vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Методи безпечного загартовування дітей восени

Щоб загартовування дітей восени принесло користь для здоров’я, необхідно дотримуватися ряду рекомендацій щодо правильного проведення процедури. В першу чергу важливо забезпечити поступову адаптацію організму дитини до загартовування.

Методы безопасного закаливания детей осенью

Основи безпечного загартовування

Загартовування – це прекрасний спосіб активізувати захисні функції організму, підвищити імунітет, тим самим убезпечивши себе від різних захворювань, особливо вірусного і інфекційного характеру. Особливо це стосується загартовування дитини: імунна система дітей слабша, чим у дорослих. Отже, ось ці правила:

 1. Вибір оптимального часу для початку процедур. Найкращим періодом для початку загартовування є, звичайно, літо. У літній сезон організм менш схильний до застуд, зазвичай сильний імунітет. Але загартовування дітей в осінній період теж можливо – в даному випадку просто потрібно привчати організм до процедур поступово.
 2. Враховувати самопочуття дитини. Якщо малюк тільки перехворів або ж незадовільно почуває себе, ні про яке загартовування не може бути й мови. Приступати до зміцнення організму можна не раніше чим через 1 місяць після повного лікування за умови, що в організмі не залишилося ніяких запальних явищ, а дитина почуває себе відмінно. Те ж стосується ситуації, якщо батьки почали гартувати дитину, а вона захворіла. У такому разі треба припинити процедури, повністю вилікувати малюка і відновити практику через місяць після одужання. При цьому починати потрібно не з тих процедур, на яких довелося перерватися, а з щадних.

Не квапити події. Не потрібно чекати, що дитина відразу ж стане здоровою, а імунітет – сильним і стійким до хвороб. На це потрібен певний час. Якщо ж намагатися скоротити цей період, можна тільки нашкодити дитині і спровокувати захворювання, наприклад, застуду. Захисні механізми організму запускаються поступово. Щоб процедури принесли користь і дійсно зміцнили здоров’я, необхідно дотримуватися ряду правил.

Враховувати вік дитини. Чим дитина молодша, тим обережніше треба привчати її до загартовування.

Існує багато різних методів, що дозволяють загартувати організм. Загартовування дітей восени – з вересня по листопад – передбачає проведення таких процедур: розтирання кінцівок і корпусу вологим рушником, обливання ніг прохолодною водою температури, контрастний душ і інші техніки.

Підготовка до загартовування дітей

Осіннє загартовування дітей принесе користь тільки в тому випадку, якщо батьки будуть дотримуватися рекомендацій, які дають з цього питання педіатри. Так, існує ряд методів, які безпечно загартують організм:

 1. Повітряні ванни. Це дуже важливий етап, оскільки саме він дозволяє організму підготуватися до більш жорстких процедур. Прогулянки на свіжому повітрі, активні ігри на вулиці – прекрасні способи почати гартувати організм. Особливо корисні прогулянки на природі або в парку – там більше свіжого повітря.
 2. Мікроклімат. Кімнату дитини обов’язково потрібно провітрювати. Починати потрібно з провітрювання кімнати перед тим, як малюк буде лягати спати, а потім залишати кватирку відкритою до ранку. Температура в приміщенні повинна становити від 17 до 20 °С.

Правильно одягати дитину. Часто батьки кутають своїх дітей на вулиці та вдома зі страху, що дитина може захворіти.

Але правильніше всього одягати дитину так, щоб відчувалася легка прохолода. Вдома малюка потрібно одягати не тепліше, чим одягнені дорослі.

Дитина обов’язково повинна щоранку виконувати просту зарядку: це не тільки прекрасний спосіб прокинутись, але і відмінно зміцнити здоров’я.

Водні процедури для загартовування

Приступати до водних процедур потрібно теж поступово. Починати потрібно з щадних технік, поступово переходячи до серйозних форм загартовування. Поетапна схема загартовування за допомогою води виглядає так:

 1. Полоскання водою. Потрібно додати у кип’ячену воду 1 ч. л. солі і відвар будь-яких трав. Такий настій потрібно остудити і дати малюкові, щоб він прополоскав їм рот і горло. Процедура виконується 2 рази на добу. Тривалість цього етапу – від 1 до 2 тижнів. Якщо організм сприймає процедури добре, можна переходити до наступного етапу.
 2. Обтирання водою. Для цієї процедури зручно використовувати губку у вигляді рукавички. Змочивши її теплою водою, потрібно обтерти кінцівки малюка швидкими масажними рухами. Починати потрібно від пальців, рухаючись вгору. Потім потрібно насухо витерти малюка, щоб шкіра порожевіла. Важливо дотримувати температурний режим: перший тиждень температура води становить 28 °С, потім щотижня температуру знижують на 1 градус. Так потрібно довести її до 20 °С. Через місяць потрібно починати обтирати не тільки кінцівки, але і тулуб.
 3. Обливання водою. Процедура полягає в тому, що кінцівки дитину обливають водою – спочатку гарячою, потім холодною протягом декількох секунд. Важливо витримувати температурний режим: перший тиждень температура води повинна становити 23 °С, а потім 1 раз в тиждень її потрібно знижувати на 1 градус. Крім того, потрібно підвищувати і різницю між температурою теплої і холодної води.

Дуже важливо дотримуватися правил поступового зниження температури. При цьому потрібно уважно стежити за здоров’ям і самопочуттям дитини.

Інші процедури для загартовування

Є ще кілька методів загартувати дитину без ризику піддати її хвороби в осінній період. Ось вони:

 1. Сонячні ванни. Саме в осінній період сонячні ванни дуже корисні, оскільки не несуть ризику отримати сонячний удар або опік шкіри. Тому сонячний день восени і взимку потрібно використовувати на благо здоров’я – перебувати довше на вулиці, беручи участь у рухливих іграх.
 2. Прогулянки босоніж. Звичайно, гуляти босоніж в листопаді зовсім не варто, але у вересні, коли ще досить тепло, цілком корисно ходити босоніж. Корисніше це робити на траві чи піску, чим на асфальті.
 3. Повітряні ванни. Причому процедуру потрібно проводити з самого народження малюка. Вже в дитячому віці голого малюка можна прикладати до грудей – і це прекрасний спосіб загартувати його природним шляхом! Якщо малюку стане холодно, його можна відразу ж вкрити.
 4. Корисні перепади температур. Загартовування ґрунтується на перепадах температур, що і тренує терморегуляцію і захисні функції організму. Тому важливо піддавати дитину корисним перепадам температур. Для цього потрібно робити наступне:
 • дитина повинна спати під ковдрою, його одягають у легку сорочку і штанці;
 • після пробудження малюка потрібно зняти з нього ковдру, що і забезпечить перепад температур: під ковдрою температура становить 33 – 34 °С, а в кімнаті – від 18 до 25 °С;
 • можна опустити малюка на підлогу поповзати, що забезпечить ще більший перепад температур.

У даному випадку дуже важливо тільки враховувати, щоб дитина не повзала по лінолеуму або кахлю, оскільки такі покриття дуже швидко забирають тепло. А ось паркет або килимове покриття – чудові варіанти для малюка.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code