vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Біль у стопі після навантажень і бігу

З-за чого з’являється біль у стопі після бігу? Причини, за якими виникає біль, можуть бути дуже різними. Це можуть бути як наслідки посилених тренувань, так і різні захворювання. Якщо біль у стопі проявляється тільки при ходьбі, а інших симптомів не спостерігається, то це може бути при нестачі кальцію в організмі, при якому можливий розвиток таких захворювань, як рахіт, остеопороз, остеомалация. У більшості випадків біль у стопі з’являється з-за раніше отриманих травм. Щоб при бігу не травмувати ноги, і зокрема стопи, необхідно знати основні види травм.

Боль в стопе после нагрузок и бега

Основні види травм. Травми, отримані при бігу, бувають двох типів:

  1. Гострі, що виникають різко і раптово. Причиною гострого болю є тріщини, розтягнення, розрив м’язів. Часто це травми, що виникають при падінні або неправильне повороті стопи.
  2. Хронічні травми, які проявляються після закінчення певного часу. Наприклад, при ранковій пробіжці болить зовнішня сторона ступні, на яку не звертають уваги. У результаті отриманої травми стопа починає боліти не тільки під час навантажень, але і в спокійному стані, а в кінцевому підсумку від пробіжок доведеться відмовитися на деякий час.

Біль у стопі може бути єдиним симптомом, що сигналізує про проблеми зі здоров’ям, тому при появі навіть незначний біль в області щиколоток і стоп необхідно проконсультуватися у фахівця, який призначить відповідне лікування. Деякі з поширених причин наведені нижче.

Плоскостопість

Основна причина болю в стопі – пошкодження м’яза, яка утримує кістки стопи особливим чином, що дозволяє стопі пружинити і пом’якшувати удари під час ходьби. У групу ризику входять люди, які віддають перевагу носити незручне, але модне взуття, а також любителі багатою порожніми калоріями їжі, що призводить до надмірної ваги. Також варто згадати любителів екстремального бігу. Загальні симптоми плоскостопості можна виявити ще до появи болю. Зазвичай на ранній стадії стопа стає ширше, а взуття починає тиснути. При нетривалих пробіжках ноги дуже швидко втомлюються, зазначається втому і важкість, з’являється набряклість. Знос взуття відбувається з внутрішньої сторони.

Діагностика і лікування. Діагностування проводиться за допомогою рентгенографії стопи. При ранніх стадіях плоскостопості лікар рекомендує повна відмова від тісного взуття і курс лікувальних та відновлювальних вправ.

На другій стадії, коли змінюється хода, а біль у стопі переміщається на ногу, може з’явитися необхідність в ортопедичних устілках. На третій стадії біль періодичної переходить в постійну, ходити стає нестерпно. Больові відчуття охоплюють стопи, гомілки і досягають колін. У такому разі для позбавлення від плоскостопості знадобиться операція.

Мозолі не стопі

Причиною появи мозолів в більшості випадків є дуже сильне тертя тиск на нижню частину стопи. Походження мозолів – занадто тісне або дуже вільне взуття. Цей же ефект дає взуття на високому і нестійкому підборах.

Мозоль можна побачити у вигляді затверділого ділянки шкіри, під яким ховається щільний стрижень, що давить на нервові закінчення, викликаючи дуже сильний біль.

Лікування. Враховуючи те, що видалення мозолів не вимагає багато часу, а процедура може бути проведена в поліклініці, краще не займатися цим самостійно, а сходити до лікаря.

Щоб уникнути утворення мозолів, потрібно приділяти особливу увагу профілактиці: носити зручне взуття, застосовувати ортопедичні супінатори, оберігають стопу від підвищеної напруги і запобігають тиск.

Артрит суглобів стопи

Основна причина артриту – запалення суглобів. Артрит супроводжується болем у вогнищі ураження, набряклістю і скутістю рухів. Шкірний покрив на ураженій ділянці відрізняється помітним почервонінням і супроводжується виділенням тепла. При підозрі на артрит лікар відправляє хворого на рентген, після вивчення знімка призначає медикаментозне лікування з урахуванням різновиди захворювання.

П’яткові шпори

Причиною розвитку п’яткової шпори є підвищена фізична навантаження на ноги, внаслідок якої з’являється підшкірний наріст в області п’яти. Пацієнт скаржиться на сильний біль у задній частині стопи. Навіть незначні навантаження, такі як легкі пробіжки і ходьба, приносять масу незручностей. Для досвідченого лікаря діагностування не становить особливих труднощів, досить вислухати хворого і обмацати стопу.

Лікування. Для лікування п’яткової шпори використовується комплексна терапія, в яку входять гімнастика, масаж, електрофорез, медикаментозна блокада, ударно-хвильова терапія. Оперують шпори тільки в тому випадку, коли жодна з методик лікування не дала належного результату.

Профілактика захворювань стопи

Для того, щоб стопи не піддавати ризику захворювань, необхідно дотримуватися простих правил.

Слід підібрати комплекс тренувань з участю ортопедів і фізіотерапевтів. При виконанні вправ звертайте увагу на правильність їх виконання, це допоможе уникнути травм в майбутньому. Намагайтеся правильно підібрати тренувальну взуття, так як неправильно підібрані кросівки можуть стати причиною виникнення мозолів, натоптишів, вростання нігтів, бурситу та інших неприємних захворювань.

Якщо болить стопа під час тренування, зверніться за консультацією до лікаря і на деякий час обмежити фізичне навантаження на проблемні ділянки ніг.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code