vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Артрит стопи у дітей: характерні симптоми і лікування

Таке захворювання, як артрит стопи, симптоми та лікування у дітей якого досить складні, – серйозна патологія. Перш чим з’ясувати, як лікувати патологію, необхідно дізнатися про неї більше.

Артрит стопы у детей: характерные симптомы и лечение

Сутність патології

При артриті стопи відбувається запалення суглобів цій області. У патологічний процес можуть бути залучені всі кісткові освіти – в районі передплесна, плесна, пальців ноги. Якщо раніше артрит стоп був хворобою літніх людей, то зараз можна зустріти людей з цією проблемою вже після 35-річного віку. І навіть у дітей є подібні розлади. Якщо не провести своєчасного лікування артриту стопи, то людина не зможе самостійно пересуватися.

Артрит стопи може мати ряд різновидів:

 1. Остеоартрит здатний вражати сам суглоб і кістки, розташовані поруч. Суглоби поступово руйнуються, утворюються нарости, стопа деформується. Якщо не лікувати цей вид хвороби, то з часом пальці на ногах вивернуті і будуть нагадувати ласти моржа.
 2. Ревматоїдний артрит. Ця хвороба часто спостерігається у дитячому віці. Суглоби при цьому ущільнюються, з’являється біль і деформація стопи. У деяких випадках хвороба може мати стрімку течію, і людина за короткий термін стає інвалідом.
 3. Реактивний артрит розвивається на тлі хвороби. Розвинутися він може при туберкульозі, сифілісі, кишкових інфекціях та інших подібних захворюваннях.
 4. Подагричний артрит. Порушується робота великого пальця на нозі, згодом вражаються і інші відділи стопи, або хвороба проходить безслідно. Деколи з’являються вузлики із-за скупчення сечової кислоти.

Симптоми і причини виникнення артриту у дітей

Діагностувати артрит у дитини досить складно, тому що малюк не може адекватно оцінити ситуацію, часом дитина просто змінюється в настрої, не в змозі проявити по-іншому свій стан. Він вередує, намагається менше рухатися, стає плаксивою і т. д. Іноді батьки не відразу можуть помітити набряк на нозі. Але є ряд симптомів, які повинні спонукати вас звернутися за допомогою до лікаря:

 1. Дитина намагається менше рухатися.
 2. У ранкові години він може скаржитися на те, що йому важко поворухнути ногою.
 3. З’являється кульгавість під час ходьби.

Кожен батько починає замислюватися, з якої причини могло виникнути дане захворювання? Причин насправді багато, і кожен вид артриту має свої чинники збудження. До найбільш частих причин дитячого артриту стоп відносяться наступні:

 • пошкодження ніг і стоп;
 • переохолодження;
 • нервові розлади;
 • спадковий фактор;
 • неправильний обмін речовин;
 • нестача вітамінів в організмі;
 • збій імунної системи;
 • раніше перенесені інфекційні хвороби.

Щоб лікування дало хороший результат, спочатку лікар з’ясовує причину виникнення артриту. Для цього проводяться діагностичні заходи. Після цих процедур призначається тривале і комплексне лікування.

По мірі прогресування хвороби у дитини можуть з’явитися додаткові симптоми:

 1. Рухи стають скутими.
 2. Після навантаження біль в суглобі посилюється.
 3. Місце ураження розпухає й стає червонуватого кольору, з’являється місцеве підвищення температури.
 4. У дитини може підвищитися температура тіла.
 5. Порушується апетит.
 6. У ранкові години виникає скутість суглобів, від чого дитина накульгує при ходьбі.
 7. Наступає швидка втомлюваність.
 8. Знижується маса тіла.
 9. М’язи і суглоби стають припухлими.

При важких стадіях артриту суглоби стають червоними, нога деформується.

Види артриту у дітей

 1. Інфекційний артрит, виникає із-за проникнення інфекції в суглоби, переважно через нирки. Хоча можливе проникнення через інші внутрішні органи.
 2. Вірусний артрит виникає внаслідок ускладнень вірусних хвороб, таких як кір, краснуха, грип, гепатит В та ін.
 3. Постстрептококовий (ревматизм).
 4. Поствакцинальний артрит.
 5. Ювенільний, з’являється на тлі порушення імунітету.
 6. Ревматоїдний вигляд.

За кількістю запалень артрит ділиться на моноартрит, коли запалення схильний один суглоб, і поліартрит, при ураженні декількох суглобів.

Також артрит стоп може протікати хронічно або гостро. У гострий період розвиток хвороби стрімко, суглоби уражаються за короткий проміжок часу, все це супроводжується яскраво вираженими симптомами. При хронічній формі хвороба періодично нагадує про себе, розвиваючись поступово.

Артрит стопи у дітей: діагностика та лікування

Так як і інші захворювання можуть викликати схожі симптоми, необхідно попередньо пройти обстеження. Це в першу чергу аналіз крові, рентгенологічні дослідження та інші необхідні заходи. Коли лікар встановить точний діагноз і стадію розвитку захворювання, він зможе призначити потрібне лікування.

Лікування артриту стопи в дитини залежить від причини його виникнення:

 1. При інфекційній природі артриту знадобиться прийом антибактеріальних препаратів або противірусних засобів.
 2. При більшості артритів застосовуються нестероїдні протизапальні препарати. Це різні мазі і гелі протизапального характеру, які в змозі полегшити біль і зняти набряк.
 3. Якщо дитина скаржиться на сильний біль, то лікар призначить знеболюючі засоби.
 4. У деяких випадках знадобиться застосування хондропротекторів, вони зупинять процес пошкодження хряща і відновлять тканини.
 5. Сеанси масажу знадобляться дітям з артритом стопи.
 6. У момент затишшя хвороби дитині рекомендується курортно-санаторне лікування.

Слід зазначити, що лікування буде тривалим, навіть при поліпшенні стану не слід припиняти терапію, так як є ризик переходу артриту у хронічний стан, яке може протікати протягом усього життя. Якщо є необхідність, то лікар призначить застосування спеціальних шин для тимчасового обмеження руху.

Щоб лікування дало позитивний результат, необхідно якомога раніше діагностувати недугу, хоча зробити це дуже важко. Тому завдання батьків – уважніше ставитися до свого чада, до його поведінки, скарг. Слід регулярно оглядати тіло дитини, особливо якщо нещодавно він переніс якусь інфекцію або сталася травма стопи.

Артрит стопи у дітей – це дуже серйозне захворювання, яке може перейти в хронічну стадію. Але, з іншого боку, препарати для лікування даної хвороби можуть нашкодити маленькому пацієнтові, тому лікуванням дитини повинен займатися грамотний фахівець, який підбере терапію, здатну не зашкодити хворому.

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code