vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Антибіотики при плануванні вагітності і виношуванні дитини

Антибіотики при вагітності – дуже серйозне питання.Це спеціальні препарати, які призначені для знищення бактерій. При вагітності приймати їх не рекомендується, тому що вони можуть надати негативний вплив на розвиток дитини. Але вагітність протікає тривалий період, і за цей час жінку можуть чатувати різні захворювання (запалення нирок, інфекції статевої системи, запалення легень), швидке лікування яких не може обійтися без прийняття антибактеріальних препаратів.

Антибиотики при планировании беременности и вынашивании ребенка

На превеликий жаль, у антибіотиків є не тільки корисна властивість – боротьба з небезпечними бактеріями, але і ряд негативних якостей. Антибактеріальні засоби токсичні і згубно впливають на здоров’я печінки. Також антибіотик вбиває не тільки шкідливі організми, але і корисні. У підсумку, втрачається природний захист організму у вигляді корисних бактерій, які живуть на шкірних покривах або в кишечнику. Внаслідок порушення мікрофлори можуть з’явитися неприємні симптоми – висип на шкірі, дисбактеріоз, розлад випорожнення кишечника і ін.

Планування зачаття після прийому антибіотиків

Фахівці рекомендують відкласти планування вагітності після прийому антибіотиків. Організм ослаблений перенесеною хворобою та проходженням курсу прийому антибактеріальних препаратів. Жінці, яка планує зачаття, рекомендується пройти повну реабілітацію організму і оговтатись після хвороби. Відновити корисну мікрофлору органів, постраждалих після антибіотиків, допоможе курс пребіотиків.

Якщо зачаття настало в період курсу лікування антибіотиками, то існують ризики, пов’язані не стільки з прийомом препаратів, скільки з інфекційним захворюванням, присутнім в організмі, що загрожує ускладненнями в розвитку плоду. В цьому випадку необхідна консультація з лікарем в обов’язковому порядку.

Антибіотики в першому триместрі виношування

У цей час відбувається закладка всіх майбутніх органів і систем дитини, а будь- який токсин може перешкодити складному процесу. Всі антибіотики мають дуже жорсткі обмеження в застосуванні. Самими нешкідливими антибактеріальними препаратами вважаються антибіотикі пеніцилінової групи. Тривале їх застосування не викликає побічних реакцій. Але не варто забувати – багато мікроорганізмів швидко виробляють стійкість до таких антибіотиків. Тривале їх застосування не буде мати ефект.

У випадку, якщо прийом антибіотиків неможливий, а позитивна дія від них перевищує негативний ефект для жінки і дитини, то фахівець може виписати антибіотики групи цефалоспоринів. Але їх призначають в самих крайніх випадках, наприклад, якщо майбутня мати захворіла на запалення легенів.

Якщо інфекція вразила ЛОР-органи у першій половині вагітності, рекомендують застосовувати місцеві антибактеріальні препарати. На ранніх термінах необхідно дуже уважно поставитися до підбору препарату. Наприклад, біопарокс буде безпечний на будь-якому терміні виношування.

Якщо майбутня мати під час хвороби не підозрювала про свій стан, а їй призначили заборонені препарати для вагітних, то потрібно дуже серйозно поставитися до УЗД першого триместру. Це обстеження може виявити відхилення у розвитку плоду, при яких вагітність переривається.

Вплив антибіотиків на дитину

Антибіотики при вагітності можуть бути безпечні, якщо вони призначені правильно. При виборі лікування антибактеріальними препаратами лікар враховує ризики, пов’язані з прийомом того чи іншого медикаменту. У разі правильного призначення шкоди для дитини не буде.

Дозволені антибактеріальні засоби при вагітності:

 1. Група пеніциліну: амоксицилін, ампіцилін та ін Не зафіксовано жодного негативного впливу на плід і не викликає уповільнення його розвитку. Призначається у всіх випадках, коли зараження відбулося чутливими до пеніциліну бактеріями.
 2. Цефалоспорини: цефазолін, цефипин, супракс та ін. Не мають впливу на дитину і його розвиток, але потрібно пам’ятати, що є ризик проникнення антибіотика через плаценту. Курс антибіотиків цієї групи призначається у разі, якщо бактерії, які викликали інфекцію, мають імунітет до пеніциліну.
 3. Еритроміцин, вільпрафен – препарати, що належать до однієї групи. Можуть застосовуватись під час вагітності. Не впливають на розвиток дитини.
 4. Суммед, зітролід – одна і теж діюча речовина, що має різні назви. Призначаються тільки у крайньому випадку, коли інші антибактеріальні препарати не мають потрібного ефекту.
 5. Фурадонін – застосовується для лікування циститу у майбутньої матері. Категорично забороняється його прийом в першому і третьому триместрі. Його можно приймати тільки у другому триместрі.
 6. Гентаміцин – можливий варіант застосування, але тільки у випадку загрози життя. Вимагає точного розрахунку дози, в іншому випадку може стати причиною глухоти у дитини.

Заборонені при вагітності препарати:

 1. Тетрациклін, доксициклін – мають згубний вплив на печінку плода.
 2. Ципрофлоксацин, нолицин, ципролет – викликають пошкодження суглобів дитини на будь-якому терміні виношування.
 3. Левоміцетин (входить до складу мазі левомеколь і засіб від опіків) – має вплив на утворення кісткового мозку дитини. Також може викликати порушення розвитку кровотворних органів.
 4. Діоксидин – випробування цього препарату на тваринах показало, що його дія викликає мутації і серйозні відхилення у плода.
 5. Бісептол – дуже шкідливий і небезпечний. Він уповільнює розвиток дитини, і його застосування має високу ймовірність виникнення вроджених аномалій.

Навіть знаючи про дозволені і заборонені препарати, не можна займатися самолікуванням. Особливо це стосується періоду вагітності. Весь процес лікування антибіотиками має проходити під наглядом лікаря.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code