vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Баланопостит у дитини: причини, симптоми і лікування

Одним з найпоширеніших недуг є баланопостит, лікування у дитини якого вимагає підвищеної уваги. Здоров’я та благополуччя наших дітей залежить від наших особистих правил і методів. Однак не завжди це створює всі передумови для запобігання різних захворювань, які виникають, здавалося б, нізвідки. Виною цьому може служити безліч факторів. Погана екологія, генетична схильність чи недостатня імунний захист – ось лише деякі причини виникнення такого захворювання.

Баланопостит у дитини: причини, симптоми і лікування

Баланопостит та його симптоми

Баланопостит – це специфічне захворювання зовнішніх статевих органів у чоловіків, що проявляється у вигляді різних запалень, воно може почати активно проявлятися як у дитячому віці, так і після досягнення повноліття. Однак саме баланопостит у дитини є більш небезпечним захворюванням, чим у сформованих представників сильної статі, оскільки він безпосередньо впливає на сечостатеву систему майбутнього чоловіка. При занедбаності цієї хвороби у дітей наслідки бувають, як правило, вкрай сумні, оскільки вони впливають на подальшу статеву активність і самооцінку дитини. В деяких випадках це може призвести до деформації пеніса або навіть його викривлення. Тому лікування баланопоститу у хлопчиків, а також профілактика його виникнення є пріоритетним завданням для формування здорового і міцного статевого апарату.

Різновидів цієї недуги може бути безліч, як і причини його появи. Точний діагноз і визначення ступеня зараження може визначити тільки лікар, який підкаже, як лікувати баланопостит, і випише відповідні рекомендації. Однак при будь-якому прояві цього захворювання є симптоми, схожі для кожного виду:

 • почервоніння;
 • попрілості;
 • припухлість;
 • запалення крайньої плоті у дитини;
 • поява мікротріщин;
 • фімоз;
 • утруднення сечовипускання;
 • біль в області голівки.

Всі ці ознаки здатні попередити початок поширення інфекції, що дасть можливість своєчасно вжити відповідних заходів і зупинити захворювання. Для того щоб зрозуміти саму природу баланопоститу у дітей, необхідно звернутися до анатомії людини і вивчити більш детально фізіологічні процеси, що відбуваються в організмі дитини.

Передумови для виникнення захворювання

Відбувається це наступним чином: після досягнення 1,5-2 років між крайньою плоттю і головкою починають з’являтися порожнини, ознаменовывающие початок формування повноцінного чоловічого органу. Однак через відсутність здатності самостійно розкриватися і виводити продукти життєдіяльності з цих «кишень» іноді відбувається зародження запального процесу. Порожнини наповнюються отслоившимся епітелієм, що призводить до їх закупорки. Не маючи можливості до висновку, у цьому відкладення виникає бактеріальна середовище, що призводить до утворення вогнища інфекції. Однак за умови дотримання правил гігієни і профілактики початкові стадії хвороби можуть зникнути природним шляхом. Це відбувається внаслідок нормалізації процесу і вимивання епітелію з порожнин за допомогою сечі.

Достатньо лише змінити підхід до стилю життя і носіння нижньої білизни хлопчика. Іноді захворювання може розвиватися за рахунок впливу грибкової інфекції, що призводить до кандидозным поразок. Причин цьому може бути безліч, проте загальними з них є:

 • ожиріння;
 • недостатня гігієна статевих органів;
 • носіння надто тісного білизни або памперса;
 • підвищений тиск;
 • загальне зниження імунітету.

Всі ці ознаки не є обов’язковими факторами для появи запалення у хлопчика. Однак при наявності одного, а тим більше кількох з них питання контролю і профілактики недопущення недуги стоїть особливо гостро.

Лікування та профілактика хвороби

Лікування баланопоститу у хлопчиків передбачає в першу чергу нейтралізацію негативного впливу. Нормалізація ваги тіла, зміна білизни, постійна гігієна – ось основний перелік профілактичних заходів, які гарантовано позбавить дитину від проявів цього захворювання. При більш важких формах інфікування, таких як освіта фімозу або запалення крайньої плоті, лікувати баланопостит необхідно лише із залученням фахівця, який і призначить препарати, і випише рецепт до них. Однак для того, щоб допомогти у лікуванні цієї хвороби, існує кілька перевірених роками народних способів. До них відносяться:

 • застосування цілющих трав;
 • полоскання марганцівкою;
 • використання загоюють мазей.

Найпоширенішим народним методом лікування будь-яких захворювань є застосування трав. Це й не дивно, оскільки вони мають широкий спектр дії і позитивно впливають на нейтралізацію інфекційного освіти. До подібних трав’яним зборів належать ромашка, череда, звіробій, шавлія. Всі ці рослини мають протимікробну дію, яке пригнічує бактеріальну середу і в значній мірі знімають запалення. Розводити і заварювати такі настої слід в пропорції 2 ч. л. зілля на літр води. Після цього суміш необхідно довести до кипіння і остудити. У такому вигляді застосовувати розчин для промивання статевого члена і його порожнин.

Необхідно також відзначити, що одним із симптомів баланопоститу є фімоз, тобто звуження крайньої плоті. У такому випадку не можна ні за яких умов пробувати оголити голівку, оскільки цей процес дуже болісний і може призвести до утворення розривів і тріщин шкірних покривів. Це здатне, в свою чергу, негативно позначитися на загальному процесі загоєння та стати передумовою для утворення нових осередків запалення. Тому самостійне розкриття крайньої плоті заборонено і процедура промивання полягає лише в омивання зовнішніх частин члена.

Використання перманганату калію або марганцівки є альтернативою застосуванню трав. Всі дії схожі з полосканням травами, оскільки спрямовані на пригнічення інфекції та зняття її первинних ознак. Розводити такий настій слід виходячи із співвідношення 1 ч. л. марганцівки на склянку води. Всі подальші дії абсолютно ідентичні і не вимагають подальшого розгляду.

Використання заживляющей мазі проводиться шляхом нанесення тонкого її шару на місця тріщин, попрілостей і почервонінь. Існує лише одне обмеження – не можна наносити мазі або креми безпосередньо на голівку, оскільки це може лише погіршити процес закупорки порожнин і зробить зворотний ефект. Основна дія протимікробних мазей направлено на нейтралізацію зовнішніх проявів захворювання.

При більш серйозних стадіях захворювання, які прийняли форму кандидозу, потрібно використання спеціальних протигрибкових спреїв або кремів, що впливають на грибок і знищують його. Передумов для виникнення дріжджових уражень може бути багато, але основними з них є прийом антибіотиків і загальне зниження імунітету.

На цьому тлі ослаблений організм не може пручатися грибкових уражень і хвороба переходить на зовсім інший рівень. Лікувати її допоможуть спеціальні мазі типу Клотримазолу, які наносяться на уражені ділянки 2 рази на добу після проведення основних процедур. Діагностувати таке погіршення симптомів захворювання може тільки лікар, який і призначить лікування.

Висновок по темі

Ігнорування виникнення симптомів баланопоститу на статевому члені у хлопчиків веде до утворення складних форм захворювання та деформації пеніса в цілому. Тому своєчасне лікування та подальша профілактика захворювання вкрай важливі для формування здорових статевих органів і їх повної функціональності.

Особливо важкі форми недуги повинні супроводжуватися обов’язковою консультацією лікаря і призначенням спеціального лікування. Більш прості форми хвороби можна вилікувати з застосуванням народних засобів, а також профілактичних заходів, які нейтралізують початкові прояви інфікування і запобігають його подальше розповсюдження.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code