vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Лікування алергії активованим вугіллям

Лікування алергії активованим вугіллям – один з етапів комплексної терапії, що використовується для боротьби з цим захворюванням.

Лечение аллергии активированным углем

Препарат використовується як допоміжний засіб на стадії очищення організму. Він здатний вивести величезна кількість отруйних речовин, які отруюють організм при алергії. Активоване вугілля не може повністю вилікувати недугу, проте здатний зменшити навантаження на організм та зменшити негативні прояви захворювання.

Метод «роботи» препарату

Алергія – серйозна хвороба, що потребує грамотно підібраній терапії та ефективних методів очищення організму від шкідливих речовин і алергенів. Одним з найбільш дієвих «очищувачів» організму є активоване вугілля.

Потрапляючи в організм, препарат притягує до себе шкідливі речовини, в тому числі і алергени. Пориста структура вугілля значно збільшує його адсорбційні здібності. При цьому препарат виявляє свою дію тільки в кишечнику і шлунку, не всмоктується в організм і не подразнює слизову. Не пізніше чим через 10 годин він повністю виводиться з організму природним шляхом.

Перед тим, як лікувати алергію вугіллям, необхідно підібрати оптимальну схему прийому препарату. Має бути враховано загальний стан пацієнта, форма алергії та особливості її протікання. Для того щоб лікування було максимально ефективним, препарат необхідно приймати не більше 4 разів на рік курсами по 14 днів. Курси повинні бути приурочені до тих сезонів, коли очікуються загострення захворювання. Найчастіше це початок весни та рання осінь.

Добова доза для дорослого розраховується за формулою: на 10 кг ваги – 1 таблетка вугілля. Приймати її можна одноразово вранці натщесерце або розділити на два прийоми: ранковий і вечірній. Добова доза для дитини не повинна бути більше 0,2 г на 1 кг ваги.

Таблетки необхідно ретельно розжувати і запити великою кількістю води, краще теплою. Можна таблетки розтовкти в ступці, розмішати отриманий порошок у воді і випити. Саме такий спосіб прийому найбільше підходить для дітей.

Переваги і недоліки препарату

Активоване вугілля підходить для лікування будь-яких форм алергії, але при харчовій формі він особливо ефективний.

Харчова алергія найчастіше розвивається на фоні порушення роботи шлунково-кишкового тракту, коли організм не в змозі самостійно виводити продукти переробки.

Численні досліди показали, що прийом препарату допомагає впоратися з різними негативними проявами хвороби: набряками, шкірними висипаннями, сверблячкою. Крім того, активізуються захисні сили організму, кров очищається від токсинів. Активоване вугілля при алергії дає тривалий позитивний ефект, надовго позбавляє пацієнта від симптомів захворювання.

Не рекомендується приймати при виразковій хворобі, наявності шлунково-кишкових кровотеч, зниженому артеріальному тиску, гіпоглікемії, а також при індивідуальній непереносимості. Протипоказаннями до застосування є гіповітаміноз і знижений рівень кальцію в організмі.

Активоване вугілля – потужний сорбент, виводить з організму не тільки шкідливі речовини, але і корисні вітаміни, ферменти, амінокислоти. Тривалий прийом препарату може призвести до порушення травлення, обмінних процесів. Крім того, передозування може стати причиною появи диспепсії, діареї або запору.

Адсорбент іншого кольору

Лікувати алергію можна активованим вугіллям білого кольору. Компоненти в його складі допомагають виводити з організму токсини, продукти розпаду білків, а також різні алергени. Цей препарат відрізняється високою адсорбуючою здатністю, що значно знижує навантаження на внутрішні органи. Крім того, він коригує обмінні процеси і нормалізує рівень холестерину. У складі таблеток немає жодних смакових добавок, тому їх не треба подрібнювати перед прийомом.

Залежно від тяжкості захворювання добова доза для дорослої людини становить від 1 до 4 таблеток, які необхідно запивати чистою водою. Прийом препарату здійснюється кілька разів на день, перед їдою.

Однак, незважаючи на всі переваги, білий сорбент має протипоказання. Його не слід приймати вагітним жінкам, а також у період годування груддю. Не рекомендований препарат і дітям. Серед інших протипоказань: індивідуальна непереносимість, виразкова хвороба та кишкові кровотечі.

Приймаючи рішення, якого кольору препарат використовувати для боротьби з алергією, необхідно враховувати загальний стан пацієнта, тяжкість захворювання і супутні хронічні хвороби. Обов’язково порадитися з фахівцем, який допоможе розрахувати курс і визначити дозування препарату. Порушення цих розрахунків можуть призвести до побічних ефектів, і тоді лікування не принесе очікуваного результату.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code