vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Ознаки початку вагітності

Вагітність – це особливий період для жінки. Це пора, коли під серцем зароджується нове життя. Початок вагітності не завжди має явні ознаки.

Признаки начала беременностиАле якщо жінка планувала зачаття і прислухається до всіх змін у своєму організмі, то перші сигнали вагітності не змусять себе довго чекати.

Перші ознаки вагітності

Про вагітність можна дізнатися по деяких симптомів, таких як:

  1. Затримка. Вагітність жінки завжди має один і той же основний симптом, при появі якого майбутні матері намагаються розглянути у своєму самопочутті інші ознаки сталося зачаття. Затримка відбувається через те, що менструальний цикл не завершується через запліднення яйцеклітини.
  2. Токсикоз. Таке явище зустрічається практично у кожної вагітної жінки. У кого-то він може пройти в легкій формі і обмежитися неприязню до якихось продуктів і запахів, а у кого-то в більш важкій, з нудотою і блювотою. Виникнення токсикозу обумовлена гормональною перебудовою організму жінки і підготовкою його до довгого шляху виношування дитини.
  3. Потягування внизу живота. Часом рання стадія вагітності характеризується легким потягуванням внизу живота, як зазвичай буває напередодні настання критичних днів. Такі відчуття можуть бути викликані прикріпленням плодового яйця до стінки матки на початку вагітності. У разі сильного болю необхідно обов’язково звернутися до лікаря.
  4. Температура трохи вище норми. Коли термін вагітності ще малий, то часто спостерігається така ознака, як підвищення температури тіла жінки до 37 з невеликим. Часто майбутні матері припускають, що вони застудилися, але насправді вагітність супроводжується порушенням терморегуляції з причини зростання гормону прогестерону та його активізації в організмі. Підвищення температури може супроводжувати жінку на ранньому терміні тільки дві або три тижні, а потім проходить, коли організм звикне до нового гормонального фону. Багато жінок, які планують вагітність, знають про такому способі визначення зачаття, як вимірювання базальної температури. Це температура, яка вимірюється в стані спокою після сну. Якщо при затримці критичних днів показник вище 37 градусів, то це явна ознака вдалого зачаття.
  5. Ущільнення і хворобливі відчуття в грудях. Коли відбувається зачаття, то організм жінки активно починає підготовку до народження дитини. Груди теж починає готуватися до майбутнього годування малюка і тому змінює свою структуру з жирової на залозисту, щоб вона могла виробляти молоко для годування.
  6. Часті позиви в туалет. Це теж типова ознака на ранній стадії вагітності, який обумовлений гормональною перебудовою організму, а не тим, що плід тисне на сечовий міхур, як вважають багато жінок.
  7. Швидка стомлюваність. Організм витрачає багато енергії на звикання і підготовку до подальшого співіснування з зародком, тому цю енергію необхідно заповнювати за рахунок сну і харчування.

Всі перераховані вище симптоми вагітності зустрічаються в тій чи іншій мірі у кожної жінки, тому варто лише прислухатися і придивитися до свого тіла.

Що необхідно робити на ранніх термінах вагітності?

Протягом вагітності зазвичай становить близько 40 тижнів, які умовно поділяють на 3 періоди. Етапи вагітності мають свої характерні особливості в розвитку малюка. У перші 2 тижні після зачаття майбутньої матері слід виконати безліч важливих справ, які забезпечать всі умови, щоб була максимально легка вагітність.

Необхідно здійснити візит до гінеколога, як тільки з’явилися ознаки наявності вагітності. Лікар після проведення гінекологічного огляду та ультразвукового дослідження підтвердить діагноз – вагітність. Після чого належить здача різних аналізів сечі і крові для перевірки, наскільки здорова майбутня мати, щоб вчасно надати допомогу тій області організму, яка цього потребує.

Необхідно кардинально змінити свій спосіб життя і відмовитися від усіх шкідливих звичок, які можуть згубно вплинути на розвиток дитини, а саме від куріння і вживання спиртних напоїв.

Вагітність пройде без ускладнень, якщо вести здоровий спосіб життя і стежити за правильним харчуванням. Яка формується і розвивається організму необхідний комплекс корисних мінералів і вітамінів для повноцінного розвитку. Також різноманітне і повноцінне харчування є запорука того, що виношування вагітності не матиме наслідків для організму матері після пологів. Харчування вагітної жінки в першому триместрі має містити такі корисні речовини, як кальцій, магній, вітаміни А, В, С, Е, D та інші.

Більше потрібно проводити часу на свіжому повітрі. На пізніх термінах це може бути утруднене із-за великого живота і тяжкості при пересуванні. Але перший триместр ідеальний для прогулянок і насичення організму киснем.

Бережемо здоров’я і нерви

Найпростіше – це ГРВІ в холодну пору року. З самого початку вагітності необхідно максимально убезпечити свій організм від будь-яких захворювань. З тієї причини що у малюка йде закладка всіх органів і їх систем, категорично заборонено медикаментозне лікування, щоб згодом не було ніяких патологій у дитини. Тому краще ретельно берегти своє здоров’я в цей період.Берегти нерви теж необхідно. Майбутньої матері обов’язково потрібно зберегти спокій у будь-якій ситуації. Тому що нервові перенапруження можуть негативно позначитися на здоров’ї дитини, так і на вагітності в цілому. Нервовий стан може викликати тонус матки, що згодом може привести до мимовільного викидня. Для того щоб як можна спокійніше реагувати на навколишні подразники, майбутньої матері можна зайнятися легкою медитацією. Є різні види простих вправ з йоги для підтримки внутрішньої рівноваги. Особливо ця рада буде доречний для занадто емоційних жінок, тому що під час вагітності це якість тільки посилиться.

На закінчення хочеться сказати, що здорова вагітність людини – це прекрасний період в житті, яким просто потрібно насолоджуватися, присвячуючи як можна більше часу собі і своєму майбутньому дитині.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code