Тиск, який відбувається в сечовому міхурі, впливає на процеси появи крові в сечі. Хворому потрібен спокій, або навіть відпустка на деякий час.

Лікувальне харчування

 • У раціоні повинна переважати рослинна їжа (овочі, фрукти)
 • Вживання в їжу якісного білка
 • Вживання здорових жирів (морська риба)
 • Слід обмежити себе у вживанні кофеїну, алкоголю і солодких напоїв, що містять велику кількість барвників

Помилкова гематурія

Псевдогематурия – почервоніння сечі у чоловіків, обумовлене прийомом лікарських препаратів. Викликає її надмірне поїдання їжі червоного кольору. Лікування проводять за допомогою потужної антибактеріальної терапії. Після одужання потрібно спостерігатися у лікаря з інтервалом в 6 місяців.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code