vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Чи можна робити жінці масаж при вагітності

Неможливо знайти людину, яка не чула про лікувальні властивості масажу. Чи можна робити масаж при вагітності? Питання, яке хвилює багатьох майбутніх мам. При постійному зростанні плоду навантаження на організм матері збільшується, з’являються болі в спині та попереку. Виникає відчуття дискомфорту, яке проявляється як на фізіологічному, так і на емоційному рівні. Проблеми подібного характеру легко вирішуються за допомогою масажу.

Можно ли делать женщине массаж при беременности

У період вагітності питання про проведення масажу може вирішити тільки лікар-гінеколог, який спостерігає жінку. Самостійний похід до масажиста без консультації лікаря може викликати серйозні ускладнення. До того ж масаж для вагітних відрізняється від звичайного масажу.

Протипоказання при масажі

Щоб не завдати шкоди собі і майбутньому дитині, слід дотримуватися правил і враховувати ті ж протипоказання, як і при загальному масажі:

  1. Токсикоз і загроза викидня.
  2. Виражені шкірні захворювання.
  3. Висока температура.
  4. Підвищений тиск.
  5. Захворювання серця.
  6. Передчасні пологи.
  7. Хвороби внутрішніх органів в період загострення.

Загальні рекомендації для масажу

В перший триместр необхідно уникати активного застосування масажу, тому що в цей період він може спровокувати переривання вагітності. Активний професійний масаж слід замінити самостійними масажними рухами, такими як розтирання і погладжування. Подібні методи не принесуть шкоди дитині, розслаблять маму і принесуть максимальну користь. Масаж для вагітної жінки повинен складатися з м’яких, обережних, заспокійливих рухів без натисків і надавлювань.

Другий триместр більш стабільний. Коли токсикоз залишився позаду, масаж при вагітності просто необхідний. Крім наболілої спини та попереку, незайвим буде масування кінцівок. Це допоможе уникнути набряклості і варикозного розширення вен у майбутньому.

Масування рук, спини, попереку дозволить позбутися від больових відчуттів і поліпшить кровообіг, яке, в свою чергу, поліпшить роботу внутрішніх органів. Також корисно під час масажу використовувати ефірні масла, які сприяють усуненню розтяжок.

Перед застосуванням ефірних олій бажано провести тест на алергічні реакції, т. к. не всі масла підходять вагітним. Зробити це можна шляхом нанесення на шкіру краплі олії. Якщо через деякий час шкіра почервоніє і з’явиться свербіж, то це масло – алерген, який можна використовувати при виношуванні дитини.

На останньому терміні вагітності бажано додати також масаж грудей, який допоможе підготувати груди до майбутнього годування і запобіжить таке небезпечне захворювання, як мастопатія. Протягом всієї вагітності не слід використовувати електричні масажери, т. к. вібрація, створювана ними, може погано вплинути на майбутню дитину.

Масаж частин тіла

Масаж грудей

Починати його краще з кругових погладжувань від основи до соска. Масажувати груди необхідно дуже акуратно, при цьому небажано розтягувати шкіру. Завершити процедуру можна невеликою вібрацією.

Масаж спини

При масажі спини працюють тільки з м’язами, не переходячи на хребет. Починати необхідно з погладжувань зверху вниз по обидві сторони спини одночасно. Наступний етап – розтирання. Проводиться воно долонею від лопатки до попереку. В області попереку слід робити горизонтальне розтирання. Далі – легке розминання м’язів, яке робиться пальцями від попереку вгору.

Масаж ніг

Виконуючи процедуру, почніть з погладжувань від коліна, плавно рухаючись вгору по стегну, поступово збільшуючи навантаження.

Точно так само роблять кругові розтирання.

Далі – литкові м’язи: кругові розминання виконуються великим пальцем, при цьому підколінна ямка не масажується.

Погладжування стопи виконується зверху вниз, використовуючи подушечки пальців.

Закінчується масаж рівномірним погладжуванням.

Масаж рук

Спочатку розтирається кожен палець, долоня і тильна частина руки, поступово переходячи до ліктя, при цьому навантаження потихеньку збільшується. Далі від ліктя рух масажиста плавно переміщається до плеча. В першу чергу масажують зовнішню частину руки, а потім – внутрішню.

Масаж обличчя

Дуже добре стабілізує емоційний стан вагітних і запобігає мігрень на початковій стадії. Для початку слід покласти руки на щоки, щоб зняти напругу з ділянки, на якій буде робитися масаж. Далі плавно рухайте руки зі щоки до вух, використовуючи метод легкого погладжування долонями.

Після цього, використовуючи плавне погладжування, проводиться масування від скроневої частини обличчя, до вуха. Руки при цьому повинні переміщатися паралельно один одному. В кінці процедури для більшого ефекту можна нанести маску для обличчя на основі ароматичного масла.

Дякуємо сайту med-porada.com.ua за надання статті.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code