vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Біль при сечовипусканні у чоловіків: які причини і що робити?

Якщо відзначається біль при сечовипусканні у чоловіків, причини може визначити тільки лікар. Це дуже небезпечний і неприємний симптом. Чоловіки нерідко ігнорують такі дискомфортні відчуття, розраховуючи, що вони пройдуть без медикаментозного лікування. Це прояв патології зазвичай виникає внаслідок інфекційних або запальних захворювань сечостатевого апарату. Важливо знайти причини хворобливого сечовипускання, почати лікування.

Біль при сечовипусканні у чоловіків: які причини і що робити?

Різні недуги можуть викликати почуття болю, яке часто супроводжується набряками, виділеннями з сечовипускального каналу. Іноді хворий не відчуває спазми, але зазвичай вони дуже сильні.

Венеричні хвороби

В даний час у світі реєструються 50 млн осіб, хворих урогенітальною інфекцією. Існує близько 20 видів таких хвороб. Від них легко оберігатися, але важко вилікуватися. Зараз великою проблемою є те, що багато людей часто безконтрольно приймають антибіотики.

Це призвело до того, що сьогодні структура збудників урогенітальної інфекції змінилася.

На перший план виходять атипові інфекції. Вони протікають складно, нерідко мають латентний (прихований) характер. Чоловічі статеві інфекції часто не мають чітких і явних проявів. Однак вони завжди шкодять чоловічому здоров’ю.

Особливості бактеріальних інфекцій, що передаються статевим шляхом:

 1. Інфекції сечостатевої системи у чоловіків найчастіше проявляються порушеннями відтоку сечі, ріжучими болями при сечовипусканні, наявністю патологічних виділень із зовнішнього сечостатевого отвору уретри.
 2. Іноді все це призводить до того, що виникають помилкові нестерпні позиви на пізньому етапі інфекції, коли хвороботворні збудники вражають передміхурову залозу.
 3. Можливі більш серйозні наслідки. Спостерігається формування абсцесів, гнійників в передміхуровій залозі, ураження яєчка і вузького протоки.
 4. Бактеріальний уретрит викликають різні бактерії і грибки. Гіперемійоване зовнішній отвір уретри запалене. Гнійно-слизові виділення мають неприємний запах, стають рясними. У гострій фазі захворювання характерна така інтенсивна біль в уретрі при евакуації сечі. У ранкові години у пацієнтів з хронічною формою уретриту відзначаються виділення, при сечовипусканні відчуваються біль, печіння, різь.
 5. Відзначається велика кількість гною, виділення з жовтуватим відтінком. Зовнішній отвір уретри набрякає, червоніє. При цьому частому інфекційному загальному захворюванні в органах малого тазу розвиваються важкі запальні процеси. При тривалому перебігу хвороби вони викликають небажані наслідки для здоров’я.
 6. Специфічний грамнегативний мікроб гонокок вражає пряму кишку, слизові оболонки рота, сечостатевої системи, кон’юнктиву. Хворий з гонореєю відчуває біль у статевому члені, внизу живота, різь при евакуації сечі. Больовий синдром має різну інтенсивність. Пацієнт може відчувати стріляють, різкі болі, відчуття тиску, незначного поколювання. Часто під час порушеною евакуації сечі хворий відзначає ослаблення струменя, біль у паху.
 7. Хламідія. Внутрішньоклітинний паразит викликає хламідіоз. Спостерігаються кров’янисті виділення з домішкою гною, помутніння сечі. З’являються склоподібні виділення, подразнення та свербіж у паховій області, печіння, больовий синдром різної інтенсивності. Болісні відчуття локалізовані в яєчках, попереку, мошонці, уретрі. Характерні недолік фізичних сил, невелике підвищення температури.
 8. Трихомоноз розвивається, якщо найпростіші паразити вражають простату і насінні бульбашки. Робота сечостатевого апарату порушується. Вранці хворого турбують невідкладні позиви до сечовипускання і гострий біль у процесі евакуації сечі. Ймовірність розвитку простатиту у чоловіків багаторазово збільшується, якщо лікування трихомоноза не було призначено вчасно. Доктор призначає прийом протитрихомонадних препаратів. Хороший ефект мають Секнідазол, Метронідазол.

Запальні процеси

З’являються вони з-за хронічних або гострих проблем з нирками. При зазначенні причин, які викликають больовий симптом, важливу роль відіграє локалізація болю.

Часте хворобливе утруднене сечовипускання є першим проявом гострого циститу при ураженні слизової сечового міхура.

Урина стає каламутною. Випорожнення полого м’язового органу супроводжується болями над лобком, різями, печінням.

Зниження працездатності, білі гнійні виділення, озноб, лихоманка можуть бути супутніми симптомами. Домашні засоби і медикаментозні препарати можна застосовувати тільки за призначенням лікаря.

Вірусна інфекція

Контролювати ці захворювання особливо важко. Герпес, який кожний бачив на губах, дуже небезпечний. Нешкідливий герпес на губах у партнерки при інфікуванні урогенітального тракту статевого партнера перетворюється в грозний недуг, який веде до втрати повноцінного статевого життя.

Вірус папіломи людини у чоловіка з імунодефіцитом може призводити до формування бородавчастих м’якотканинних розростань в інтимній зоні. Чоловіче грізне захворювання призводить до ураження уретри та втрати можливості самостійної евакуації сечі.

Незапальні порушення процесу сечовипускання

Чоловіків будь-якого віку нерідко вражає уролітіаз. В нирках відбувається утворення каменів. Симптомом сечокам’яної хвороби є сильні болі в нижній частині живота. Сигнали неблагополуччя в організмі іррадіюють в інтимну зону. Хворий страждає від безпричинних частих позивів до сечовипускання при фізичних навантаженнях, ходьбі, трясці. При цьому пацієнтові часто не вдається повністю спорожніть сечовий міхур. При зміні положення тіла процес зазвичай відновлюється. Нерідко пацієнт змушений мочитися лежачи.

Зазвичай хворі звертаються до лікаря з приводу утрудненого сечовипускання. У таких випадках характерні наступні особливості:

 1. Такий тривожний синдром свідчить про порушення прохідності сечівника. Це викликає проблеми з випорожненням сечового міхура. Більшою мірою порушення сечовипускання незапального характеру притаманно особам похилого віку.
 2. Найчастіше звернутися до уролога змушені літні чоловіки з захворюваннями передміхурової залози. Зазвичай це доброякісна пухлина, аденома передміхурової залози або злоякісна пухлина. Сутність цих недуг полягає в тому, що зростаюча заліза зменшує просвіт сечовипускального каналу і здавлює його задні відділи. Це призводить до порушень сечовипускання. Характерно ослаблення струменя сечі, хворобливе, прискорене спорожнення сечового міхура.
 3. Такі захворювання широко поширені. Вважається, що до 80 років приблизно кожен десятий чоловік страждає від аденоми передміхурової залози. Високу поширеність має рак передміхурової залози, який до 50 років зустрічається у одного із ста чоловіків. Після вісімдесятирічного кордону 10% чоловіків страждають цією недугою. Рак простати у всіх розвинених країнах в даний час вийшов на перші місця серед причин смертності чоловіків від онкозахворювань.

Якщо виникла біль при сечовипусканні у чоловіків, причини необхідно шукати під контролем лікаря. Запальний процес провокується хвороботворними мікроорганізмами. Коли виникли больові відчуття під час сечовипускання, пацієнта потрібно лікувати. Відкладати візит до лікаря не можна. Для проведення обстеження потрібно звернутися до уролога або венеролога і пройти поглиблену діагностику. Щоб зняти біль, потрібно анальгезуючий засіб.

Аденома, рак передміхурової залози – це не вирок, а сигнал до дії. Щоб отримати якісне лікування, інфекції статевих органів необхідно правильно діагностувати. З метою відновлення чоловічого здоров’я потрібно складне тривалий адекватне лікування виявлених захворювань. Серйозні наслідки можуть залишитися у пацієнта на все життя, якщо фахівцеві доведеться протягом тривалого часу лікувати запущену хронічну хворобу. Чоловік повинен піклуватися про своє здоров’я.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code