vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Порівняння Валокордину і Корвалолу

Валокордин або Корвалол часто використовуються при серцево-судинних захворюваннях. Вони не відносяться до засобів специфічної терапії. Препарати мають спазмолітичну та заспокійливу діями. Покращуючи кровообіг, лікарські засоби допомагають позбавитися від болю в області серця.

Валокордин або Корвалол часто використовуються при серцево-судинних захворюваннях.

Характеристика Валокордину

Препарату властиві такі характеристики:

 1. Лікарська форма і склад. Пропонується засіб у вигляді крапель для перорального вживання, мають вигляд прозорої рідини з ароматом ментолу. 1 мл Валокордину містить 18 мг фенобарбіталу, 18 мг этилбромизовалерианата, 1 мг олії м’ятної, 0,1 мг олії шишок хмелю, етиловий спирт, воду дистильовану. Рідину розливають у флакони-крапельниці об’ємом 20 або 50 мл
 2. Фармакологічна дія. Валокордин є комбінованим препаратом, ефективність якого пояснюється властивостями вхідних в склад речовин. Фенобарбітал володіє заспокійливим і судинорозширювальну діями. Введення цього компонента сприяють усуненню нервового збудження і настанню сну. Этилбромизовалерианат має спазмолітичну і снодійним ефектами.
 3. Сфера застосування. Валокордин використовується при таких патологіях:
  • функціональні порушення серцево-судинної системи (тахікардія, стенокардія);
  • невротичні розлади, що супроводжуються дратівливістю, тривогою та страхом;
  • проблеми зі сном (утруднення засипання);
  • підвищена нервова збудливість, супроводжується вегетативними симптомами.
 4. Протипоказання. Препарат не застосовується при важких захворюваннях печінки і нирок, вагітності та грудному вигодовуванні. Його не призначають пацієнтам молодше 18 років. З обережністю Валокордин застосовують при алкогольної залежності, відновлення після черепно-мозкових травм, проходження променевої терапії, захворюваннях головного мозку.
 5. Спосіб застосування. Лікарський засіб приймають перорально, розчиняючи в невеликій кількості води. Рекомендована разова доза – 15-20 крапель. Препарат приймають не більше 3 разів на добу. При безсонні кількість введеного Валокордину можна збільшити до 30 крапель. Застосування препарату тривалими курсами сприяє розвитку лікарської залежності.
 6. Побічні ефекти. При правильному використанні препарат не чинить негативного впливу на організм. У рідкісних випадках можуть спостерігатися загальна слабкість і запаморочення. Введення високих доз сприяє отруєння, що супроводжується апатією, почуттям пригніченості, запаленням кон’юнктиви і слизових оболонок носа. При індивідуальній непереносимості виникають алергічні реакції у вигляді шкірних висипань та свербежу.

Валокордин не застосовується при важких захворюваннях печінки і нирок, вагітності та грудному вигодовуванні.

Дію Корвалолу

Корвалол містить етиловий ефір бромізовалеріанової кислоти, олія м’ятна, фенобарбітал. Дія препарату пояснюється властивостями вхідних в склад компонентів, серед них:

 1. Бромизовалериановая кислота. Речовина виявляє седативний ефект та усуває спазми. Воно впливає на функціонування рецепторів, сприяючи зниженню збудливості нервової системи. Зниження активності судинорухових центрів призводить до нормалізації артеріального тиску.
 2. Фенобарбітал. Нормалізує вироблення мелатоніну, сприяючи настанню фізіологічного сну. Речовина має виражену седативну дію.
 3. М’ятна олія. Має м’яку снодійну і жовчогінну діями. Усуває підвищене газоутворення, уповільнює перистальтику кишечника.

При прийомі всередину діючі речовини швидко всмоктуються в кров. Ефективність підвищується при вживанні препарату з цукром, який розсмоктують до розчинення. Дія зберігається протягом 3 годин. При тривалому прийомі ефективність Корвалолу знижується, що пов’язано з прискоренням виведення фенобарбіталу. Препарат не можна застосовувати при алкоголізмі, патології щитовидної залози, порфірії і гострої серцевої недостатності. Під час лікування можуть виникати такі небажані наслідки:

 • болі і відчуття тяжкості в шлунку;
 • напади нудоти та блювоти;
 • запори;
 • денна сонливість і запаморочення;
 • підвищена нервова збудливість;
 • зниження швидкості психомоторних реакцій;
 • порушення свідомості;
 • підвищена рухова активність;
 • кошмарні сновидіння;
 • галюцинації;
 • зниження частоти серцевих скорочень;
 • падіння артеріального тиску, що призводить до непритомності;
 • гарячковий синдром;
 • підвищення активності печінкових трансаміназ.

При тривалому вживанні високих доз активні речовини накопичуються в організмі, що призводить до появи наступних симптомів:

 • порушення координації рухів;
 • психомоторне збудження;
 • зниження активності центральної нервової системи;
 • зниження частоти дихальних рухів;
 • ортостатичний колапс;
 • коматозні стани.

При тривалому прийомі ефективність Корвалолу знижується, що пов’язано з прискоренням виведення фенобарбіталу.

У чому різниця і схожість Валокордину і Корвалолу?

Подібності між препаратами полягають у наступних характеристиках:

 • сфера застосування (Корвалол і Валокордин використовуються у симптоматичної терапії патологій серцево-судинної і нервової систем);
 • вплив на організм людини;
 • протипоказання (препарати не призначають при виснаженні організму, депресивних розладах, підвищеної збудливості, хронічних больових синдромах);
 • несумісність з алкоголем;
 • побічні дії (обидва препарати можуть накопичуватися в організмі, сприяючи розвитку тяжких уражень внутрішніх органів).

Що краще брати – Валокорлин та Корвалол?

Так як лікарські засоби є практично повними аналогами, вибір препарату залишається за лікарем. Деякі фахівці вважають, що серцеві краплі Валокордин ефективніше. Вони є оригінальним препаратом, який проходить більш ретельну перевірку.

Що дешевше?

Валокордин приблизно в 3 рази дорожче свого аналога.

Можна замінити Валокордин на Корвалол?

Корвалол діє на організм так само, як і Валокордин, тому заміна можлива.

Думка лікарів

Андрій, 45 років, терапевт, Самара: “Валокордин володіє вираженими заспокійливим і судинорозширювальну діями. Його часто використовують в лікуванні неврозоподібних розладів, артеріальної гіпертонії і хвороб серця. Корвалол зарекомендував себе як ефективний засіб від безсоння. Обидва препарати добре переносяться пацієнтами, вони рідко мають побічні дії. Приймати препарати більше 2 тижнів не рекомендую. Це може призвести до розвитку звикання”.

Лідія, 52 роки, терапевт, Москва: “На прийом часто приходять пацієнти, які скаржаться на безсоння, головні болі і тривожність. Призначаю їм Корвалол або Валокордин. Препарати володіють однаковими діями, перший засіб відрізняється більш низькою ціною. При прийомі в середніх дозах краплі не викликають побічних ефектів та звикання. При серцево-судинних захворюваннях застосовувати їх не раджу. Вони не усувають причини патології, маскуючи її симптоми”.

Відгуки пацієнтів

Степан, 60 років, Новосибірськ: “При появі дратівливості і тривожності приймаю Валокордин. Препарат володіє неприємним смаком і різким запахом, тому рідина капаю на шматок цукру, який тримаю в роті до розчинення. Дія препарату починається через декілька хвилин. Яких-небудь негативних наслідків не помічав, т. к. від засобів специфічної терапії захворювання серця не відмовляюся. Пробував Корвалол, однак він виявився менш ефективним”.

Ірина, 45 років, Санкт-Петербург: “Корвалол або Валокордин завжди присутній в домашній аптечці. Часті стреси, пов’язані з напруженою роботою, призводять до підвищення тиску і порушення сну. Прийом препаратів допомагає позбутися ознак гіпертонії. Для поліпшення сну краплі застосовую у вечірній час. Побічних ефектів не спостерігається”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code