vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Чим небезпечно для людини плоскостопість?

В сучасному світі люди часто задаються питанням, чому небезпечна плоскостопість. Адже вона зустрічається доволі часто.

Чем опасно для человека плоскостопие?Стопи людини ще з давніх часом могли врятувати від можливої загибелі. Згодом фізична активність знизилася, виникли проблеми плоскостопості. Які негативні наслідки несе це для організму, як вилікувати і які методи лікування необхідні? Відповіді на ці питання можна знайти нижче.

Симптоматика

Стопи дають унікальну можливість, яка відсутня майже у всіх ссавців. Люди можуть комфортно стояти, танцювати і рухатися. Питання функціональності ніколи гостро не встає перед людьми, але до тих пір, поки у дитини не виявиться плоскостопість. Так роль комфорту з часом тільки підвищується. При виборі взуття починають купувати те, що максимально практично.

Високі підбори ніколи не підуть на користь ні організму жінки в цілому, ні її хребту, зокрема. Біль відразу дасть про себе знати. Нехай це станеться не відразу, але в довгостроковій перспективі проблеми будуть точно.

Чим загрожує плоскостопість, і є пряма небезпека здоров’ю? Деформація стопи або ж плоскостопість говорить про повне або часткове уплощення склепіння стопи. Подібним захворюванням страждає майже половина дорослого населення. З роками плоскостопість все більше зачіпає дітей. Випадки вродженої плоскостопості були відзначені лише в 2-3%.

Основна причина вродженого сплощення стопи – неправильний внутрішньоутробний розвиток плода. У більшості випадків у дітей спостерігається придбана плоскостопість. Але цього не треба лякатися, нічого страшного в цьому немає.

Дуже часто плоский звід стопи новонародженого заповнений невеликим шаром підшкірного жиру, який з часом розійдеться. Це жодним чином не є розвитком патології.

Діагноз можна поставити через 5-6 років. Тим більше не варто боятися плоскостопості в ранньому віці. Організм дитини знаходиться на стадії активного зростання, і кістки будуть змінюватися. Тому, якщо захворювання і було знайдено, то треба заспокоїтися і просто почекати.

Причини плоскостопості можуть бути різними:

 • слабкий тонус м’язів;
 • високі навантаження на кістковий апарат;
 • придбані захворювання кісток;
 • травми;
 • незручне й неправильно підібране взуття;
 • спадкова схильність.

Сукупність факторів призводить до прискореного розвитку захворювання. Визначити плоскостопість у дитини на ранніх стадіях буває не просто. Багато батьків починають помічати, що дитина скаржиться на постійні болі в ногах. При ходьбі починають швидко втомлюватися литкові м’язи. Діти все менше грають у рухливі ігри.

Небезпека захворювання

Чим небезпечна плоскостопість? Якщо вчасно не звернути уваги на симптоматику захворювання, то з часом стан може погіршуватися. Таким чином, у дитини починаються порушення в поставі, ході. Стопа деформується і товщає.

При уплощенні зводу порушуються амортизаційні здібності стопи. З часом починає зростати навантаження на кістки і суглоби. Згодом виникають проблеми з боку колінних суглобів і хребта.

Найголовніше – попередити причину, щоб потім не боротися зі слідством. Можна робити спеціальний розслабляючий масаж, ванночки для ніг, в які додають суміш з морської солі і ароматичних масел. Також не можна нехтувати спеціальними фізичними вправами і гімнастикою.

Рекомендації

Важливо дотримуватись постійного режиму і давати стопам мінімальне навантаження. Ортопедичне взуття і використання спеціальних ортопедичних устілок з супінатором прискорять процес лікування. Треба виконувати комплексні вправи, навантажуючі стопу. Слід виділити такі моменти:

 • при уплощенні зводу категорично заборонено тривалий час перебувати стоячи в одному положенні;
 • забороняється тривала ходьба по кам’янистому, твердому ґрунту;
 • не рекомендується ходьба по пухкої поверхні (пісок, пухкий ґрунт);
 • треба купувати легке і дихаюче взуття;
 • використовування супінаторів.

Фізичні вправи при лікуванні захворювання дуже прості. Необхідно лягти на підлогу і поперемінно з’єднувати стопи підошвами. Також можна використовувати м’ячик. Його беруть ногами, згинаючи і розгинаючи пальці.

Крім традиційних навантажень, багатьом пацієнтам можуть призначати фізіолікування. Чи є якась користь від електрофорезу? Безумовно, позитивний ефект встановлювався неодноразово. Всі ці процедури покращують кровообіг у кінцівках. Обмінні процеси прискорюються, одужання настає набагато швидше.

Лікування найчастіше проводиться курсами протягом 1 рази на рік. Важливо постійно перебувати під наглядом лікаря-ортопеда, який може зробити необхідне призначення.

Важливо підбирати жорстке взуття, яка буде надійно фіксувати звід стопи. Підошва повинна бути з маленьким підбором (не більше 1,5 см). Важливо, щоб взуття дозволяло дихати стопам.

Виконання всіх цих рекомендацій дозволить прискорити одужання. А щоб уникнути проблем, потрібно не забувати про профілактику.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code