vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Коли і які аналізи при вагітності необхідно здавати?

Аналізи при вагітності займають особливе місце в житті жінки. В організмі розвивається нове життя, новий чоловічок, новий організм. У цей період головне розуміти всю відповідальність за свою поведінку, за збереження свого здоров’я, а також здоров’я малюка.

Когда и какие анализы при беременности необходимо сдавать?

Початкова стадія, що робити?

Як тільки жінка дізналася про вагітність, необхідно звернутися до гінеколога, щоб стати на облік. З цього моменту лікар буде спостерігати за станом майбутньої мами і малюка. Протягом всієї вагітності треба буде здавати аналізи і проходити обстеження. Якщо якийсь із показників аналізів не буде в нормі, то лікар виявить, з чим це пов’язано. Таким чином, буде зрозуміло, чому виникло ускладнення і за чим треба стежити особливо ретельно.

Якщо жінка знає про якихось своїх хронічних захворюваннях, необхідно відразу повідомити про це лікаря. При цьому така пацієнтка потрапить у групу ризику, але завдяки своїй відповідальності і правильним рекомендацій лікаря, вона може спокійно виносити і народити здорову дитину.

Враховуючи нинішню ситуацію з екологією, медицина розробила безліч вітамінних комплексів, які допомагають майбутньої мама забезпечити дитину всіма необхідними для правильного розвитку речовинами.

Однак далеко не кожна майбутня матуся усвідомлює всю відповідальність за правильну поведінку у цей особливо важливий період, а вже після пологів часто виникають ускладнення зі здоров’ям дитини. То алергічні реакції, то не зовсім правильна робота якогось органу або відставання в розвитку. Правильно розвивається організм дитини забезпечить йому довгі роки щасливого життя. Важливо, щоб кожна клітинка малюка сформувалася правильно, і це залежить від мами.

Значення обстеження на ранніх термінах

Перші аналізи під час вагітності особливо важливі. Як тільки лікар поставив жінку на облік, він видає купу направлень на обов’язкові аналізи при вагітності. Але аналізи потрібно здавати не тільки на початку, а й протягом всієї вагітності, це і називається спостереження вагітності.

Для мами це не буде обтяжливим, якщо зрозуміти, наскільки це важливо. Не треба лякатися, що треба буде здати багато крові. Краще перестрахуватися і зробити все як годиться. Особливо важливі аналізи в першому триместрі вагітності, з них можна зрозуміти, як буде проходити вагітність.

Необхідні аналізи, список

Клінічний аналіз крові показує рівень гемоглобіну, кількість еритроцитів, лейкоцитів, тромбоцитів. Під час вагітності показники відрізняються щодо того, коли жінка не вагітна, але є нормою. За цими показниками треба стежити. Приміром, рівень гемоглобіну показує, чи достатньо кров насичена киснем, що дуже важливо для правильного розвитку плоду.

Аналіз крові для визначення групи та резус-фактора – зрозуміло, що знати свою групу крові і резус-фактор важливо на випадок виникнення необхідності переливання, і не тільки під час вагітності. У групу ризику потрапляють вагітні з першою групою крові і негативним резус-фактором. Важливо простежити, щоб і у тата і у мами був однаковий резус-фактор, інакше можливий резус-конфлікт крові матері і дитини, що може привести до ускладнень в розвитку організму малюка. Такий аналіз у першому триместрі вагітності пацієнтки здають щомісяця, у другому триместрі один раз в 2 тижні, в третьому триместрі щотижня.

Аналіз крові на ВІЛ, СНІД і гепатит. Ми дивуємося, навіщо нам здавати кров на ці інфекції при вагітності, адже всі ми впевнені, що знаємо, що у нас їх немає. Ці хвороби досить поширені, і від них ніхто не застрахований. Дуже важливо знати напевно, чи інфікований організм мами чи ні, так як в позитивному випадку, прийнявши низку заходів, можна уникнути інфікування дитини, незважаючи на те, що його організм розвивається в організмі інфікованої жінки.

Біохімічний аналіз показує, наскільки правильно працюють внутрішні органи жінки, так як під час вагітності організм особливо перевантажений. Такий аналіз роблять на початку вагітності і в третьому семестрі. Цей аналіз необхідно робити всім вагітним, у яких є хронічні захворювання. Важливими показниками є: цукор, білок, сироваткове залізо.

Аналіз крові на згортання – коагулограма. Одним з основних показників цього аналізу є РФМК. Під час вагітності показники згортання крові змінюються, і важливо стежити, щоб не утворювалося тромбозів, які порушують кровообіг не тільки мами, але й дитини. Такий аналіз роблять раз на триместр.

Піхвовий мазок при вагітності беруть 2 рази – на початку вагітності і в третьому триместрі. Спочатку важливо здати цей аналіз, щоб зрозуміти, чи немає якої-небудь інфекції, яка може «дістатися» до плоду. В кінці вагітності цей аналіз також важливий, так як під час пологів родові шляхи повинні бути чистими, щоб під час проходження по ним малюк не підхопив інфекцію. Найбільш частий діагноз – молочниця. Також цей аналіз дозволяє діагностувати онкологію у мами, що теж важливо на початковому етапі вагітності.

Загальний аналіз сечі – його здають на протязі всієї вагітності перед оглядом лікаря. Цей аналіз є основним показником – все, загалом, в порядку з організмом вагітної. У зв’язку з великим навантаженням на організм жінки найчастіше страждають нирки. Можлива поява запалення в нирках, якщо за показниками загального аналізу у лікаря виникають питання, він призначає додатковий аналіз сечі по Нечипоренко бак посів.

У разі визначення збою в роботі нирок лікар призначить лікування, яке допоможе їй уникнути ускладнень і зберегти правильний перебіг вагітності. Якщо відбулося запалення і потрібно прийом антибіотиків, лікар повинен визначити тип збудника інфекції. Потрібно здати сечу на додаткове дослідження. Завдяки результату дослідження, лікар буде точно знати, з яким збудником треба боротися, і підібрати правильний препарат, щоб вагітної не довелося проходити кілька курсів прийому антибіотиків.

Аналіз крові на гормони – в наш час все частіше в організмі жінки спостерігаються гормональні збої. Важливо зрозуміти, чи правильно працює щитовидна залоза і все в порядку з гормонами. Вагітних з гормональними порушеннями треба спостерігати по-особливому. Виписуються додаткові препарати, що дозволяють зберегти правильну роботу організму і формування дитини. Знати про гормональних порушеннях необхідно під час пологів.

Пологи – це дуже великий стрес для організму, а ніхто з нас напевно не знає, як поведе себе організм в стресовій ситуації, особливо в такий важливий момент, коли дитина з’являється на світ і йому треба допомагати, щоб пологи пройшли нормально. Вагітних з порушеннями під час пологів підключають до спеціальних апаратів, які показують серцебиття плоду і мами.

Аналіз на АФП, ХГЧ і скринінг – це обстеження обов’язково проводять у строк 11 – 15 тижнів. Так званий аналіз на синдром Дауна. Це комплексне обстеження – УЗД та аналіз крові з вени. Саме в означений період вагітності показники, отримані під час обстеження, можуть виявити відхилення у розвитку дитини на рівні генетики. Варто зазначити, що результат обстеження вірний на 85%. Зіставляються всі дані і приймається рішення про те, чи є відхилення чи ні. Після 16 тижня це обстеження вже не може бути виконано. Важливо розуміти прив’язку цього аналізу до тижнях вагітності.

Ультразвукова діагностика – роблять планово три рази за вагітність. Лікар дивиться, чи правильно розвивається дитина, стан плаценти і допомагає уточнити термін вагітності. Буває, що вагітність протікає з ускладненнями, тоді для більшого контролю призначають додаткові УЗД. Всі мами люблять ходити на УЗД, тому що під час цього обстеження можна подивитися на малюка, послухати його серцебиття. Особливо трепетно чекають УЗД, яке проводиться на двадцятому тижні терміну, в цей час вже можна дізнатися стать дитини.

Кардіотокографія – аналіз серцебиття дитини, після 32 тижня вагітності. Вагітну підключають до спеціального апарату, і друкується кардіограма серцебиття дитини.

Варто відзначити важливість додаткового аналізу на ІПСШ – інфекції, що передаються статевим шляхом. До таких інфекцій належать таке поширене захворювання, як герпес.

Симптоми герпесу дуже схожі з токсикозом. На ранніх термінах вагітності герпес може спровокувати викидень, на пізніших термінах може призвести до зараження плоду і потворності. Якщо у вагітної є ІПСШ, то її треба лікувати.

Профілактика та діагностика захворювань

Різні типи інфекції по-різному відображаються на плоді. Для діагностики рекомендовано робити ІФА – дослідження, що визначає рівень антитіл в крові, що дозволить зрозуміти, на якій стадії інфекція.

Профілактика герпесу – це щеплення, тому щеплення треба робити планово з дитинства або хоча б під час планування вагітності.

Ще одна важлива і досить поширена інфекція – це краснуха. Рекомендується здавати аналіз на краснуху для своєчасного виявлення хвороби. Краснуха, як і герпес, дуже сильно впливає на розвиток вад у плода. Профілактикою так само є щеплення. Слідкуйте за своїм здоров’ям, особливо в період планування вагітності і до пологів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code