vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Чому можна обробляти взуття при грибку стопи

Грибкові інфекції – явище досить поширене. Ризик зараження дуже великий. Тому необхідно точно знати, чим обробляти взуття при грибку стопи.

Чем можно обрабатывать обувь при грибке стопы

Якщо діагностовано грибкове зараження ніг, то необхідно провести цілий ряд дій, які знищать мікроорганізми, що викликали хворобу, допоможуть позбутися наслідків і відновлять пошкоджені нігті. Але всі ці терапевтичні заходи виявляться марними, якщо зараження буде відбуватися знову і знову. Зупинити поширення бактерій можна за допомогою процедур, які ефективно знищують збудника інфекції на поверхні предметів щоденного користування. Якщо мова йде про захворювання, виявлене на ногах, то без обробки взуття і предметів одягу (панчохи, шкарпетки) просто неможливо обійтися. Така процедура рекомендована не тільки при проходженні курсу лікування, але і для профілактики.

Дезінфекція взуття в разі зараження грибковою інфекцією

Найбільш поширеними методами знезараження предметів взуття є наступні:

 1. Використання агресивних розчинів, що знищують інфекцію.
 2. Застосування аптечних засобів: розчинів, спреїв, серветок.
 3. Застосування приладів з ультрафіолетом.
 4. Температурний вплив.

Для знезараження взуття з допомогою розчинів застосовуються наступні речовини:

 1. Хлоргексидину, 1% розчин. У цього засобу відсутня колір і запах, тому його використання не завдає незручностей. При його придбанні необхідно бути уважним до концентрації речовини. В аптеках можна придбати лише 0,05% розчин, який використовується для промивання та дезінфекції ран. Засіб з більш високим ступенем концентрації можна замовити в рецептурному відділі аптек, придбати в спеціальних відділах магазинів медичної техніки. Також необхідно пам’ятати, що концентрований хлоргексидин використовується тільки для дезінфекції взуття та інших поверхонь. Обробляти шкіру цим засобом не можна.
 2. Розчин формаліну. Речовина з дуже різким запахом не дуже розташовує до того, щоб використовувати її для дезінфекції предметів побуту. Але неприємний запах – це не головна проблема, яка може виникнути в процесі застосування. Формалін є токсичною і канцерогенною речовиною: негативно впливає на органи центральної нервової системи, дихальні шляхи, шкіру, слизові. Процентний вміст розчину не повинен перевищувати 40%. Для нейтралізації неприємного запаху після закінчення процедури взуття можна обробити нашатирним спиртом.
 3. Оцтова кислота. Цей засіб може бути використаний як для знищення збудників інфекції на взуття, так і при лікуванні нігтів. Для цих цілей застосовується розчин з рівнем концентрації 40%. Необхідно знати, що кислота може змінити колір виробу. Тому для знезараження кольоровий взуття зазвичай застосовують інші методи.

Всі перераховані засоби досить ефективні для дезінфекції. Однак ці речовини потребують дотримання заходів обережності і застосування індивідуального захисту. При роботі з ними необхідно користуватися рукавичками. Людям, страждаючим алергією, потрібно бути особливо уважними, інакше спроба обробити за допомогою таких розчинів може завдати серйозної шкоди здоров’ю.

Що ще застосовують?

Крім названих дезінфікуючих речовин існує ряд спеціально розроблених препаратів, які не мають настільки серйозних побічних ефектів. Такі засоби прекрасно підходять як для знезараження поверхонь, так і для профілактичних цілей.

Мірамістин – антибактеріальний засіб, який можна придбати в багатьох аптеках. Його можна з успіхом застосовувати в якості місцевого антисептика. Препарат не має запаху і зручний у використанні, проте досить дорогий, особливо якщо враховувати, скільки його витратиться для того, щоб обробити взуття. Мірамістин використовується у вигляді 0,1% розчину. Поверхню взуття протирають тампоном, змоченим в розчині, і просушують.

Дезавид – потужний антисептик, який ефективно впливає на багато видів грибкових збудників. Речовина не має запаху і не викликає алергії. Має властивість знищувати неприємний запах. Придбати засіб можна в магазинах побутової хімії. Обробляти взуття таким засобом дуже просто, так як він випускається у вигляді спрею.

Випускається у вигляді розчину синього або зеленого кольору, тому не використовується для знезараження світлого взуття. Для того, щоб обробити поверхню, розчин наносять на тампон, яким протирають 2 рази внутрішню частину взуття. Через певний час її промивають і сушать.

Аламинол випускається у вигляді концентрату, з якого необхідно зробити 5% або 1% розчин. Отриманий засіб заливають у взуття і відразу ж видаляють.

У вологому стані взуття повинно знаходитися ще протягом 1,5 ч. Потім її промивають 2 рази проточною водою і висушують. Розчин Аламинола також можна застосовувати для замочування устілок.

В якості засобів дезінфекції можна використовувати різноманітні спреї, які продаються в аптеках. Їх склад досить різноманітний. Це потрібно враховувати при розрахунку частоти застосування і тривалості часу впливу.

Деякі препарати можна застосовувати безпосередньо для того, щоб обробляти ступні: вони знижують пітливість, володіють антисептичними властивостями.

При відсутності умов для того, щоб повноцінно продезінфікувати взуття, можна убезпечити себе за допомогою антибактеріальних серветок. Вони не викликають алергію і добре захищають від грибка стопи.

Технічні засоби знезараження взуття

Якщо ризик зараження досить великий або грибкові інфекції проявляються дуже часто, то корисним буде придбання спеціальних пристроїв, які ефективно позбавляють взуття від всіляких інфекцій.

Пристосування для сушіння та дезінфекції обробляють поверхню виробу за допомогою ультрафіолетового випромінювання. Це повністю позбавляє від збудників інфекції. Такий спосіб дуже зручний, не залишає неприємних запахів і не псує взуття. Можливість постійного захисту без ризику отримати алергічну реакцію є значною перевагою методу, однак прилади досить дорогі.

У разі якщо немає можливості займатися процедурами самостійно, варто скористатися послугами професіоналів. Взуття в цьому випадку обробляється в спеціалізованих агрегатах. Такий спосіб очищення при грибку вважається одним з найбільш безпечних та якісних. Але подібний метод не рекомендований для всіх видів взуття.

Профілактичні заходи, що попереджають зараження

Як би якісно не була проведена очистка і дезінфекція, без регулярно застосовуваних заходів обережності всі зусилля будуть марними. Грибок буде з’являтися знову.

Способами убезпечити себе від неприємностей можуть служити:

 1. Регулярні гігієнічні процедури. Для зміцнення нігтів рекомендується застосовувати ванни з сіллю.
 2. Правильний догляд за ногами. По можливості не варто нехтувати професійними процедурами очищення і обробки ступень. Використання спеціальних скрабів сприяє регенерації клітин шкіри.
 3. Вдалий і розумний підбір взуття. Неякісне взуття може стати причиною розвитку хвороби. Натуральні матеріали дають можливість ногам «дихати». У той же час незручні, тісні туфлі чи чобітки є причиною підвищеної пітливості, значить, і появи мікозів.
 4. Відсутність звички користуватися чужими предметами одягу або взуття. Не слід приміряти взуття в магазинах без власних шкарпеток або панчіх.

Якщо зараження вже сталося, то важливо подбати про безпеку своєї родини і оточуючих.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code