vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Гострокінцеві кондиломи на статевому члені: причини, симптоми м лікування

Вірус папіломи людини (ВПЛ) присутній у 2/3 населення планети, проте в більшості випадків імунна система людини стримує його. У випадку наявності інших хронічних захворювань імунітет слабшає, що дозволяє вірусу посилено розмножуватися. В результаті у чоловіків ВПЛ може приводити до виникнення гострих кондилом, які самі по своїй структурі різноманітні і мають вигляд війкових утворень, «цвітної капусти», бородавок. Симптоматика хвороби різна, але частіше всього обумовлена наявністю патологічного розростання.

1

Опис захворювання

Гострокінцеві кондиломи — це ворсинчастые освіти, які при збільшенні і злиття нагадують цвітну капусту» або бородавку. Існує певна взаємозв’язок між виникненням кондиломи на статевому члені і наявністю вірусу папіломи людини.

Морфологічно кондиломи — це доброкачествені розростання на інтимних місцях у чоловіків, а саме на голівці, крайньої плоті члена або ямці сечовипускального каналу. Причому гострокінцеві кондиломи — єдині науково доведені вірусні пухлини людини. При тривалому існуванні і рецидировании вони можуть перетворитися в рак.

Спочатку з’являються поодинокі ледь помітні кондиломи, которії протягом декількох тижнів, іноді й довше, збільшуються. Локалізуються на внутрішньому листку крайньої плоті або поблизу вінцевої борозни на пенісі у чоловіків.

Але не варто забувати, що існують папіломи і не вірусного генезу. Виникають вони рідше причиною є тривалий нелікована фімоз.

2

Причини хвороби

Вірус папіломи людини (ВПЛ) поширений повсюдно, викликає ряд хвороб слизових і шкіри. Небезпечними для людини є не всі різновиди збудника, а тільки ті, які призводять до карциномі, инвазивному раку та дисплазії шийки матки. Типи вірусів, які не викликають вищеперелічені хвороби, стають причинами утворення доброякісних бородавок, папілом, кондилом різної локалізації.

Джерелом інфекції є людина. Механізм передачі — контактний, при взаємодії з інфікованою шкірою або слизовими. ВПЛ може передаватися статевим шляхом. Так як ВПЛ має тривалий інкубаційний період і в кожному конкретному випадку він розрізняється, встановити джерело зараження дуже складно.

ВПЛ розмножується в глибоких шарах шкіри. По мірі дозрівання епітеліальні клітини переміщуються у верхні шари. ВПЛ рухається разом з цими клітинами, і лише коли він досягне верхніх шарів шкіри, людина стає джерелом інфекції. Відповідно, змінюється і стадія хвороби, що враховується при постановці діагнозу.

Особливістю ВПЛ є наявність латентного періоду. В такому стані вірус розмножується, але не просувається у верхні шари шкіри і неопределяется з допомогою лабараторних методів.

Причини розвитку новоутворення на статевому члені: фімоз, хронічні запальні процеси в області голівки і крайньої плоті, ранній початок статевого життя. Імунодефіцит може викликати кондиломатоз.

 

3

Діагностика і симптоматика

Діагностика наявності ВПЛ ґрунтується на біоптатах (парканах тканин) з місць ураження, зіскрібків зі слизових з подальшою ідентифікацією вірусу за допомогою полімеразно-ланцюгової реакції (ПЛР). Диференціальну діагностику треба проводити з раковою пухлиною, вторинним сифілісом, так як вони виглядають однаково. На ранніх стадіях ознаки неспецифічні і зрозуміти, що починається саме кондиломатоз, дуже складно, якщо судити тільки по проявах.

Особливо це характерно для появи кондилом на тлі фімозу, коли патологічний процес розвивається під крайньою плоттю. Папілома на інтимних органах у чоловіків може виглядати як місцеве почервоніння, потім розвивається горбок, сосочковий виріст або виразки. Потім симптоми розвиваються більш гостро. З’являються виділення, які можуть мати кров’янистий характер, неприємний запах, що говорить про супутньому деструктивному процесі.

Сама кондимола візуально може не визначатися, але заражені клітини в організмі вже є. При взаємодії з шкірними покривами іншої людини ВПЛ з цих клітин проникає в його шкіру, попадає в мікротріщини і починає там розмножуватися. Потім під впливом імунної системи вірус як би “консервується” в клітинах і не викликає симптомів іноді протягом багатьох років.

При появі сприятливих умов (зниження імунітету, перенесення важких бактеріальних і вірусних інфекцій) на шкірі з’являються маленькі папіломи кольору шкіри. Надалі вони починають збільшуватися і зливатися в більш великі вогнища.

Провокувати переродження кондиломи в пухлину можуть часті травмування утворень при інтенсивних статевих контактах, носінні тісного одягу і білизни.

4

Лікування в стаціонарі

На ранніх стадіях позбавитися від захворювання назавжди можна за допомогою лазерного видалення пухлини або електрокоагуляції, які зарекомендали себе як ефективні засоби проти кондилом:

 • З допомогою лазерного лікування видаляють великі ділянки ураження, позитивним є те, що після процедури не залишаються рубці.
 • Метод електрокоагуляції полягає в припіканні утворень з допомогою високочастотних струмів. Недолік цього способу в тому, що важко регулювати глибину впливу і часто залишаються рубці. Тому він більше застосовується при кондиломах, розташованих на шкірі, а не на статевих органах.

Усунути освіти можна також шляхом звичайного хірургічного втручання. Цей спосіб застосовують у випадках запалених кондилом і при ризику їх переродження в злоякісні новоутворення. Використання кріотерапії також здатне прибрати кондиломи.

Видалення папіломи можливо з допомогою засобів зовнішнього застосування: Солкодерма, Солковагина, подофілліна, 5%-й мазі фторурацилу, имиквимода. Ці препарати впливають на тканини механічне, хімічне і температурний вплив. Використовують імуномодулятори та вітамінні препарати для покращення імунітету. Застосовують інтерферон і його аналоги як противірусний засіб.

У разі рецидиву гостроверхій кондиломи рекомендується провести біопсію і видалення випромінюванням лазера. При множинних ураженнях, які поєднуються з фімозом, показано обрізання.

У разі відсутності лікування можуть виникати різні ускладнення:

 • Кондилома може нагноїтися.
 • Через зниження иммуниекта можуть загострюватися хронічні захворювання і виникати часті ГРВІ та ГРЗ.
 • Кондиломи можуть перейти у злоякісну форму. Це ускладнення найважче, так як призводить до раку статевого члена, який вимагає важкого лікування, включаючи променеву і хіміотерапію.

5

Альтернативними методами лікування

Боротися з загостреними кондиломами народними засобами можна тільки тим, у кого захворювання на початковій стадії і немає показань для терапії лікарськими засобами.

Найбільш ефективні, добре зарекомендували себе недорогі домашні рецепти наступні:

 • Йод. Обробляти 3-5 разів на добу протягом 7-10 днів.
 • Свіжий сік цибулі або кислих яблук. Змащувати область ураження 2-3 рази в день.
 • Настій цибулини. Нарізати невеликими колами цибулину, залити її половиною склянки оцту і витримати при кімнатній температурі 3 години. Прикладати настій до місця ураження на ніч.
 • Кашка з ріпчастої цибулі. Її наносять на кондилому і залишають на ніч.
 • Морська сіль, глина і ріпчасту цибулю. Змішати в рівних пропорціях, потім зробити зліпок, який прикладається до вогнища хвороби.
 • Календула. Натерти свіжий квітка календули, прикласти до місця ураження, приклеїти лейкопластиром і в такому положенні залишити на ніч. Повторювати процедуру до зникнення бородавки.
 • Сік кульбаби або горобини. Їм потрібно щодня змащувати кондиломи.
 • Полин. Подрібнити 3 столові ложки полину і залити їх склянкою окропу. Дати настоятися в закритому посуді протягом двох годин. Зробити компрес на 2 години.
 • Чистотіл. Подрібнену траву чистотілу змішати з вазеліном у рівних частинах. Змащувати бородавки кожен день.

Лікувальні ванни:

 • 3 столові ложки блощичника залити двома склянками окропу. Дати настоятися 2 години в закритому посуді, процідити. Додати в теплу ванну і приймати процедуру не більше 10 хвилин.
 • Половину відра, наповненого плодами кінського каштана, залити окропом і дати настоятися не менше 12 годин. Приймати ванни з доданим настоєм при температурі води не більше 40 °С протягом 25 хвилин.

Перш чим розпочати терапію в домашніх умовах, варто проконсультуватися з лікарем.

6

Профілактика

Рекомендується обстежити статевих партнерів і починати лікування ще до початку появи симптомів, особливо якщо були виявлені онкогенні штами вірусу. Попередня діагностика та лікування хвороби дозволить скоротити загальну кількість захворювань.

Немає доказів, що презервативи повністю захищають від передачі вірусу папіломи людини. Але варто враховувати, що їх використання все ж зменшує ризик виникнення гострих кондилом на статевому члені. Величезне значення має підтримання особистої гігієни та відмова від шкідливих звичок. Куріння збільшує ризик виникнення захворювання в рази.

Враховуючи ефективність вакцинації щодо раку шийки матки проти ВПЛ, можна припускати ефективність вакцинації і хлопчиків для запобігання раку статевого члена. Найбільш перспективним методом профілактики є використання специфічних полівалентних вакцин, але в даний час вони знаходяться у стадії клінічних випробувань.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code