vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Перелом статевого члена у чоловіків: симптоми, причини й лікування

Перелом статевого члена — рідкісна, але вкрай неприємна хірургічна патологія, яка при відсутності лікування може призвести до необхідності ампутувати орган. Вона полягає в розриві білкової оболонки при травмі або значному вигині. Самостійно зростися вона може, але практично напевно це викличе ускладнення, в першу чергу пов’язані з порушеннями ерекції і сечовипускання. Консервативне лікування в даному випадку застосовується тільки на підготовчому або післяопераційному етапі.

1

Причини перелому

Найчастіше серйозні пошкодження наносяться білкову оболонку чоловічого статевого органу. Вона надає йому твердість і покриває каверни – запалі освіти, наполняющиеся кров’ю під час ерекції. Ця тканина тіла має невелику товщину близько 2 мм, проте володіє хорошою еластичністю.

Її розрив відбувається рідко: при різкому згинанні або здавлюванні. Це призводить до утворення великої гематоми, яка і обумовлює більшість симптомів.

Травми виникають з різних причин. Найбільш часто зустрічаються:

 • Неакуратний статевий акт. Найчастіше стає наслідком нещасного випадку при великій кількості різких рухів. Згідно зі статистикою, значно кількість травм пеніса трапляється в позі “жінка зверху”.
 • Активна мастурбація.
 • Травми, завдані зброєю.
 • Механічний вплив.

Статистика показує, що найбільш часто пеніс пошкоджується в момент вислизання з вагіни при контакті з зовнішньою частиною статевих органів жінки. У 25% випадках травма супроводжується пошкодженням уретри.

Причиною розвитку перелому статевого члена можуть бути спортивні вправи та ігри, особливо ті, в яких присутня щільний і важкий м’яч.

2

Симптоми

Перелом статевого члена означає пошкодження білкової оболонки. Найбільш поширені наступні ознаки:

 • раптово виникає гострий біль у паху;
 • помітна зміна форми статевого органу (викривлення);
 • різке зникнення ерекції;
 • набрякання тканин органу, не пов’язана з сексуальним збудженням;
 • гематома великого розміру в паху;
 • хрускіт в момент пошкодження.

За відчуттями таку травму важко сплутати з чим-небудь іншим. В момент, коли відбувається травмування, можна почути характерний хрускіт. Цей звук виробляють розриваються тканини пеніса, що означає розтріскування білкової оболонки. Це супроводжується різким болем і зниженням ерекції. На місці пошкодження виникає гематома, яка миттєво збільшується в розмірі. У підсумку статевий член виглядає сильно опухлим і набуває фіолетово-синій колір. В ускладнених випадках, що супроводжуються розривом або травмою уретри, втрачається можливість сечовипускання.

Крім появи фіолетового відтінку пеніса, який викликає прилившая кров, він може викривити в протилежну від місця травми бік. При подібних симптомах необхідно якомога швидше звернутися в лікарню і пройти обстеження.

3

Перша допомога

Перше, що необхідно зробити, — викликати швидку допомогу, щоб медики доставили пацієнта в лікарню, бажано до хірурга, уролога. Якщо чоловік може ходити сам без сильних болів, можна самостійно відправитися в травмпункт.

Необхідно прикласти лід або інше джерело холоду і прийняти таблетку знеболюючого препарату. У деяких випадках у чоловіків перелом пеніса може викликати психологічний дискомфорт, через якого багато соромляться звернутися до лікаря і прагнуть обійтися своїми силами. Однак самолікування при такій патології неприпустимо: наслідки такого перелому можуть бути серйозними і включати в себе статеву та сечовидільну дисфункцію.

4

Лікування

Повернення до нормального життя відбувається досить скоро, але лише з тією умовою, що оперативне втручання було успішним та своєчасним. Якщо операція проведена не була, починаються труднощі з ерекцією і сечовипусканням. Після перелому у деяких чоловіків розвиваються ускладнення; в особливо важких випадках при несвоєчасному зверненні в клініку виникає необхідність ампутації статевого члена.

Усунення патології повинно проводитися шляхом хірургічної корекції. Основними її цілями є: відновлення структури органу, збереження функції як елемента сечовидільної та статевої системи, збереження довжини статевого члена.

Операція значно скорочує ризики подальших ускладнень. Ефективність її становить 92%, а консервативної терапії — всього 59%.

Суть хірургічного лікування полягає в наступному:

 • евакуація гематоми;
 • усунення пошкоджень білкової оболонки;
 • відновлення дефекту уретри.

У більшості випадків при сучасному проведенні хірургічного лікування пацієнт здатний повернутися до звичного способу життя в найкоротші терміни.

4.1

Ампутація

Проводиться рідко і тільки у виняткових випадках, коли перелом настільки запущений, що починається некроз тканин або ж відбуваються зміни в структурі пеніса, які призводять до його ненормального функціонування.

Чоловік, який пережив ампутацію, потребує серйозної підтримки з спини психолога та лікарів. Якщо є можливість використання донорського матеріалу для трансплантації, його необхідно задіяти як можна раніше.

4.2

Консервативне лікування

Лікування медикаментозними препаратами має значні обмеження. Основне його призначення — стабілізація стану перед операцією.

Якщо стан пацієнта не дозволяє провести операцію найближчим часом, її відкладають. При травмі сечівника проводять процедуру цистостомии — введення катетера в сечовий міхур.

Консервативні методи також використовуються для того, щоб зняти набряк. Найчастіше вони являють собою протизапальні препарати, компреси, тиснуть пов’язки. Якщо є велика відкрита рана, що супроводжується кровотечами, додатково показаний курс терапії антибіотиками.

5

Наслідки

При відсутності хірургічного втручання тканини можуть зростися самостійно, що часто відбувається з утворенням великої кількості сполучної тканини. Внаслідок такого рубця кровообіг порушується, деформується статевий орган, виникають хворобливі відчуття при ерекції.

При відсутності кваліфікованого лікування можлива поява наступних ускладнень:

 • абсцес;
 • фіброз;
 • звуження сечовивідного каналу;
 • формування артеріовенозного свища.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code