vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Чому тягне низ живота при вагітності?

Що робити, якщо тягне низ живота при вагітності? В першу чергу, необхідно звернутися з цією проблемою до лікаря. Справа в тому, що тягнуть болі можуть носити сповіщає характер, тобто давати жінці сигнал про те, що малюк скоро захоче з’явитися на світло (тренувальні перейми). Дуже важливим є період, в якому з’являється даний симптом. Якщо такого роду біль турбує не в третьому триместрі, то це може сигналізувати про небезпеку, аж до викидня.

Почему тянет низ живота при беременности?

Чому може тягнути внизу живота?

Якщо при вагітності тягне живіт, то це може говорити про проблеми з внутрішніми органами. Основними причинами такого симптому можуть служити наступні стани:

 • порушення функціональності шлунково-кишкового тракту, як наслідок – проблеми з дефекацією, розвиток дисбактеріозу (який загрожує перейти в хронічну форму) та глистяній інвазії;
 • запалення апендикса або гострий стан панкреатиту;
 • проблеми з сечовидільною системою – ниркові захворювання, дисфункції сечового міхура, матки та яєчників;
 • позаматкова вагітність;
 • сигнал про загрозу викидня або передчасні пологи;
 • відшарування плаценти.

Але необхідно відрізняти тягнучі болі, які вимагають негайного реагування,від відчуттів, які є нормою. Не варто турбуватися, якщо:

 • тягне не постійно, а лише час від часу, а біль припиняється, якщо прийняти горизонтальне положення і розслабитися;
 • відчуття мають тупий і ниючий характер;
 • крім болю, ніяких інших симптомів, які могли сигналізувати про захворювання шлунково-кишкового тракту, не спостерігається;
 • відсутні кров’янисті виділення;
 • прийом но-шпи або папаверінових свічок допомагає позбутися болю;
 • біль цілком терпимий і не має тенденції до зростання;
 • дискомфорт локалізується тільки в нижній частині живота і нікуди не віддає;
 • пульс і тиск мають допустимі значення;
 • жінку не нудить.

Але фахівці все ж наполягають на тому, що при будь-яких дискомфортних відчуттях варто показуватись гінекологу. Так як може скластися така ситуація, що хвороба дасть про себе знати спочатку легким болем, а потім різко загостритися.

Чому тягне живіт при вагітності в І та ІІ триместрі?

Найважливіший період вагітності – перший триместр. В цей час формується плід і всі життєво необхідні функції. Тому якщо біль виникає саме в цей період, то жінка обов’язково повинна прислухатися до своїх відчуттів. Коли така ситуація спостерігається на 26-28 тижні, то медична допомога обов’язкова, так як це може говорити про загрозу викидня або позаматкової вагітності.

Слід насторожитися, якщо:

 • біль віддається в поперековий відділ, причому за будь-якої фізичної діяльності починає посилюватися;
 • крім болю, спостерігаються виділення з кров’яними включеннями;
 • загальний стан погіршується, з’являються слабкість, головні болі з запамороченнями.

Якщо проблема полягає у позаматковій вагітності, спостерігаються наступні симптоми:

 • біль виникає різко, причому спочатку він тупий, але може раптово перейти в гострий і колючий;
 • жінку постійно нудить, причому такий стан може закінчитися блювотними позивами, вона відчуває себе слабо, може пропасти апетит;
 • показники артеріального тиску нижче норми, спостерігаються непритомні стани, а якщо поміряти пульс, то він буде з частим ритмом, шкіра набуває блідого відтінку;
 • є кров’янисті виділення у великих обсягах, а якщо станеться розрив маткової труби, то їх стане ще більше.

Всі наведені моменти небезпечні для життя, тому жінка зобов’язана звернутися за допомогою до лікаря, і чим швидше вона це зробить, тим для неї і малюка буде краще.

Тягне живіт при вагітності в III триместрі?

Що стосується пізніх термінів, то тут такий симптом може говорити і про близькі пологи, і про наявність яких-небудь захворювань в організмі. Тут дуже важливо конкретизувати причину такого стану.

У третьому триместрі вагітній необхідно медичне спостереження в будь-якому випадку, будь то біль короткострокового або довгострокового характеру. Зазвичай на 30-32 тижні тягнучі відчуття виникають на тлі здуття або печії. Відповідно, пацієнтці проводять коректування живлення, щоб надалі уникнути таких ситуацій. Якщо малюк вирішив різко нагнати свої показники по зростанню і вазі, то це обов’язково позначиться на відчуттях матері. Тому м’язам доводиться різко перебудовуватися і розтягуватися, а це не завжди приємно. До такої ситуації варто бути готовим, якщо ультразвукове дослідження показує, що плід дещо більший, чим належить за середніми показниками. У такій ситуації жінка буде відчувати біль і при кашлі або чханні.

Така зарядка спрямована на розвиток гнучкості м’язових тканин, а також допомагає зміцнити їх. Оптимальним варіантом буде йога, фітнес, фітбол або пілатес. Дискомфорт на 32-34 тижні, який виникає раптово і супроводжується отвердінням живота, може сигналізувати про наближення пологів. У цій ситуації необхідно викликати швидку допомогу або самостійно дістатися до пологового будинку.

Особливої уваги вимагають виділення

Якщо несподівано виявляється рідина на нижній білизні з кров’яними включеннями, то без швидкої допомоги не обійтися. Зазвичай в таких випадках кладуть в стаціонар, інакше на пізньому терміні можуть настати передчасні пологи, причому дитина не виживе, адже у неї ще не до кінця сформувалася легенева система. Тому такий стан вимагає ретельного контролю з боку медичних працівників.

У разі переймоподібних болів є ймовірність, що процес відшарування плаценти вже почався. Така ситуація часто спостерігається, якщо жінка з якихось причин отримала травму в області живота, а також через проблеми з тиском, активну фізичну діяльність або в разі гіпоксії плода.

Краще всього під рукою завжди мати мобільний телефон з номером вашого гінеколога. У разі виникнення нестандартних ситуацій вагітна повинна зателефонувати фахівцеві, чітко викласти суть проблеми і уважно вислухати всі рекомендації. Ні в якому разі не можна відкладати такий дзвінок. Справа в тому, що вчасно не зреагувавши, не можна врятувати життя малюку. Якщо спостерігаються кровотечі, то для вагітної це найнебезпечніша ситуація. Щоб врятувати життя дитини, жінка повинна терміново викликати швидку, після чого її доставлять в медичний заклад і проведуть кесарів розтин. Інакше життя дитини не врятувати.

Тому не варто чекати запланованого візиту до лікаря, якщо виникає біль або інші дискомфортні відчуття в животі, слід самостійно звертатися за допомогою. Але хочеться сказати, що майбутня мати не повинна впадати в паніку ні в якому разі. Це перешкодить зосередитися і скоординувати свої дії, і дитина відчує стан матері, сама почне «хвилюватися».

Варто знати, що такі стани є цілком нормальні на пізніх термінах, адже плід росте, йому стає мало місця і він вже хоче швидше вийти назовні.

Крім того, не варто забувати, що починаючи з 20 тижня, малюк всіляко намагається нагадати батькам про своє існування, а кожне його «нагадування» у вигляді удару по одному з внутрішніх органів, може відбитися потім тягнучий біль внизу живота.

Тому, щоб даремно не хвилюватися, але і не упустити момент, породілля повинна уважно контролювати своє здоров’я і строго виконувати всі настанови свого лікаря. Дотримуватися правильного способу життя, здорового харчування, займатись гімнастикою для вагітних. Якщо пам’ятати про всі ці моменти, то вагітність і пологи принесуть тільки приємні відчуття і спогади.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code