vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Невідкладна допомога при нападі серцевої астми

Хворим, яких мучить серцева астма, невідкладна допомога може знадобитися в будь-який момент. Ця хвороба характеризується важким станом пацієнта, який може бути схильний до раптових нападів задухи. Викликає напад гостра лівошлуночкова недостатність, яка часто буває спровокована захворюваннями серцево-судинної системи.

Неотложная помощь при приступе сердечной астмы

До хвороб, які часто супроводжуються гострою лівошлуночковою недостатністю, належать:

  • гіпертонічна хвороба;
  • коронарний синдром в гострій формі;
  • кардіосклероз;
  • порок серця.

У деяких випадках напади бувають викликані причинами, які не пов’язані з серцем. Тяжкий і небезпечний стан може виникнути в результаті ішемічного інсульту, при серйозних інфекційних захворюваннях, патології нирок і т. д. Як правило, серцева астма виникає у людей старшої вікової групи – з віком понад 60 років. Однак іноді патологія може вразити і більш молодих.

Як розпізнати напад?

Приступ задухи найчастіше виникає у хворих вночі. Іноді напад відбувається в денний час, як правило, після фізичних навантажень, хвилювання або переїдання. Хворому важко вдихнути. Якщо хворий спить, то він прокидається від відчуття нестачі повітря. Розвивається задишка і частішає дихання. До появи задишки може призвести сильний напад сухого кашлю або кашлю з виділенням пінистого мокротиння структури та домішками крові.

На тлі задухи у хворих часто розвивається напад паніки, виникає страх смерті. Це може призвести до того, що людина, що потребує невідкладної допомоги, веде себе неадекватно і перешкоджає її наданню.

Напад супроводжується почастішанням пульсу, який може стати аритмічним. Артеріальний тиск може бути знижений, але іноді він залишається нормальним або підвищеним. Напад може перерости в набряк легенів на початковій стадії. На це може вказувати поява синього відтінку обличчя, в першу чергу в носогубному трикутнику. Також тіло хворого вкривається холодним липким потом, при диханні з’являються сильні хрипи, які можна почути навіть здалеку. Іноді виникають судоми, нудота, блювання, хворий втрачає свідомість.

Як надати першу допомогу?

При виникненні нападу хворий потребує термінової допомоги.

Насамперед необхідно викликати невідкладну допомогу. А поки бригада не прибула, надавати заходи для підтримання його стану. Найважливіше – це забезпечити приплив свіжого повітря пацієнту. Його бажано посадити біля відкритого вікна, якщо напад відбувається в приміщенні, і простежити, щоб горло нічим не сдавливалось. Далі потрібно виміряти артеріальний тиск. При показаннях систолічного тиску 100 мм рт. ст. і вище хворому треба дати таблетку нітрогліцерину.

Таблетку слід покласти під язик і чекати, поки вона повністю розчиниться. Якщо є можливість використовувати спрей з нітрогліцерином, то застосувати його краще. Через 5 хвилин можна повторити прийом таблетки або інгаляцію, але їх максимальна кількість не повинна перевищувати 2 разів. Замість нітрогліцерину можна використовувати валідол, якщо першого під рукою не виявиться.

Після того як хворому було надано напівсидяче положення, необхідно почекати 5-10 хвилин і накласти венозні джгути на кінцівки. Для цього підійдуть капронові панчохи або еластичний бинт. Це дозволить затримати в судинах рук і ніг частину крові, щоб вона не чинила зайвого навантаження на серце, а також допоможе уникнути набряку легенів. Якщо накласти джгути немає можливості, то ноги хворого можна помістити в гарячу воду, завдяки цьому приплив крові до серця також буде зменшено, але ефект буде не таким сильним, як при накладення джгутів. Накласти джгути потрібно на обидві ноги і на одну руку.

На ногах оптимальний рівень розташування джгута – 15 см вниз від пахової складки, на руці – 10 см вниз від плеча. Кожні 15 хв потрібно знімати джгут з однієї руки і накладати на іншу. Перевірити правильність рівня розташування джгута можна, якщо промацати пульс. Його спробують промацати на ділянці нижче джгута. Через кілька хвилин після накладення джгута рука і ноги повинні придбати багрово-синюшний відтінок.

Навіть якщо алгоритм дій швидко дав бажаний результат і напад був купований до приїзду бригади швидкої допомоги, хворий все одно підлягає госпіталізації. Обстеження в умовах стаціонару дозволить визначити причину виникнення нападу. Лікар призначить лікування, яке дозволить уникнути задухи надалі.

Перша допомога при серцевій астмі дуже важлива, так як дозволяє полегшити стан хворого, позбавити його від страху і паніки, запобігти можливим небезпечним наслідкам.

Таким чином, невідкладна допомога при серцевій астмі нерідко дозволяє зберегти життя хворому і полегшити його стан до приїзду швидкої. Щоб надалі уникнути нових нападів, необхідно строго слідувати рекомендаціям лікаря.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code