vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Чому болить кубовидна кістка стопи?

При болях кубовидної кістки стопи рекомендується негайно звертатися до лікарні. Причина больового синдрому може ховатися як у звичайної втоми, так і в серйозному переломі. Кубовидна кістка розташовується спереду від п’яти. По своїй анатомічній особливості вона має неправильну форму. Будь-які перенапруги стоп призводять до появи виражених болів.

Почему болит кубовидная кость стопы?

Причини больового синдрому

У більшості випадків больовий синдром розвивається із-за травми. Пошкодити цю ділянку стопи не так просто, однак імовірність поразки все ж зберігається. Головною функцією кубовидної кістки є формування склепінь на підошві. В результаті цього утворюється жолобок, що забезпечує повноцінну роботу сухожиллях. Тому при будь-яких порушеннях функціональність м’язів різко знижується.

Основні причини больового синдрому в кістки:

  1. Механогенез. В цю категорію потрапляють травми різного ступеня тяжкості. Зазвичай це переломи, в результаті яких зазначається кубовидное пошкодження. Спровокувати цей процес здатні форсовані руху, що супроводжуються роздавлюванням кістки.
  2. Надмірне вигинання підошви. Це призводить до вывиху кубовидної кістки. Даним пошкодження схильні люди, які займаються танцями та велоспортом.
  3. Стресовий перелом. Частіше фіксується у початківців спортсменів. При цьому людина відчуває сильний біль, на підошві з’являється набряк.
  4. Перонеальный тендиніт. Цей синдром викликає дискомфорт з зовнішньої частини стопи, що свідчить про перелом.

Виявити точну причину болю здатний тільки фахівець після проведення діагностичних заходів.

Поширені фактори появи болю

Кубовидна кістка може постраждати через стрес-перелому. Починаючі спортсмени в силу відсутності багатого досвіду на перших порах шкодять своєму здоров’ю. Надмірна старанність може спровокувати появу тріщин на стопі. Відбувається це в результаті монотонних і наполегливих повторень одних і тих же рухів. Частіше травма даного типу виникає під час спортивних змагань. При цьому потерпілий відчуває тягнучий біль, яка з часом посилюється.

На другому місці знаходиться розтягнення зв’язок. Це найпоширеніша причина розвитку вираженого больового синдрому на стопі. Практично в 85% випадків саме розтягнення травмує кубовидну кістка. Відбувається це в результаті інверсії. Розтягнення здатне пошкодити будь-яку зв’язку навіть при вивертання ноги.

Синдром кубовидної кістки. Ця причина фіксується не так часто, однак ушкодження у цій галузі призводять до тривалих больових відчуттів. Процес спостерігається при частковому вивиху стопи в результаті травми. При цьому може бути розтягнута і кісточка. Біль локалізується з зовнішнього краю стопи, її посилення фіксується в ранкові години і під час фізичних занять. Без належного лікування симптом самостійно не зникне.

Тарзальний коаліція. Зустрічається вкрай рідко, це зумовлено зрощенням кісток один з одним. Проблема є вродженою і проявляє себе після 20 років. Больовий синдром виникає несподівано, при цьому відчувається постійна втома. Людини можуть дошкуляти судоми в будь-який час доби. Усунути біль допоможе оперативне втручання.

Буньон. Це деформація стопи, в результаті якої великий палець повернутий всередину. Дана аномалія супроводжується вираженим болем і запальними процесами. Іноді аналогічна ситуація фіксується з мізинцем.

Мозоль. Біль у кубовидної кістки не завжди вказує на наявність серйозної патології або травми. Часом на цьому місці просто набивається мозоль.

У деяких випадках вона розвивається під шкірою, що утруднює постановку діагнозу. Людини дошкуляє біль в області кубовидної ступні, а насправді там розташовується мозоль.

Привести до дискомфорту і додатковою симптоматикою здатний тендиніт сухожиль і артрит. Усі ці стани супроводжуються вираженою клінічною картиною.

Методи діагностики

Якщо дошкуляє больовий синдром ступні, необхідно відправлятися в лікарню. Фахівець повинен провести діагностичні заходи, спрямовані на ідентифікацію причини болю. З цією метою досліджується переднезадняя, бічна і коса частину стопи. Отримавши необхідні проекції, спеціаліст зможе побачити відхилення і призначити грамотне лікування.

Для цього людині доведеться монотонно повторювати одні й ті ж рухи. Якщо в результаті їх біль посилиться, значить проблема ховається в надмірного навантаження на стопу. Бажано провести опитування пацієнта на предмет наявності спортивних хобі або професійної кар’єри в тому чи іншому виді спорту.

Важливу роль у діагностиці відіграє комп’ютерна томографія. Повне дослідження стопи дозволить поставити точний діагноз. У деяких випадках застосовується магнітнорезонансна томографія.

При виражених ураженнях кубовидної кістки лікування передбачає накладання гіпсової шини. Рухатися не можна протягом 6 тижнів, поки стопа не прийде в повний порядок. У складних випадках доцільно провести оперативне втручання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code