vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Чого болить плюсневая кістка стопи

Причин, за якими болять плеснові кістки стопи, на сьогоднішній день налічується безліч, тому відразу ж поставити остаточний діагноз практично неможливо. Єдине, що мусить зробити людина, яка відчуває біль, – звернутися в медичний заклад для того, щоб не запустити хворобу, і почати його лікувати.

Отчего болит плюсневая кость стопы

З чого складається плюсневая кістка?

Знання будови кожної кістки – прерогатива в основному медичних працівників, однак вникнути в це питання бажано і середньостатистичній людині. Адже від того, наскільки добре він буде розуміти власне тіло і знати його будову, безпосередньо залежить і його здоров’я. Ніхто не говорить про те, щоб самостійно спробувати поставити собі діагноз. Однак, якщо болять плеснові кістки стопи, людина повинна хоча б спробувати визначити локалізацію болю і передати ці дані свого лікаря. Таким чином, на порядок полегшується завдання лікаря, для якого поставити правильний діагноз буде в рази швидше.

Плеснові кістки складаються з трьох частин:

  • підстави клиноподібної форми;
  • тіла;
  • голівки.

Тіло є найдовшою частиною плюсни, в той час як підстава – найкоротшою і в той же час масивною. Підстава часто зазнає пошкоджень і силу своєї специфічної форми вимагає надалі складного лікування.

Як правило, перша плюсневая кістка умовно ділиться на дві площадки, до кожної з яких примикають сесамоподібні кістки. Тіло плеснової кістки має три грані, між якими існують міжкісткові проміжки – невеликі вільні простору. Своєю суглобової поверхнею ці кістки з’єднуються з кістками передплесна.

Відмінна риса п’ятої кістки (плеснової) – її горбистість, до якої кріпляться сухожилля малої гомілкової м’язи. Підстави ж другої і третьої плеснових кісток з’єднуються з латеральної і клиноподібною кістками.

Саме плеснові кістки, з’єднуючись з передплесновими, утворюють поздовжні і поперечні склепіння, звернені опуклістю вгору.

Ці зведення виконують амортизуючу функцію при ходьбі і при фізичних навантаженнях. Склепіння захищають тканини від ушкодження і створюють сприятливий фон для нормальної циркуляції крові. Травми цій частині кістки рідкісні, проте зменшення просвіту склепінь, якщо такий спостерігається, – це серйозний привід звернутися за медичною допомогою. В іншому випадку ускладнення можуть торкнутися навіть функціонування рухового апарату.

Які хвороби вражають плеснові кістки?

Можливих варіантів налічується досить багато, тому, відчувши біль, не слід займатися самолікуванням! Набагато правильніше – звернутися за допомогою до медичного працівника.

Найбільш ймовірні причини болю:

  1. Перелом. Як правило, стопу можуть потривожити два види переломів: стресовий і травматичний. Стресовий перелом передбачає утворення непомітних тріщин, що виникають внаслідок деформації стопи, тривалих фізичних навантажень або патологічної структури кістки. Травматичний перелом виникає виключно внаслідок механічного пошкодження або подвертывания стопи.
  2. Зміщення кістки. Дане ушкодження є вкрай небезпечним, так як в подальшому може призвести до серйозної деформації кісток ступні або розвитку в ній сильного запалення, що зачіпає і інші системи організму. На перших порах лікування такого захворювання носить виключно терапевтичний характер і передбачає в основному використання ортопедичних пристосувань. Скільки часу займе таке лікування буде залежати від індивідуальних особливостей організму і бажання пацієнта боротися з недугою. Якщо ж зміщення запустити – не виключено, що для його виправлення буде потрібно хірургічне втручання.
  3. Остеопороз. Дана проблема може виникнути абсолютно в будь-якому віці і, що особливо важливо, вона не несе в собі ніяких інших симптомів, крім болю. Хороше рішення в цьому випадку – усунути дефіцит кальцію або той фактор, який і спровокував порушення.
  4. Варикозна хвороба. Причина такого явища – це порушення кровотоку, який виникає досить далеко від плеснових кісток. При цьому не виключено, що больові відчуття будуть локалізовані саме в тій частині стопи, де розташовується плесно. І для того, щоб не запустити хворобу, слід якомога швидше звернутися до фахівця.

Хвороби ніг різноманітні і більшість постраждалих ставлять у справжній глухий кут. Спершу може здатися, що будь-яка хвороба – це глухий кут, з якого немає виходу, хвороба, для якої немає лікування. Геть такі думки, адже будь-яка недуга може бути переможений!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code