vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Можливі помилки при проходженні узд при вагітності

Як би це ні було сумно, але помилки при УЗД при вагітності не уникнути, якщо процедуру проводить кваліфікований фахівець. Це можна вважати однією з основних причин виникнення помилок при проведенні УЗД. Ультразвукове дослідження при вагітності призначене для стеження за тим, як розвивається плід під час виношування. Ймовірність помилки на УЗД може статися і з інших причин: окрім низької кваліфікації лікаря, ними можуть бути старий ультразвуковий апарат або низька якість зображення на екрані монітора.

Возможные ошибки при прохождении узи при беременности

Також причиною може стати невірно поставлений термін вагітності при гінекологічному огляді або ж у тому випадку, якщо неправильні дані дала сама вагітна. Тоді за показаннями ультразвукового обстеження плід може випереджати або відставати в розвитку. Дуже рідко, але все ж трапляються ситуації, коли УЗД не фіксує вагітність при її наявності. З чим же пов’язана така помилка? З тим, що майбутня мати, можливо, прийшла надто рано на обстеження і апарат не може вловити запліднену яйцеклітину. Тому всім жінкам необхідно знати, що раніше, чим при одній тижня затримки, проходження процедури УЗД – це безглузда витрата грошей.

Які можуть бути помилки при ультразвуковому дослідженні?

Причини виникнення неточностей в процедурі УЗД розглянуті вище. А ось у чому може помилятися фахівець під час дослідження за допомогою ультразвуку?

  1. Неточність у визначення терміну вагітності.
  2. Неправильно визначений стать малюка.
  3. Не вчасно певна позаматкова або завмерла вагітність.
  4. Пропуск вад розвитку у дитини;

Варто зупинитися на кожній вірогідної похибки дослідження більш детально, щоб майбутня мати була “у всеозброєнні” і, у випадку некомпетентності лікаря, повторила обстеження, щоб уникнути різних несприятливих наслідків.

Невірне визначення строку вагітності і статі дитини

Така помилка лікаря або апарату УЗД може бути пов’язана з тим, що жінка надто пізно зробила ультразвукове дослідження.

І тоді, відштовхуючись від отриманих на цьому терміні даних, можна судити про розвиток малюка. Чим старше стає дитина в утробі матері, тим складніше визначити його вік, тому що діапазон продовжує рости в нормах розвитку на різних термінах і чим більше тижнів, тим ширше цей проміжок. Головні складові, на які можна спиратися при УЗД на пізніх термінах – це вага і зріст. Тому жінці дуже важливо не пропустити своє перше УЗД, щоб згодом не хвилюватися через якісь відхилення.

Помилка визначення статі дитини, як і в першому випадку, виникає, якщо УЗД було проведено при пізньому відвідуванні гінеколога (мається на увазі в 3 триместрі). Найкращий період для того, щоб дізнатися стать дитини – 22-23 тижні вагітності. До цього періоду у малюка добре розвинені статеві органи, а його розташування у матці зручно для спостереження.

У третьому триместрі дитина вже не веде себе так активно, як раніше, тому ймовірність помилки УЗД при визначенні статі дитини більш висока. Малюк, досить активно рухаючись, може приховати свій статевий орган.

Ще помилки при визначенні статі на УЗД часто пов’язано з розташуванням пуповини. Саме її, проходить між ніжок дитини, плутають з чоловічим статевим органом. У таких випадках апарат УЗД помиляється і “перетворює” дівчаток до хлопчиків! Ніякого серйозного наслідки така помилка за собою не тягне, хіба що легке здивування при пологах. Але це секундне розлад, яке швидко зміниться любов’ю до своєї дитини, якої б статі він не виявився.

Не виявлені при УЗД позаматкова або завмерла вагітність

Це вже серйозна помилка, яка може спричинити за собою великі проблеми. На відміну від вищеописаних випадків, ігнорування позаматкової вагітності може призвести до фатальних наслідків для жінки: розриву маткової труби і, як наслідок, безпліддя.

Тому, якщо у жінки спостерігаються ознаки позаматкової вагітності (мажучі виділення, біль внизу живота, слабкість, нудота), а ультразвукове дослідження не виявило патологічної вагітності поза матки, то варто звернутися за допомогою до іншого фахівця для підтвердження або спростування результатів.

Також фатальним помилковим діагнозом може бути завмерла вагітність. Тут помилка апарату або лікаря, який не зміг побачити серцебиття дитини, може коштувати дитині життя.

При завмерлої вагітності лікування одне – вискоблювання. Якщо після сеансу УЗД жінка отримує вердикт “завмерла вагітність”, перед тим, як давати згоду на чистку, варто пройти обстеження у інших лікарів.

Помилки УЗД при діагностуванні різних патологій розвитку у малюка

Ця дуже серйозна помилка, яка безпосередньо залежить від людського фактора, рідше – від справності і якісності апарату. Хороші фахівці здатні побачити патологію навіть на моніторі з низькою якістю зображення.

Наприкінці можна зробити висновок, що головний фактор, від якого залежать помилки при діагностуванні – це людина. І якщо в серці жінки після проходження УЗД закралися сумніви в компетентності лікаря, що проводив їй процедуру, то, щоб уникнути ризику неприємних наслідків, варто звернутися до іншого лікаря.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code