vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Коли показана здача крові на ХГЛ: до затримки і після

Аналізування рівня ХГЛ до затримки місячних надає найбільш достовірний результат про виникнення вагітності або повній відсутності такої в перший день відразу після злиття жіночої і чоловічої статевої клітини.

Когда показана сдача крови на ХГЧ: до задержки и после

Але тільки в тому випадку, якщо дослідження на виявлення у жінки кількості хоріонічного гонадотропіну проводиться в лабораторних умовах шляхом забору венозної крові. Справа в тому, що звичайні домашні тести, засновані на виявленні гормону в сечі жінки, показують правильний результат тільки в ситуації, коли факт затримки місячних очевидний.

Проведення тестування за допомогою заповітної смужки не має ніякого сенсу до затримки менструації. Підсумок буде один – не той, який відобразить реально існуючу ситуацію. Що в чималому ступені стане засмучувати жінку. Адже ХГЛ в сечі визначається у кілька днів пізніше, чим це показує кров на ХГЛ. А для вагітної жінки (але ще не підозрює про своє цікаве положення) такий стан справ абсолютно ні до чого. Отже, що таке аналіз крові на хоріонічний гонадотропін людини до затримки і як він проводиться, про все по порядку.

Дослідження крові на ХГЛ: правила здачі

Якщо жінка прийняла рішення здати лабораторний аналіз на виявлення концентрації хоріонічного гонадотропіну людини, то вона, звичайно ж, повинна знати, як зробити це максимально правильно і з найбільшою ефективністю.

Кров на ХГЛ забирають з відня. На аналіз потрібно прийти з ранку того дня, коли його здача запланована. Їсти до моменту взяття крові заборонено. Тестування в лабораторних умовах рекомендовано робити не раніше, чим четвертий або п’ятий день від затримки менструації. Для підтвердження результатів тест можна виконати ще раз після пари-трійки днів. В цілях встановлення патологічного внутрішньоутробного розвитку аналіз рекомендовано виконувати, починаючи з 14 тижнів. вагітності і до 18 тижня.

У разі проведення комплексного діагностування показано виконання аналізів на виявлення таких маркерів, як альфа-фетопротеїн, вільний естріол, проходження ультразвукового дослідження плоду.

Особливості специфічного компонента вагітності

Складний білок ХГЛ (хоріонічний гонадотропін людини), ХГ – має молекулярний вага 46 кДа, синтезується плацентою. Склад ХГ включає дві субодиниці – альфа з бетою. Перша субодиниця схожа з такими у гормонів гіпофіза ФСГ, ТТГ, ЛГ. Друга субодиниця, що бере участь в иммунометрическом аналізі, не має аналогів.

Кількість бета-ХГ крові вже до 6-7 дня після запліднення яйцеклітини приймається за критерій діагностування вагітності. При цьому визначається концентрація бета-ХГ в сечі накопичується на добу-дві пізніше, чим у сироватці крові.

На самому початку зародження нового життя в материнському організмі хоріонічний гонадотропін стимулює синтез прогестерону і естрогенів (потрібних для збереження вагітності) жовтим тілом яєчника. Дія ХГ на жовте тіло схоже лютеинизирующему гормону: підтримка існування. Що триває до того моменту, поки симбіоз «плацента-плід» не виробить здатність самостійного створення необхідного балансу гормонів.

У плоду-хлопчика ХГ відповідає за виробництво клітин Лейдіга, що виробляють тестостерон. Останній є чоловічим гормоном, що відповідають за становлення статевих ознак у чоловіків.

ХГЛ синтезується в трофобласті, коли відбудеться імплантування ембріона. Його вироблення припадає на весь термін вагітності. Коли вагітність не ускладнена, то в проміжку між другою і п’ятою тижнями кількість бета-ХГ збільшується кожні півтори доби. Вершина зростання ХГ відповідає 10-11 тижнів, потім вже його обсяги починають поступове рух в протилежну сторону.

Виявлення кількості ХГ на 15-20 тижнів. (у поєднанні з іншими дослідженнями – на вільний естріол і альфа-фетопротеїн, іменується як «потрійне тестування») застосовується в перинатології для виявлення можливої патології в розвитку ембріона.

Використання ХГЛ не зводиться тільки для виявлення вагітності. Крім цього, їм діагностують пухлини трофобластной тканини, яєчників та сім’яників, що виробляють гонадотропін хоріонічний.

Показання до проведення аналізу на ХГ

Хоріонічний гонадотропін, крім визначення вагітності (у перші дні до затримки), призначають:

 • для виявлення аменореї;
 • для уточнення ситуації з позаматковою вагітністю;
 • при аналізі якості проведеного аборту;
 • при підозрі на завмерлий плід і на загрозу викидня;
 • для спостереження за перебігом вагітності у динаміці;
 • в цілях діагностики пухлинного процесу;
 • для встановлення факту вад внутрішньоутробного розвитку.

Призначення глікопротеїну ХГ в організмі

Крім встановлення факту вагітності, за визначенням кількості цього гормону судять про особливості перебігу вагітності, про кількість ембріонів. Але більш важливою вважається ще одна функція гормону – підтримання існуючої вагітності. Інша не менш важлива роль хоріонічного гонадотропіну полягає в стимуляції овуляції і підтриманні життєдіяльності жовтого тіла.

Підвищується концентрація хоріонічного гонадотропіну може розцінюватися як ознака:

 • присутності декількох плодів;
 • гестозу, токсикозу;
 • цукрового діабету у майбутньої мами;
 • синдрому Дауна, множинних аномалій розвитку, патологій плоду;
 • неправильне встановлення терміну вагітності;
 • вживання синтетичних гестагенів та ін.

Ще високі величини бувають при проходженні аналізу після хірургічного втручання з приводу переривання вагітності. Надмірна концентрація складного білка в крові після міні-аборту може підтверджувати триваючу вагітність.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code