vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Поколювання та біль у підошві стопи

Практично усі знайомі з втомою ніг і знають, що таке біль у підошві стопи. Ноги – дуже важливі для людини, вони є опорою. Необхідно підтримувати їх здоров’я. Які причини появи болів, як з ними можна впоратися?

Покалывания и боль в подошве стопы

Чому виникає ця недуга?

Неприємні відчуття, коли підошва стопи пече, зв’язки напружені, а при ходьбі відчувається поколювання в п’яті – повинні насторожити. Такі симптоми можуть турбувати людину як при активному русі, так і при спокої. Коли поколювання з’явилися після фізичних навантажень – це явище вважається нормальним.

Масаж, розтирання і відпочинок допоможуть налагодити роботу ніг. Коли біль після навантажень виявляється занадто часто, це може свідчити про недостатній вміст кальцію в організмі. Правильне харчування, прийом вітамінних комплексів здатні вирішити проблему.

Судоми, дискомфорт може виникати і тоді, коли людина довго нерухома, перебуває в одній позі. Медиками доведено, що люди, у яких сидяча робота, набагато частіше страждають атрофією м’язів. Вони втрачають свою еластичність, тому виникають болі в ступнях. Хронічний дискомфорт в підошві, поколювання з’являється і тоді, коли людина різко набрала масу тіла: на кістки здійснюється тиск, тому болить підошва.

Існує декілька інших причин цієї недуги

Остеопороз. Чи не найпоширеніший фактор. Біль у підошві приходить раптово, ніяких попереджувальних симптомів немає. Дискомфорт спостерігається навіть при спокійному стані, а коли починається рух – значно посилюється. Причини остеопорозу: вимивання кальцію з організму, постійні фізичні навантаження на ноги, малорухливий спосіб життя. Проявиться, може, під час хвороби, при якій потрібен тривалий постільний режим. Крім того, при вагітності. Для лікування медики призначають препарати, що містять кальцій, мінерали, вітамін D.

Порушення форми стопи. Плоскостопість. Коли стопа втрачає підйом, спостерігається зміна розташування кісток. М’язи, нерви, зв’язки здавлюються ними, при ходьбі опор відбувається не на частині стопи, а на всю її поверхню. Чим більше розвивається плоскостопість, тим сильніше людину турбують больові відчуття. Причини хвороби: слабкість зв’язок, яка передалась у спадок, носіння не підходящого взуття, перенесені захворювання, активні навантаження. Усувають проблему за допомогою ортопедичного взуття, зміцнюючими маніпуляціями.

Коли нестерпно болить п’ята – це може свідчити про підошовний фасцит. Коли тканина, що веде від п’яти до верхньої частини стопи, ослаблена або запалена – з’являється ця недуга. Така проблема, як правило, поширена у людей середнього віку, солдатів, спортсменів, у тих, хто багато часу проводить на ногах. Універсального лікування не існує. Воно підбирається в кожному конкретному випадку індивідуально. Ряд заходів, які полегшують стан: відпочинок, припинення занять, розтирання ступень рушником, носіння зручного взуття зі спеціальними устілками.

Пошкодження нервових закінчень, які викликані віковими змінами. З роками, амортизація людської стопи слабшає, здавлюються кістки, в слідстві виникає хворобливе запалення. Такий стан може перейти в артрит.

Артрит. Для того, щоб боротися з хворобою, організм виділяє антитіла, які атакують не тільки хворі, але й здорові клітини. Особливо схильні суглоби рук і ніг, тому при артриті може проявлятся біль в підошві.

Запалення зв’язок (лігаментит),часто визначається не тільки болем підошви, але і інших частин стопи. Ця недуга викликає інфекції і травми.

Шпори. Про п’яткові шпори чули багато, а деякі стикалися з цією неприємністю. Вона належить до найбільш частих причин хворобливих відчуттів в підошві. На сухожиллях утворюється наріст. Він виникає після надмірної напруги. Зачіпаються також і м’які тканини, виникає запалення. При ходьбі відчувається різке поколювання. Причиною для виникнення хвороби може служити занадто велика вага, травми кістки п’яти, надмірна фізична активність.

Підошва може хворіти також наслідком перенесених травм: пошкодження суглоба, вивих гомілки, розрив зв’язок, перелом щиколотки.

Як вирішити проблему?

Лікарі оглянуть стан пацієнта, виявлять причину (травми, запалення, недолік кальцію і. т. д), призначать лікування. Справа в тому, що причини недуги можуть бути самі різні. Займаючись самолікуванням, можна тільки сильніше зашкодити, посиливши тим самим проблему. Для полегшення стану можна, наприклад, попарити ноги в воді з содою, настоєм трав, використовувати розтирання.

Не рекомендуеться приймати будь-які медикаментозні засоби самостійно. Залежно від діагнозу лікар може рекомендувати ті чи інші способи лікування: масаж, спеціальне взуття, зміцнююча терапія, лікувальна фізкультура, використання мазей або ж операцій. Для того, щоб неприємні відчуття в підошві не давали про себе знати, потрібно помірно носити підбори, уникати перевтоми, робити гімнастику, побільше бути в русі.

Висновок по темі

Отже, дискомфорт стопи – це дуже поширена проблема серед людей різного віку.

При перших хворобливих відчуттях рекомендується записатися на прийом до фахівця, щоб уникнути прогресування хвороби.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code