vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Чим може бути небезпечна шпора на п’яті?

Чим небезпечна шпора на п’яті? Відповідь на це питання можна дати після докладного розгляду цього захворювання. Далеко не всі люди знають про його існування, але ті, кому довелося зіткнутися з ним, постійно відчувають величезний дискомфорт.

Чем может быть опасна шпора на пятке?

Небезпечне це явище?

П’яткова шпора супроводжується появою нарости у вигляді рубця на п’яткової області ступні. Зазвичай виникає як супроводжуючий елемент будь-якої іншої хвороби. Розвитку шпори на п’яті передує травма зв’язок, яка виступає з’єднуючою ланкою між задньою і передньою частинами стопи.

Найпоширенішими причинами виникнення хвороби є:

 • наявність плоскостопості;
 • незручне взуття;
 • неправильне виконання фізичних вправ;
 • травми;
 • надмірні фізичні навантаження;
 • зайва вага;
 • вікові зміни в організмі;
 • наявність артриту, цукрового діабету.

Плоскостопість вкрай негативно відбивається на функціонуванні зв’язок стопи. В процесі ходьби можуть виникати невеликі травми, які спочатку непомітні. Згодом вони можуть трансформуватися в нарости. Цей процес супроводжується внутрішнім запаленням і больовими відчуттями.

Надмірні навантаження на п’яти в ході занять бігом або стрибками, а також у людей з великою вагою при пересуванні на довгі відстані пішки можуть призводити до мікротравм. Ці травми через певний проміжок часу перетворюються в рубці, які викликають біль і дискомфорт.

У літніх людей зазвичай відбуваються зміни в організмі, впливають на порушення процесів кровопостачання. Це обумовлює неправильну регенерацію тканин на ступні, після чого виникає шпора. В результаті серцево-судинних хвороб також спостерігається неправильне кровообіг у кінцівках.

Точний діагноз встановлюється в ході дослідження спеціальними медичними пристосуваннями, наприклад, рентгеном, а також у процесі пальпаций.

Можливі наслідки

Лише в дуже рідкісних випадках п’яткова шпора не турбує хворого. Як правило, вона обов’язково дає про себе знати в тому чи іншому прояві. Під час хвороби відчуття болю постійно збільшується і стає більш інтенсивним. Доходить до того, що болючі відчуття супроводжують страждає в години спокою і під час відсутності будь-яких навантажень на п’яту.

Запальний процес з кожним днем розвивається все більше, а це призводить до того, що рубці на ступні в області п’яти розростаються. Деколи їх розміри досягають 12-13 мм. При цьому пацієнту незручно ходити.

Найпоширеніше негативний наслідок полягає в зміні ходи людини. Пацієнту незручно й боляче ставити ступню на підлогу. Таким чином, страждає намагається мінімізувати натискання, щоб зменшити больовий імпульс. У підсумку він наступає на бічні сторони стопи або на носок. Всі ці дії незмінно призводять до того, що маса тіла неправильно розподіляється на всі ділянки ступні. Досить плачевним результатом може виступити поява плоскостопості.

Небезпека виникнення і розвитку п’яткової шпори проявляється у виснаженні підшкірного шару жиру на п’яті. Цей шар за своїм природним призначенням дуже важливий для людини, так як грає роль амортизатора. У разі зменшення біль стає все більше, а в деяких випадках просто нестерпним.

Іноді вранці після тривалої відсутності пересування хворому нестерпно важко встати на всю ступню. А перші кроки супроводжуються величезними зусиллями. Після того як людина трохи походить, больові відчуття притупляються і стають менш помітними.

Якщо хвороба прогресує і запалення стає все більшим, біль буде весь час посилюватися.

Люди, які звикли до дуже активного і насиченого графіку, змушені змінювати власний ритм життя. Навіть при великому бажанні зберегти колишню рухову активність у пацієнта просто не вийде, так як хвороба з кожним днем буде посилюватися. У більшості випадків страждають вдаються до прийому знеболюючих лікарських препаратів і найчастіше без призначення лікаря. Це призводить до того, що такі ліки можуть чинити негативний вплив на інші органи. У підсумку регулярний прийом препаратів може викликати інші захворювання.

Методи лікування

При виникненні перших симптомів необхідно негайно звернутися до лікаря, який допоможе швидко і ефективно справитися з недугою. Той чи інший комплекс лікувальних заходів призначається у відповідності зі стадією, на якій знаходиться захворювання. Вилікувати п’яткову шпору необхідно шляхом усунення больових відчуттів і запального процесу. Найбільше поширення отримав медикаментозний підхід. Він ґрунтується на лікуванні за допомогою лікарських препаратів: таблеток і мазей, іноді ін’єкцій, дія яких спрямована на зняття запалення. Курс триває приблизно 2 тижні, а перші поліпшення можуть спостерігатися вже через кілька днів.

Нерідко фахівці вдаються до фізіотерапії. Таким чином, пацієнтам призначається електрофорез, різноманітні процедури із застосуванням лазерів та інших терапевтичних засобів. Такий підхід дозволяє досить вдало боротися з прогресуючою хворобою.

Іноді доводиться використовувати лікувальну гімнастику. Заняття дозволяють поліпшувати процес кровопостачання в кінцівках, що сприятливо позначається на нормалізації самопочуття хворого. Найчастіше фахівці рекомендують застосовувати пристосування, які ефективно справляються з п’ят шпорами. В їх ролі виступають різні ортопедичні устілки. Вони дозволяють зменшити біль і запалення.

Деякі страждають вдаються до використання народних рецептів і методів. В деяких випадках вони дійсно можуть виявитися ефективними. Проте все ж краще звертатися до фахівця, який напевно поставить правильний діагноз і призначить найбільш підходяще лікування.

Профілактичні заходи

Щоб уберегтися від можливої небезпеки, фахівці рекомендують не доводити до появи п’яткової шпори. Це можна зробити шляхом звичайних заходів профілактики. Найбільш поширеними і результативними визнані:

 • шкарпетки зручною і комфортною взуття;
 • раціональні навантаження при занятті спортом;
 • грамотно вибудуваний графік життєдіяльності;
 • прояв пильності при найменших пошкодженнях п’яти;
 • лікування раніше утворився плоскостопості.

Перший чинник, на який необхідно звертати увагу, – це взуття. Для того щоб зберегти здоров’я і убезпечити себе від виникнення шпор, рекомендується робити вибір в користь виробів з зручним каблуком, з м’якою шкірою. Спорт, звичайно ж, завжди вітається, але не можна старатися в цій справі, адже великі і неправильні навантаження перетікають в такі хворобливі і неприємні освіти на п’ятах.

Таке невинне на перший погляд захворювання може порушити всі плани і заподіяти масу шкоди. Тому при перших же симптомах необхідно пройти обстеження у лікаря, зробити всі потрібні заходи, щоб подолати хворобу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code