vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Азитроміцин або Флемоксин Солютаб: що краще?

Антибіотики призначаються тільки в тому випадку, якщо у пацієнта розвинулися ускладнення на тлі приєднання вторинної інфекції. Найчастіше вибір стоїть між Азитроміцином або Флемоксином Солютаб.

Азитроміцин або Флемоксин Солютаб: що краще?

Антибіотики Азитроміцин або Флемоксин Солютаб призначаються тільки в тому випадку, якщо у пацієнта розвинулися ускладнення на тлі приєднання вторинної інфекції.

Характеристика препаратів

Перш чим вибрати лікарський засіб, необхідно вивчити інструкцію і виключити наявність протипоказань.

Азитроміцин

Препарат є антибіотиком із широким спектром дії. Активна речовина має напівсинтетичний характер і є похідним еритроміцину. Відноситься до категорії макролідів. Характеризується бактерицидною дією.

Випускається в таблетках, капсулах і порошку для приготування суспензії.

Флемоксин Солютаб

Є антибіотиком з пеніцилінової групи. В якості діючого компонента виступає амоксицилін. Випускається в діспергіруемих таблетках з різним дозуванням. Проявляє бактерицидні властивості. Механізм дії полягає в пригніченні транспептидази, порушення вироблення пептидоглікану під час поділу і росту клітинних структур.

Знищує грампозитивних і грамнегативних аеробів у вигляді стафілококів, стрептококів, гонококів, менінгококів, кишкової та гемофільної палички, протеї, клебсієли, шигели та сальмонели.

Порівняння Азитроміцину і Флемоксина Солютаб

Лікарі для лікування дорослих і дітей часто призначають Флемоксин Солютаб або Азитроміцин. Вибір препарату грунтується на свідченнях, ступеня прояву патології, вік і наявність протипоказань.

Азитроміцин або Флемоксин Солютаб: що краще?

Азитроміцин призначають при уретриті, циститі, пієлонефриті, простатиті.

Схожість

Медикаменти відносяться до категорії антибактеріальних засобів. Мають однаковий список показань.

Їх призначають при:

 • тонзиліті, фарингіті, синуситі, ларингіті;
 • гострому або хронічному бронхіті;
 • отиту середнього вуха;
 • пневмонії;
 • уретриті, циститі, пієлонефриті, простатиті;
 • ураженні м’яких тканинних структур і шкірного покриву;
 • скарлатині;
 • боррелиозе на початковій стадії.

Обидва препарату частково метаболізуються в печінці. Виходять разом з уриною і каловими масами.

Не застосовуються для лікування вагітних і годуючих жінок.

При прийомі антибактеріальних засобів може розвинутися побічна симптоматика. Такий процес супроводжується:

 • нудотою, блювотою, зміною смакових якостей;
 • розвитком геморагічного або псевдомембранозного коліту;
 • інтерстиціальним нефритом;
 • гемолітичною анемією, нейтропенією, агранулоцитозом.

У поодиноких випадках розвиваються анафілактичний шок або ангіоневротичний набряк.

В чому різниця?

Одним з головних відмінностей вважається наявність діючого компонента. У складі Флемоксина є амоксицилін. Це напівсинтетичний пеніцилін. Другий препарат містить азитроміцин, який включений до групи макролідів.

Мають різну форму випуску. Перший тип медикаменту випускається у вигляді діспергіруемих таблеток. У поєднанні з водою перетворюються у суспензію. Мають приємний запах. Азитроміцин має кілька форм випуску – таблетки, капсули, порошок для приготування суспензії.

Ще однією відмінністю вважається список протипоказань. Азитроміцин не призначається пацієнтам з підвищеною сприйнятливістю до діючої речовини, важкими патологіями нирок і печінки. Суспензія показана дітям з масою тіла більше 5 кг

Флемоксин Солютаб має більше протипоказань у вигляді:

 • лімфолейкоз;
 • інфекційного мононуклеозу;
 • ниркової недостатності;
 • патологічних процесів у шлунково-кишковому тракті.
Азитроміцин або Флемоксин Солютаб: що краще?

Флемоксин Солютаб потрібно приймати тричі на день. При цьому лікувальний курс триває від 5 до 14 днів.

Відрізняється і схема застосування. Азитроміцин використовується 1 раз на добу протягом 3-5 днів незалежно від форми випуску. Прийом медикаменту здійснюється через 1-2 години після їжі, інакше терапевтичну дію активного компонента знижується.

Флемоксин Солютаб потрібно приймати тричі на день. При цьому лікувальний курс триває від 5 до 14 днів. Перед вживанням таблетку необхідно розчинити у воді.

Не мають сумісність один з одним.

Що дешевше?

Препарат на основі пеніциліну обійдеться в 250-513 рублів залежно від дозування.

Азитроміцин коштує дешевше в 2-3 рази. Ціна на таблетки, капсули, порошок для приготування суспензії становить 70-250 рублів.

Умови відпустки з аптек

Антибіотики можна придбати тільки за рецептом лікаря.

Що краще Азитроміцин або Флемоксин Солютаб?

Що краще вибрати, залежить від типу захворювання і віку. Азитроміцин можна давати дітям з першого місяця при вазі більше 5 кг.

Перший тип медикаменту має менше протипоказань, але частіше викликає побічні ефекти. При бактеріальних інфекціях спочатку призначається амоксицилін, так як вони є більш безпечними. Азитроміцин використовується в тому випадку, якщо у хворого є алергія на цефалоспорини та пеніциліни.

При лікуванні ЗПСШ

При наявності прихованих інфекцій проводиться комплексна терапія. Одночасно з антибіотиками показано імуномодулятори. У таких випадках ефективніше виявиться Азитроміцин. Ліки вводиться внутрішньом’язово в перші дні лікування. Надалі підключаються таблетки. Лікування триває від 1,5 до 2 тижнів.

Якщо спостерігається гонорея неускладненого характеру, то показаний одноразовий прийом амоксициліну у комбінації з Пробенецидом. Дозування становить 3 та 1 р.

При бронхіті

При запаленні дихальних шляхів спочатку призначається Флемоксин Солютаб. Дорослим виписується дозування 500 мг з кратністю застосування 2 рази на день.

При ускладненому або хронічному перебігу дозу збільшують до 500 мг 3 рази на день.

Відгуки лікарів про Азитромицине і Флемоксине Солютаб

Олексій Максимович, 35 років, педіатр, Калінінград

При розвитку бактеріальних інфекцій дітям призначаю Флемоксин Солютаб. Препарат зручний у застосуванні. Попередньо Таблетку розчиняють у ложці води. Отримана суспензія має приємний запах і присмак. Але давати ліки потрібно 2 рази на день через рівні проміжки часу протягом 7-10 днів. Безпечний для дітей. Має невисоку ціну.

Ганна Олексіївна, 42 роки, гінеколог, Братськ

При прихованих інфекціях краще всього приймати Азитроміцин. Цей вибір пояснюється тим, що діюча речовина активно по відношенню до микопаразитам, мікоплазми та уреаплазми. Але при лікуванні захворювань необхідно дотримуватися тієї схеми, яку призначив лікар.

Думка пацієнтів

Марія, 35 років, Казань

Мамі при бронхіті був призначений Азитроміцин. Курс тривав 3 дні. На ефективність антибактеріальної терапії спочатку не розраховували з-за такого короткого курсу. Але на другий день кашель зменшився, температура спала, а самопочуття покращилося. Лікар пояснив, що азитроміцин має накопичувальний ефект, тому в організмі він зберігається ще протягом кількох діб після завершення терапії.

Ніна, 29 років, Калуга

У період годування груддю підхопила цистит. Лікування передбачає прийом антибіотиків. Лікар призначив Флемоксин. Але сказав припинити лактацію на час лікування. Приймала таблетки 7 днів. З побічних ефектів були болі в животі, діарея і нудота. Через 3 дні почала пити додатково пробіотики, після чого всі симптоми зникли.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code