vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Діагностована папіломавірусна інфекція: лікування препаратами

Часто зустрічається венеричним захворюванням є папіломавірусна інфекція, лікування якої має обов’язково слідувати за діагностикою. З відомих сьогодні понад 100 вірусів папіломи людини (ВПЛ) близько 30 є збудниками захворювань сечостатевої системи. Окремі типи ВПЛ викликають онкологічні хвороби. Так, ВПЛ 16 і 18 типів служать причиною розвитку раку шийки матки та вульви. Ці недуги щороку забирають життя у чверті мільйона пацієнток. Причому першість по смертності жінок в частині онкології належить раку шийки матки.

Діагностована папіломавірусна інфекція: лікування препаратами

Поширеність папіломавірусної інфекції така, що майже 50% дорослого населення обох статей, яка живе статевим життям, є носіями цього вірусу. Найчастіше інфекція відзначається серед осіб 15-30 років. ПВІ належить до числа антропонозних захворювань. Тобто, передається тільки шляхом «людина людині» в момент вчинення статевого акту, в тому числі і нетрадиційного виду.

Причини розвитку ПВІ

Як і будь-яку інфекцію, розвиток ПВІ провокують певні фактори:

 • ранній початок статевого життя;
 • безконтрольний секс;
 • інтимна близькість з жінкою, у якої є рак шийки матки;
 • інтимна близькість з жінкою, зараженої генітальним папіломатозом;
 • супутні статеві інфекції;
 • внутрішнє подразнення слизових і шкіри;
 • наявність шкідливих звичок (тютюнопаління, пристрасть до алкоголю);
 • дисбиотическая патологія;
 • імунодефіцит.

Цікаво, але ВПЛ діагностують майже у 3% осіб жіночої статі, які ще не мали статевих стосунків. У тих жінок, які мали незахищені статеві контакти, навпаки, вже після третього року статевого життя діагностується 70% ситуацій зараження ВПЛ.

Можливість отримання інфекції від безсимптомного носія навіть при одному статевому контакті сягає понад 60%. А це вже говорить про високий ризик.

В організмі людини інкубаційний період збудника може тривати довго – від 3-місячного терміну до декількох років життя.

Найчастіше поява симптомів ПВІ аногенітальної зони на кілька місяців випереджають не генітальні форми папілом. Можливість інфікування іншими типами ВПЛ не виключається при даному стані імунітету.

Ознаки папілома вірусу в організмі

Ознаки ПВІ виявляють при виникненні в аногенітальній зоні кондилом (папілом) та генітальних бородавок. Найчастіше їх наявність не має яскраво виражених ознак, а їх діагностують випадково. За 90% випадків з генітальним кондиломатозом відповідають ВПЛ 6 і 11 типів.

Гострокінцеві кондиломи з екзофітним ростом – це малі освіти, схожі на сосочки. За кольором вони зливаються зі здоровою шкірою або слизовою.

По закінченні часу розростання до значних розмірів робить їх схожими на цвітну капусту або півнячий гребінь.

Проміж сосочків відбувається скупчення ексудату. Після мацерирования поверхні з’являється неприємний запах. На ділянках локалізації кондилом відзначається запальна інфільтрація. Найчастіше місцем заселення гострокінцеві кондиломи вибирають ділянки, які найбільше піддаються тертю і травмуються при статевому контакті. Групування кондилом в уретрі наголошується в районі її отвори зовні.

При більш сильному ураженні каналу сечовипускання з’являються скарги на відчуття печіння при сечовипусканні, біль в області над лобком і в районі зовнішніх статевих органів.

Швидко збільшуються в розмірах кондиломи можуть бути бар’єром в родових шляхах. Після розродження ситуація може спонтанно зникнути.

Діагностування папілома вірусу людини

При огляді є можливість виявити всі різновиди генітальних бородавок і кондилом гострокінцевих.

Для того, щоб виключити онкопатологію, виконують наступні діагностики:

 • тестування Папаніколау (РАР-тест) – досліджують шийкові мазки на цитологію, виявляючи таким чином неоплазію шийки матки, що розвинулася під впливом ПВІ;
 • кольпоскопія з біопсією виконуються всім пацієнткам з цервікальної інтраепітеліальної неоплазією II/III класів незалежно від виявлених ПВІ;
 • обстеження на гістологію дає можливість виявити помірне ущільнення рогового шару з папіломатозом, акантозом і паракератозом;
 • методика ПЛР (дослідження складу ДНК і РНК) дає можливість знаходити деякі види ВПЛ і робити оцінку рівня ризику малігнізації. Ця методика показана пацієнткам, яким виповнилося більше 30 років.

Терапія при папіломавірусній інфекції

Лікування папіломавірусної інфекції дає лише короткочасний ефект та усуває лише явні симптоми хвороби. Повністю звільнити організм від даного вірусу не представляється можливим. І нерідко інфекція на геніталіях самоліквідується. Тому лікувати папіломовірусну інфекцію і не доводиться.

Ефективністю зазначено усунення папілом і кондилом механічними фізико-хімічними способами. У переважної кількості хворих протягом декількох місяців або років вірус спонтанно виганяють з організму. При цьому онкологія спостерігається лише у незначного відсотка жінок. Крім цього, лікар може призначити лікування препаратами.

Список ліків:

 1. Изопринозин (противірусної дії імуностимулюючий препарат). Монотерапія передбачає курс прийому тривалістю від двох тижнів до місяця. Прийом таблеток показаний при рецидивах гострокінцевих кондилом – після їжі з запиванием невеликої кількості води.
 2. Солкодерм призначається для місцевої обробки доброякісних виростів шкірного покриву. Його дія – припікаючу і мумифицирующее. Солкодерм припускає зовнішнє використання. При цьому обробку краще всього довірити виконати лікаря або спеціальному медичному працівнику під керівництвом лікаря.
 3. Засіб акуратно наносять за допомогою пластикового аплікатора на уражену ділянку шкірного покриву, розподіляють по шкірного покриву, роблячи несильний натиск, поки розчин повністю не проникне в тканину. Далі через 3-5 хвилин спостерігають за зміни шкірного покриву: шкіра знебарвлюється, виникає відмітний блідо-сірий або з жовтизною відтінок. Маніпуляцію проводять весь час, поки не досягнуть результатів з отриманням необхідного забарвлення шкірного покриву. У більшості ситуацій достатньо застосувати засіб один раз.
 4. Подофиллин (рослинний засіб з протипухлинною дією). Максимальний період застосування – 5 тижнів, препарат наносять на уражені ділянки двічі на тиждень. Важливо не мочити оброблену зону 4-6 годин. Протипоказаннями до застосування є вагінальні, внутриэпителиальные та цервікальні бородавки.
 5. Подофиллотоксин (інша назва Кондилин) – засіб місцевого впливу з некротизирующим ефектом. Перш чим наносити препарат, змочують пластиковий аплікатор у засобі таким чином, щоб рідиною вдалося заповнити повністю отвір петлі. За допомогою петлі і наносять розчин на кондилому. Після аплікацію дублюють при нанесенні препарату на всі решту кондиломи.

Число раз нанесення не повинна перевищувати 50. Слід чітко обмежити поширення кондилина лише за структурою кондилом. Пам’ятайте, що потрапило на здоровий клаптик шкіри або слизової засіб може спричинити подразнення і виразка. Після накладення аплікації ділянку з нанесеним розчином повинен підсохнути грунтовно і не викликати подразнення ділянки здорової шкіри, що контактує з кондиломой. Нанесення Кондилина показано двічі за добу. Протягом трьох днів з наступним 4-денною перервою. При необхідності курс лікування протягом 3 днів повторюють. В цілому терапія цим місцевим препаратом не може становити більше 5 тижнів.

Крем 5-фторурацил (або Эфудикс) є антиметаболическим засобом. Хворі ділянки обробляють двічі на добу, повністю покриваючи кремом інфіковану шкіру. Терапію продовжують до досягнення реакції запалення у ерозійної стадії (загоюються пошкодження тканини на поверхні без ознак рубцювання). Потім препарат використовувати припиняють.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code