vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Підготовка до УЗД черевної порожнини і розшифровка

УЗД черевної порожнини спрямоване на виявлення безлічі відхилень. Це дослідження призначається при скаргах на діяльність внутрішніх органів і підозрі на присутність в організмі чужорідного предмету. Вдаються до допомоги УЗД не тільки у дорослих, але і у дітей, зокрема, новонароджених.

Подготовка к УЗИ брюшной полости и расшифровка

Загальні дані щодо ультразвукового дослідження

УЗД органів черевної порожнини дозволяє виявити патологічні зміни в них. Процедура спрямована на вивчення розміру, структури і можливого запального процесу в досліджуваній області. На сьогоднішній день це найпоширеніший і швидкий спосіб виявлення проблем у внутрішніх органах людини.

Де зробити УЗД черевної порожнини, вирішує сам пацієнт. Ця процедура проводиться:

 • у приватних клініках;
 • в міських лікарнях;
 • у діагностичних центрах.

Перевагу варто віддавати сучасним клінікам зважаючи на наявність в них новітнього і точного обладнання. Дотримуватися цього правила необхідно при лікуванні як дорослих, так і дітей.

Що стосується проведення самої процедури, то вона не представляє ніякої складності. Однак до неї потрібно підготуватися, все залежить від досліджуваного органа та віку пацієнта.

Як роблять УЗД, відомо практично кожному. Для цієї людини розміщують на кушетці, область живота покривають спеціальним гелем. Потім за допомогою датчика проводиться дослідження. По закінченні процедури людина отримує розшифровку.

Більш детальна інформація щодо підготовки досліджуваних органів та особливостей проведення процедури вказано нижче.

УЗД черевної порожнини у дорослих: показання та досліджувані органи

Не багато хто знає, які органи включає в себе дослідження УЗД. При виписуванні направлення на дану процедуру спеціаліст повинен перевірити печінку, селезінку, підшлункову залозу та жовчний міхур.

Ультразвукове дослідження спрямоване на оцінку стану кишечника. Під його вплив потрапляють лімфатичні вузли і великі судини. Завдяки йому можна запідозрити наявність злоякісних новоутворень. Найчастіше проводиться дослідження нирок, незважаючи на те, що вони відносяться до органів заочеревинного простору.

УЗД аорти, черевної порожнини та інших органів і систем проводиться при:

 • больовому синдромі, локализующемся у верхній частині живота;
 • функціональних порушеннях, що поширюються на жовчний міхур;
 • постійному відчутті тяжкості, особливо в області правого підребер’я;
 • наявності больового синдрому оперізуючого характеру;
 • підозрі на проникнення в організм чужорідного предмета;
 • контроль за хронічними захворюваннями;
 • профілактиці.

Все це свідчить про те, що УЗД органів живота проводиться при будь скарги пацієнта на що знаходяться в цій області органи. В ході дослідження визначаються відхилення і фіксується, наскільки норма далека від отриманих результатів.

УЗД черевної порожнини у дорослих: підготовка

Перешкодити проведенню процедури здатний повітря, що знаходиться в петлях кишечника. Для запобігання цього процесу необхідно за 3 дні до УЗД почати підготовку. Людина в обов’язковому порядку повинен сісти на дієту. Її основною метою є зниження газоутворення. Перед УЗД черевної порожнини рекомендується віддавати перевагу зерновим каш, нежирної риби і вареним яйцям. Обов’язково необхідно дотримуватися дробове харчування. Є людина повинна не менше 5 разів на день, при цьому дотримується інтервал в 4 години. Кількість споживаної рідини становить 1,5 л. Прийом їжі в останній раз, за день до проведення процедури, здійснюється у вечірній час, бажано, щоб вечеря був легким.

УЗД проводиться як в ранковий час (обов’язково натщесерце, так і після 15 годин. Якщо дослідження перенесено ближче до вечора, сніданок не виключається.

При необхідності пацієнту рекомендується прийняти препарати, спрямовані на поліпшення травлення. Підійде мезим і фестал, для зниження надмірного газоутворення використовують смекту, ентеросгель симетикон. Якщо людина страждає запорами, використовують проносні препарати, зокрема, бісакодил і сенаде.

Перед проведенням УЗД судин черевної порожнини не варто вживати жувальну гумку та цукерки. Куріння знаходиться під забороною через те, що здатне спровокувати спазм шлунка.

УЗД черевної порожнини у дитини: показання, підготовка

Направлення на проведення УЗД черевної порожнини дитині може виписати лікар-педіатр. Це необхідно в тому випадку, якщо у малюка була травма внутрішніх органів, або за скаргою на біль і дискомфорт. Показано УЗД при появі почуття розпирання після прийому їжі, гіркоту в роті і тяжкості в правому підребер’ї. До дослідження вдаються у разі підвищеного газоутворення.

Підготовка дитини до УЗД не є складним процесом. За 4 доби до процедури необхідно виключити вживання продуктів, що провокують надмірне газоутворення. Якщо малюк схильний до метеоризму, протягом декількох діб рекомендується приймати спеціальні ферменти та ентеросорбенти. До їх числа відносять фестал, активоване вугілля і еспумізан. Якщо малюк додатково приймає будь-які препарати, про це слід повідомити лікаря. Це може вплинути на результат дослідження.

УЗД проводиться натщесерце, перед цим дітям не дають їжу 8-12 годин. Варто зазначити, що процедура може проводитися після 15 годин дня. Бажано погоджувати час зі спеціалістом, що проводить дослідження. Додаткових заходів перед УЗД у дитини не передбачається.

УЗД черевної порожнини у дитини: особливості проведення, виявляються проблеми

Перед тим як йти в лікарню, необхідно подбати про зручний одяг малюка. Вона повинна забезпечувати вільний доступ до живота. Під час обстеження дитини необхідно розташувати на кушетці. На досліджувану область лікар наносить спеціальний гель, він дозволить датчику плавно ковзати по поверхні. Речовина не має запаху і не здатне викликати алергічну реакцію. Після проведення УЗД органів черевної порожнини гель видаляється серветками. Під час процедури лікар може перевертати дитину на бік, просити його робити глибокі вдихи і затримувати дихання. Це дозволить отримати більш чіткі картинки.

Дослідження допомагає відстежити розмір органів. Збільшена селезінка вказує на наявність інфекційного мононуклеозу. Це захворювання здатне привести до розриву органу. При ретельному дослідженні жовчного міхура не виключається виявлення ускладнень, в тому числі жовчнокам’яної хвороби та холециститу.

Обстеження дозволяє виявити захворювання на ранніх стадіях і приступити до їх ефективному усуненню.

УЗД черевної порожнини у немовлят: показання, мету дослідження та підготовка

Основні показання до проведення УЗД у новонароджених:

 • скринінгове дослідження в декретовані терміни;
 • наявність абдомінальних травм;
 • больовий синдром або лихоманка невідомого походження.

Головною метою проведення дослідження є оцінка стану підшлункової залози. Зміна її структури та відхилення від норми можуть свідчити про наявність реактивного панкреатиту. Вплинути на його розвиток здатні навіть простудні захворювання у дітей. При дослідженні жовчного міхура увага звертається на його структуру і розташування. Помітити перегини і деформації можна вже з перших місяців життя малюка. Нерідко у новонароджених фіксуються випадки розвитку поліпів і пухлин. УЗД дозволить виявити ознаки холециститу. При виявленні збільшеної селезінки проводять додаткове дослідження печінки і кровоносної системи. УЗД судин черевної порожнини увазі огляд їх на предмет тромбів.

Ультразвукове дослідження може бути як комплексним, так і вузькоспеціалізованим. При необхідності додатково досліджуються серце малюка та інші внутрішні органи.

Перед проведенням УЗД передньої черевної стінки новонародженого необхідно підготувати. Як відомо, немовлята не можуть тривалий час обходитися без їжі. Перед обстеженням малюкові дозволяється дати трохи молока. Каші і м’ясні продукти довго перетравлюються, тому ними годувати не варто. При необхідності дослідження жовчного міхура дитині не треба давати їжу за 2-3 години до процедури. Це дозволить уникнути надмірного газоутворення. У період перетравлення їжі жовчний міхур значно зменшується в розмірах, і помітити які-небудь відхилення буде неможливо. Якщо малюк хоче їсти, можна дати йому попити води. Рідина без цукру та домішок не здатна вплинути на картину дослідження. Правильна підготовка дозволить отримати точні результати без спотворення.

УЗД черевної порожнини у вагітних

У період виношування дитини ретельне відстеження стану органів черевної порожнини є обов’язковим критерієм. Особливо важливо вдаватися до допомоги УЗД при появі скарг на загальний стан здоров’я. Проводиться процедура при перших підозрах на наявність якого-небудь захворювання. УЗД черевної порожнини при вагітності є скоєно безпечним. Воно не здатне завдати шкоди ні матері, ні дитині. На другому і третьому триместрі вагітності до процедури готуватися не потрібно. Після дослідження пацієнтка отримує результати відразу.

Направлення на УЗД аорти, черевної порожнини виписують у тому випадку, якщо у пацієнтки є скарги на внутрішні органи. Якщо проблему не вдалося виявити стандартним шляхом, проводиться ультразвукове дослідження. УЗД призначається і в тих випадках, коли при пальпації живота виникла підозра на розвиток патології. У більшості випадків процедуру призначають при прояві ознак інтоксикації, травмуванні живота, частішанні блювотних позивів на другому триместрі і при розвитку симптомів анемії. Показано обстеження при отриманні поганих аналізів крові.

Підготовка до УЗД передньої черевної стінки необхідна тільки в першому триместрі вагітності. Жінці за кілька днів до процедури рекомендується дотримуватися особливі умови харчування. Слід виключити продукти, здатні призвести до надмірного газоутворення. Якщо будуть досліджуватися нирки, то за годину до УЗД необхідно випити 500 мл рідини. Перед самою процедурою краще не їсти приблизно 8 годин.

Дослідження проводиться в положенні лежачи. Вагітна повинна лягти на кушетку і оголити область живота. У другій половині терміну під правий бік укладають спеціальний валик. На живіт наноситься гель, по якому буде ковзати датчик. Дослідження проводиться лежачи на лівому, потім на правому боці. Не виключені затримка дихання та виконання кількох глибоких вдихів. Потім гель видаляється серветками, жінці видається розшифровка результатів, після цього вона може відправлятися додому.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code