vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Чим може бути небезпечна аритмія серця і як її лікувати?

Аритмія серця – чим небезпечна і як правильно її лікувати? У медицині аритмією називають порушення ритмів, частоти, регулярності та періодичності скорочень серця. Отримати аритмію можна не тільки після органічних уражень (наприклад, інфаркту міокарда або пороку), а й внаслідок змін у водно-сольовому балансі, інтоксикації, пошкоджень функціонування нервової та вегетативної системи, у абсолютно здорових людей, після перенесення простудних захворювань, перевтоми і стресів, а також після тривалого прийому спиртних напоїв.

Чем может быть опасна аритмия сердца и как ее лечить?

Якісь розлади серцевого ритму можна навіть не відчути, тому що у них немає яких-небудь симптомів (синусової тахікардії або передсердної екстрасистолії). Найчастіше вони заявляють про існуючі патології, які не впливають на серце (наприклад, підвищена функція щитовидної залози).

Найнебезпечніший різновид тахікардії – шлуночковий, у 84 пацієнтів з 100 він закінчується смертельним результатом. Не менш небезпечні для життя брадикардії, зокрема атріовентрикулярні блокади, для яких властиві нетривалі втрати свідомості. Згідно зі статистикою, кожен сімнадцятий зі ста помирає.

Люди часто порівнюють серце з двигуном, хоча насправді воно більше схоже на насос. Він без перерви на обід і вихідний перекачує більше шести тонн крові в день, а за середньостатистичне людське життя – більше 175 тисяч тонн. Щоб розуміти, звідки береться захворювання і чим воно небезпечне, розділимо хворобу на види і розберемося в її симптомах.

Види захворювання

Розрізняють наступні порушення ритму:

 1. Миготлива аритмія.
 2. Пароксизмальна тахікардія.
 3. Синусова брадикардія.
 4. Синусова тахікардія.
 5. Екстрасистолія.

Загроза для життя і наслідки хвороби істотно залежать від виду аритмії, а також від ряду інших причин, таких як тривалість, тяжкість аритмії, вік пацієнта, наявність супутніх патологій.

На перший погляд найбільш простим видом захворювання можна назвати синусову аритмію. Найчастіше це «несерйозна» хвороба зустрічається у молодих людей. Вона може бути нервового походження і не вимагати лікування, але також може бути проявом захворювань центральної нервової системи, недостатності гемодинаміки, інфекційних захворювань і пухлин головного мозку.

Самий серйозний вид аритмії – блокада серця. При тривалому приступі блокади виникає ймовірність летального результату, а при тривалості більше п’яти хвилин – неминуча смерть. Як менш складний наслідок – ішемія мозку.

Чим небезпечна миготлива аритмія? Найчастіше ця форма аритмії передбачає тяжкі наслідки у вигляді ішемічного інсульту, часто з летальним результатом. Якщо не почати своєчасне лікування захворювання, особливо при миготливому протіканні аритмії, підвищується ризик формування інсультів, тромбоемболії легенів та інших, у декілька разів більш страшних і небезпечних хвороб, чим ці.

Небезпека аритмії серця

Чи небезпечна аритмія серця, можна зрозуміти, розібравшись в основних поняттях і класифікаціях захворювання. Кожна людина повинна знати про наслідки та небезпеку серцево-судинних хвороб. Особливо це стосується пацієнтів з хронічними захворюваннями та патологіями в серці. У разі виявлення будь-яких симптомів, будь то запаморочення, задишка, раптова слабкість, відчуття збою і застигання в роботі серця, біль у грудній клітці або інших неоднозначних симптомів, негайно зверніться за кваліфікованою медичною допомогою, яка швидко визначить і зупинить ризики. Пам’ятайте: будь-яке захворювання краще попередити, чим лікувати.

Періодичність частоти серцевого ритму слід тримати під наглядом не менше, чим артеріальний тиск. Адже симптоми захворювання можуть бути схожими на прояви інших, більш агресивних захворювань серця.

Песимісти встановлюють символ рівності між небезпечною аритмією і несподіваною загибеллю, і в тому числі смертю як такої. Частка істини в цьому питанні є.

Гадають, ніби основна причина раптової загибелі – це так звана фібриляція шлуночків. Це стан, коли волокна серцевого м’яза непослідовно і багаторазово скорочуються, а серце припиняє битись.

Але, за словами лікарів, у кожного – неважливо, здорова чи хвора людина, хоча б раз у житті, але трапляється порушення ритму. Синусовий вузол немов перевізник серцевого ритму. Як прилад, що відзначає через проміжки часу, вибиває 50 – 80 імпульсів у хвилину.

Не варто турбуватися здоровій людині через прискорене серцебиття. Адже підганяють роботу самого важливого «насоса» і фізичні вправи, і сильні переживання. Негативно впливають: міцна кава, шкідливі звички і навіть висока температура (підняття її в тілі на один градус – одно підвищення скорочень серця більш чим на десять знаків в хвилину).

Суб’єктивні відчуття – хибна річ. Буває, здається, що ось-ось серце вискочить з грудей, але якщо взяти себе в руки, перевірити пульс, то показник виявиться в невеликому відхиленні від норми 80-100 ударів в хвилину. А от коли в стані спокою виникає безпричинне прискорене серцебиття і пульс часом неможливо порахувати, ось тоді обов’язково потрібно звернутися за допомогою.

Істина в тому, що почуття болю, нерівномірності в серцевому битті і загальна слабкість, набрякання ніг, задишка – все це вже знак того, що одна із систем організму вийшла з ладу. Значить, робота серця вже не так ефективно забезпечує організм киснем, а це порушення у ритмі вкрай небезпечне для життєдіяльності.

Найсильніше лікарі побоюються тахікардії з високим коливанням скорочень, спочатку шлуночкової тахікардії. Уявити тільки, що серце може битися зі швидкістю двісті ударів в хвилину! При цьому шлуночки серця просто не встигають заповнитися кров’ю, змушуючи всі органи в тілі «голодувати». Це настільки небезпечно, що все може закінчитися летальним результатом.

Діагностика захворювання

Поставити точний діагноз і зрозуміти тяжкість захворювання лікаря допомагає конкретне визначення симптомів. Необхідно детально охарактеризувати серцевий ритм:

 • наскільки повільний або швидкий він;
 • регулярний або неправильний;
 • тривалий або короткий;
 • чи є слабкість і запаморочення;
 • чи не втрачав пацієнт свідомість;
 • чи присутний біль у грудях при серцебитті;
 • наявність задишки або інших некомфортних відчуттів.

Кардіолог повинен розуміти, що є причиною раптових або поступових виникнень підвищеного серцебиття. Може бути, причина в елементарних фізичних навантаженнях або незвичній напрузі, стресі.

Для визначення точної причини стану пацієнта найчастіше необхідно пройти тривале дослідження – електрокардіографію, щоб розуміти, наскільки небезпечна аритмія.

За допомогою кардіограми при аритмії можна побачити електричну активність серця в графічному вигляді. Однак це дослідження має свої недоліки. Побачити серцевий ритм можна тільки за маленький проміжок часу. Напади при аритмії часто короткі і нетривалі. Забезпечити більшу кількість інформації допоможе холтерівський монітор, який пацієнту доведеться носити протягом доби.

Поки людина проводить день в звичному режимі, монітор веде запис всіх симптомів протягом 24 годин. Далі лікар-кардіолог вивчає і діагностує аритмію. Людей з ризиком загрози життю для обстежень госпіталізують.

Для більш серйозних видів аритмії існує електрофізіологічне дослідження. Для цього дослідження в серці розміщують маленький катетер з електричними провідниками – проводами, які відправляють туди через серцеву вену. Під час досліджень застосовують складні способи контролю і електростимуляції, які допомагають визначити тип аритмії.

Рецепти народної медицини

Візьміть один лимон, 250 грам кураги, 20 грам родзинок, 50 г волоських горіхів і 6 столових ложок меду. Сік лимона змішати з медом. Розтовкти в посуді курагу, цедру з м’якоттю лимона і змішати з родзинками. У готову суміш додати роздроблені горішки. З’єднати з лимоном, ретельно перемішати з медом і дати постояти три години. Приймати після прийому їжі по дві столові ложки один раз на день. Курс лікування – 30 днів.

100 грам волоських горіхів подрібнити в блендері, додати півлітра меду і добре перемішати. Приймати всередину по половині столової ложки три рази на день.

Пропустити через м’ясорубку столову ложку кореня спаржі, залити склянкою гарячої води, проварити кілька хвилин. Додати в гарячий відвар дві чайних ложки сушених трав спаржі, укутати в рушник на дві години. Приймати при аритмії за півгодини до їжі по дві столові ложки тричі на день. Курс лікування – до чотирьох тижнів.

На дрібній тертці натерти одне яблуко, змішати з подрібненою головкрю ріпчастої цибулі. Отриману суміш приймати між прийомами їжі всередину два рази в день. Курс лікування – три тижні.

Будь-яке захворювання носить в собі певні ризики для життєдіяльності організму.

Це необхідно, щоб убезпечити себе від ускладнень і необоротних наслідків у майбутньому. Бережіть себе!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code