vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Основні методи лікування плоскостопості 1 ступеня

Яким буде лікування, якщо плоскостопість 1 ступеня була діагностована? Воно призначається лікарем після огляду пацієнта. Захворювання проявляється деформацією стопи. Фахівці виділяють подовжню і поперечну форму недуги.

Основные методы лечения плоскостопия 1 степени

Медичні показання

Основною причиною появи змін в стопі є зайва вага і робота, яка вимагає напруги. Захворювання може розвиватися при слабкому тонусі м’язів, переломі гомілки, після рахіту. На появу недуги прямий вплив надають наступні чинники:

 • спадковість;
 • неправильне взуття;
 • незначні фізичні навантаження;
 • слабкі м’язи ніг.

При поздовжній формі першій мірі змінюється кут, який утворюється між склепінням стопи. Його значення коливається в межах 131-140°, а висота склепіння – 25-35 мм. Фахівці виділяють наступні види даного захворювання:

 • травматичне;
 • дитяче;
 • рахітичне;
 • паралітичне;
 • вальгусне.

До ознак розвитку плоскостопості 1 ступеня медики відносять появу неприємних відчуттів після довгої ходьби, втому в ногах в кінці робочого дня, набряк ніг. Перш чим лікувати плоскостопість, рекомендується проконсультуватися з лікарем. Діагностика захворювання полягає в рентгені ноги і відбитку стопи. У завдання входить визначення характеру і ступеня недуги. Повністю позбавитися від недуги дорослій людині неможливо. Пояснюється це тим, що деформації в стопі вже відбулися.

Пацієнту рекомендується носити спеціальне ортопедичне взуття з супінатором або устілкою. Висота каблука не повинна перевищувати 3-4 см. Щоб захворювання не перейшло у 2 ступінь, лікар повинен визначити причини його появи. Масаж спрямований на поліпшення кровообігу і зміцнення м’язів. Один сеанс триває 5-15 хв. Курс лікування складається з 13-15 сеансів. Прийоми, техніку і підходи масажист підбирає в кожному випадку індивідуально. Масаж проводиться за допомогою валика, кульки, роликів та інших спеціальних засобів.

Основні методи терапії

Лікування плоскостопості 1 ступеня спрямоване на зупинку зміни і на збереження будови ступні. Для цього пацієнту призначається консервативна терапія, яка спрямована на поліпшення стану ніг хворого:

 • масаж;
 • лікувальна фізкультура;
 • мануальна терапія.

Для поліпшення обміну речовин застосовують контрастні ванни.

Лікування з допомогою гімнастики і спеціальних пристроїв

При плоскостопості 1 ступеня рекомендується виконувати наступні вправи:

 1. Стопа ставиться на зовнішню, а потім на внутрішню сторону.
 2. Щоб розгортати стопи, рекомендується сісти на стілець, розташувавши ступні на одній прямій лінії. Аналогічні рухи виконують стоячи.
 3. У положенні стоячи необхідно поставити ноги на ширині плечей. Поступово рекомендується перекочуватися на носочки і на п’яти. Перекати повинні бути плавними. Вправа повторюється 40-50 разів.
 4. Ноги піднімають від підлоги, сидячи на стільці. Ступні обертають спочатку в одну, а потім в іншу сторону. Вправу повторюють 20-30 разів.
 5. Піднімають тільки п’яти. Вправу потрібно виконувати швидко протягом 1-2 хв.

Лікувати розглянуте захворювання можна за допомогою спеціальних пристроїв: кульок, валів, роликів. Лікарі рекомендують використовувати килимок. Він представлений у вигляді поверхні з різними секціями і опуклими фактурами (кульки, ворсинки). По килимку пацієнт повинен ходити по 10-20 хв в день. Несвоєчасне лікування недуги сприяє розвитку ускладнень. У цьому випадку призначається хірургічне втручання. При необхідності пацієнту призначають корекцію капсули суглоба та інші процедури.

Плоскостопість у дітей

Симптоми плоскостопості 1 ступеня у дітей проявляються у вигляді втоми в ногах. Лікування проводиться в стаціонарі або в домашніх умовах. Так як зв’язки, суглоби і кістки тільки формуються, усунути плоскостопість можна на першій стадії недуги. Для цього дитині призначають лікувальну гімнастику, масаж і носіння правильного взуття. При складному перебігу недуга проводиться повне обстеження хворого, призначають додаткові процедури.

До основних заходів профілактики плоскостопості у дітей, підлітків і дорослих медики відносять:

 • обов’язкове спостереження за рівнем ваги (уникати надбавки);
 • носіння зручного взуття;
 • масаж;
 • раціональне харчування;
 • ходіння босоніж по траві і камінню.

Для запобігання розвитку розглянутого захворювання рекомендується з раннього віку робити масаж, носити ортопедичне взуття з високим підйомом, бігати босоніж. При появі вищеописаних симптомів плоскостопості необхідно звернутися за допомогою до лікаря. В іншому випадку захворювання буде прогресувати, викликаючи більший дискомфорт при ходьбі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code