vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Ознаки тренувальних перейм і перед пологами

Сутички – це один з головних провісників початку пологової діяльності в організмі майбутньої матері. Існують достовірні ознаки сутичок перед пологами, які потрібно знати кожній жінці на останніх термінах вагітності, щоб відрізняти їх від родових. Спазм у животі перед пологами ще називають переймами Брекстон-Хікса, або тренувальними. У разі якщо ознаки не відповідають підготовчих переймів перед пологами, то треба брати заздалегідь підготовлені речі і вирушати в пологовий будинок.

Признаки схваток тренировочных и перед родами

Чим характеризуються сутички перед пологами?

Мета тренувальних спазми внизу живота полягає в тому, щоб допомогти жінці підготуватися до родових сутичок і максимально безболісно увійти в пологи. Сутички перед пологами спрямовані на:

 • зміну положення матки для більш легкого проходження дитини по родових шляхах;
 • розм’якшення шийки матки для її кращого відкриття під час пологів;
 • відкриття цервікального каналу, який з’єднує порожнину матки і піхву;
 • вкорочення довжини шийки матки.

Головні відмінні риси перейми Брекстон-Хікса:

 • період між скороченнями;
 • темп, з яким відбуваються сутички;
 • сила больових відчуттів під час скорочень;
 • тривалість спазму.

Самий точний спосіб визначення тренувальних перейм – це кардіотокограма. Але майбутня мати ще повинна спостерігати за своїми відчуттями. Якщо жінка відчула спазматичні біль внизу живота, головне – не панікувати і не бігти в пологовий будинок, а проаналізувати характерні ознаки наближення переймів. Тому що якщо це підготовчі перейми, то про відвідування пологового будинку говорити рано.

Головні відмінності сутичок перед пологами від почалася пологової діяльності

Тренувальні перейми можуть періодично з’являтися у жінки починаючи з 37 тижня. Ознаки передпологових сутичок такі:

 • величезний проміжок часу між переймами;
 • мала тривалість спазматической болю;
 • нерегулярність скорочень;
 • сила спазму мала.

Інтервал між спазмами може складати від 30 хвилин до 1,5 години. Сутички перед пологами дуже короткі. Їх тривалість всього кілька секунд. Скорочення матки в підготовчий період нерегулярні. Між ними немає рівного проміжку часу.

Перейми Брекстон-Хікса відрізняються від родових слабкими больовими відчуттями, тому часто підготовчі скорочення матки для жінок проходять непомітно.

Як зменшити больові відчуття?

Дихальні вправи мають більше відношення до пологової діяльності, але і на підготовчих сутичках можна потренуватися в цій техніці. Тому що правильне дихання допоможе вивести речовини, які утворюються при скороченні матки і викликають больові відчуття.

Правильне дихання виглядає так: вдих відбувається через ніс, а видих – через рот. Дихання повинне бути повільним і розміреним, на повні груди, без різких рухів в цей момент. На самому піку скорочення матки дихання повинно бути, навпаки, часте і поверхневе.

Під час переймів під час пологів, коли больові відчуття посилені в багато разів порівняно з тренувальними, на допомогу може прийти батько дитини. Його допомога полягає в масажі поясниці, ніг, шиї, плечей, а також у розмовах з породіллею для відволікання її від болю.

Ще одним ефективним способом полегшення болю під час перейм є занурення у ванну або басейн з водою. Але якщо це тренувальні спазми внизу живота, то вода ні в якому разі не повинна бути гарячою. Висока температура може викликати передчасні пологи. А тепла вода чудово позбавить від болю, викликаного скороченням матки.

Ознаки почалася пологової діяльності

Щоб не переплутати тренувальні сутички з справжніми, потрібно звернути увагу і на інші ознаки пологів.

Але інші перші ознаки початку родової діяльності не є обов’язковими і можуть з’явитися не у всіх вагітних.

Опущення живота – так в народі називають момент, коли плід приготувався до пологів і опустився в нижній відділ живота. Майбутньої матері стає легше дихати, тому що дитина перестає тиснути на діафрагму. Але замість цього можуть з’явитися часті позиви в туалет внаслідок тиску плоду на сечовий міхур.

Слизова пробка – це особливе утворення, яке з’являється на шийці матки на початку вагітності. Функцією цієї пробки є захист плода від потрапляння до нього різних інфекцій і мікробів. При відкритті шийки матки на початку пологової діяльності вона виходить назовні. Це можуть бути прозорі рожеві виділення, також вони можуть містити прожилки крові. Після відходження пробки пологи починаються через добу.

Родові сутички. На відміну від передпологових скорочень матки, початок пологової діяльності характеризується:

 • твердінням живота в момент скорочення матки;
 • інтервал між скороченнями дуже короткий, навіть на початковому етапі пологів всього 10-15 хвилин;
 • перейми при пологової діяльності відрізняються своєю регулярністю з приблизно однаковим проміжком часу між спазмами живота;
 • тривалість скорочень зростає в міру наближення часу пологів;
 • спазми в животі при пологах відрізняються своєю інтенсивністю, больові відчуття при скороченні матки дуже сильні і з плином часу зростають.

Потрібно пам’ятати, що через стан вагітності і процес пологів рано чи пізно проходить практично кожна жінка. Тому не варто боятися больових відчуттів від переймів та пологів. Пройде зовсім небагато часу після народження дитини, і весь пережитий негатив, пов’язаний з больовими відчуттями, буде забутий за радісними клопотами материнства.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code