vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Коли можна відчути ворушіння плоду при другій вагітності?

При другій вагітності ворушіння плода починаються трохи раніше, ніж при очікуванні першого малюка. Це один з найбільш очікуваних моментів протягом всіх 9 місяців. З часу першого поштовху можна навіть припустити дату появи дитини на світ.

Когда можно почувствовать шевеление плода при второй беременности?

Що таке ворушіння плода?

Для кожної вагітної перше ворушіння плоду – це дуже важлива подія. Саме з цього моменту майбутні мами починають розмовляти зі своїми малюками.

Насправді, дитина в утробі матері починає штурхатися набагато раніше, ніж це відчуває жінка. Вагітна не в змозі відчути ворушіння через ще занадто маленьку вагу і розміру малюка. Перші в своєму житті рухи він робить приблизно в 8 або 9 тижнів. Це відбувається незалежно від того, яка вагітність за рахунком. Сама жінка відчути перші рухи своєї дитини може трохи пізніше.

Неможливо передбачити, коли ворушіння відбудуться в перший раз. Це індивідуально: хтось відчуває їх раніше, хтось – пізніше. Залежить це від кількох факторів:

  • психоемоційний стан вагітної;
  • особливості нервової системи;
  • особливості фігури (вважається, що худі жінки починають відчувати плід раніше);
  • стан навколоплідних вод.

Лікарі сходяться на думці, що плід здійснює перші рухи у період початку функціонування головного мозку. Так дитина показує свій психічний стан. Перші рухи його безладні. Деякі жінки порівнюють їх з “метеликами в животі”. На 5-му місяці вагітності дитина здатна вже переміщатися в різні області утроби матері. Поступово він впирається своїм тільцем в живіт мами, горбки вже видно оточуючими. Чим ближче до пологів, тим спокійніше стає малюк. Він займає правильну позу (головкою вниз) і далі ворушиться вже тільки ніжками. Вагітні навіть можуть відчувати дискомфорт від таких стусанів. Але зазвичай при зміні положення все швидко минає.

Що вважається нормою при повторній вагітності?

Серед жінок поширена думка, що під час другої вагітності відчути ворушіння дитини можна дещо раніше. Хтось вважає, що стусани відчуваються на 2 тижні раніше.

Лікарі це підтверджують і пояснюють так: жінка з досвіду першої вагітності вже розуміє, що є шевелением, а що – якими іншими відчуттями.

Нормально розвивається плід проявляє активність майже весь час і спокійний, тільки коли спить. У середньому в добу можна нарахувати близько 200 ворушінь дитини. Починаючи з 20 тижня, дитина рухається набагато активніше. Але, поступово збільшуючись, відчуває брак місця для пересувань, потроху вщухає, а ближче до пологів заспокоюється зовсім.

Голод змушує дитину проявити більшу активність. Якщо мама буде мало харчуватися, то малюк у животі буде штовхатися. Важливо пам’ятати, що вагітність – це не той період, коли слід налягати на дієти. Дитині треба отримувати повноцінне харчування для гармонійного розвитку.

Відсутність рухів на 16 тижні при другій вагітності у жінки може викликати тривогу, але не варто переживати завчасно. Тут мають значення не тільки кількість вагітностей, але й фізичний та емоційний стан жінки.

На 20 тижні кожна жінка обов’язково проходить УЗД. Лікар обов’язково подивиться, чи все в порядку з дитиною.

Деякі працюючі майбутні мами не відчувають рухи плоду та в 22 тижні. Пам’ятайте, якщо щось викликає занепокоєння, то треба порадитися з лікарем. Доктор завжди може призначити додаткове УЗД, за результатами якого буде зрозуміло, як розвивається малюк.

Деякі відомості про ворушіння плода

Якщо малюк перестав проявляти активність, то жінці необхідно розповісти про це лікарю. Доктор призначить обстеження для визначення причин.

Деяким жінкам здається, що дитина ворушиться тільки по ночах. Швидше за все, в нічні години вагітна просто більш чуйно прислухається до того, що відбувається всередині організму. Вдень вона зайнята і не завжди звертає увагу на свої відчуття.

Багато лікарів рекомендують своїм пацієнткам вести щоденник вагітності, де треба записувати всі ворушіння плода. За таких записів можна своєчасно виявити якісь зміни або проблеми.

Існує кілька методів підрахунку:

  • метод Пірсона: активність плода відзначається з 9:00 до 21:00, а потім аналізується період від 1 до 10 ворушіння;
  • метод Кардіффа: відзначаються тільки 10 перших за день ворушінь;
  • метод Садовски: ворушіння вважаються після прийому їжі.

Але не всі лікарі просять вважати ворушіння, так як деяких майбутніх мам такий підрахунок може змусити понервувати.

Набагато важливіше для жінки розуміти, що будь-які ворушіння дитини – це його контакт з мамою. Руху дозволять почати спілкування з малюком. Головне не переживати, постійно прислухатися, як поводиться дитина. Краще подбати про власний спокій і здоров’я.

Чим ще друга вагітність відрізняється від першої?

У більшості жінок друга вагітність протікає легше, чим перша. Велику роль відіграє психологічний стан: жінка вже знає, що її чекає попереду. На рівні підсвідомості вона готується до майбутніх змін і пристосовується до них.

Токсикоз під час другої вагітності може мучити менше. Зміна смакових пристрастей теж не стане несподіванкою. Цілком можливо, що замість солоної їжі захочеться солодкого або кислого. Може трапитися і так, що ні токсикозу, ні особливих харчових уподобань не буде.

Але з кожною наступною вагітністю всі імовірніше поява варикозу на ногах. Якщо жінка схильна йому, то варто заздалегідь подбати про себе: не можна перевантажувати ноги тривалою ходьбою або довго стояти. Бажано придбати компресійну білизну.

У другу вагітність зазвичай буває менше часу для себе, так як вже є одна дитина, про яку треба піклуватися. Тому слід заздалегідь продумати режим дня, щоб вистачало часу на сім’ю і свій відпочинок.

Деякі жінки стикаються з такою думкою, що друга вагітність коротше першою на 1-2 тижні. Це не так. Другі пологи, як і перші, можуть початися вчасно або трохи раніше. Але самі пологи зазвичай коротше (це підтверджують і лікарі). Тому, як тільки почнуться перейми, треба негайно звернутися в пологове відділення. Пологи можуть бути стрімкими.

Матка з плодом при другій вагітності лежить нижче, вона більше тисне на сечовий міхур і поперек. Тому з’являються болі в спині, часті позиви до сечовипускання і дефекації. Тому жінкам рекомендується носити спеціальні підтримуючі бандажі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code