vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Алкоголь і куріння при грудному вигодовуванні

Паління при грудному вигодовуванні – це згубна звичка, яка вкрай негативно впливає не тільки на матір, але і на її дитину. Сьогодні куріння широко поширене. Курити починають ще в дитячому віці, і вже буквально за кілька років це позначається на здоров’ї.Якщо має місце куріння при грудному вигодовуванні, то це дуже сумна ситуація, адже майбутня мати заподіює шкоду і собі і новонародженому.

Алкоголь и курение при грудном вскармливании

Шкода від куріння для годуючої матері

Під час вагітності жіночий організм втрачає дуже багато корисних речовин. Адже для того, щоб повноцінно розвивався дитина, йому необхідно величезна кількість ресурсів, і всі вони надходять з організму матері. По закінченню вагітності через дев’ять місяців жінка відчуває себе втомленою і виснаженою. Почати повноцінно піклуватися про стан свого здоров’я можна буде тільки після того, як дитина народиться. Доцільно почати їсти корисну і дуже поживну їжу, яка дуже швидко відновить втрачені ресурси: вітаміни та мікроелементи.

Якщо ж жінка курить, то подібного відновлення не відбудеться. Це пов’язано з тим, що протягом вагітності та після неї нікотин накопичується в організмі і поступово заміщав корисні речовини. У такій ситуації для мікроелементів просто не вистачає місця.

Крім того, куріння вкрай негативно впливає на емоційний стан як матері, так і її дитини. Починає розвиватися постійна роздратованість, малюк вередує і ще більше нервує матір, яка насилу відновлюється після пологів.

Куріння і грудне молоко

У цигарках міститься величезна кількість шкідливих ферментів, вплив яких найсильніше позначається на судинах. Вони значно ссужаются. Те ж відбувається і з молочними протоками жінки. Коли протоки занадто звужені, то молоко не може повноцінно відбуватися за ним, починають розвиватися численні проблеми. Також зменшується кількість гормону пролактину. Якщо кількість цього гормону недостатньо, то молоко повільніше надходить в груди, і його кількість скорочується.

Паління впливає і на якість грудного молока. В ньому знаходиться невелика кількість нікотину, що потрапляє в організм дитини. Варто зазначити, що молоко буде мати деяку частину смакових якостей продукту, який з’їв мама. Якщо ж вона курить, то молоко отримає дуже неприємний сигаретний присмак.

Паління впливає і на тривалість грудного вигодовування. Як правило, в таких випадках вона не перевищує 4-6 місяців. Після цього молоко починає поступово зникати і, якщо не перестати палити, то цього уникнути буде неможливо.

Шкода від грудного молока при курінні

У молоці жінки, якщо вона курить, міститься невелика кількість нікотину, що потрапляє в організм малюка. Його поширення відбувається дуже швидко, відповідно, перші руйнівні процеси починаються відразу ж після народження малюка.

Якщо жінка не кине палити, то до закінчення періоду грудного вигодовування є ризик розвитку серцевої недостатності у малюка. Якщо в кров дитини буде кожен день потрапляти певна доза нікотину, то серцевий ритм почне порушуватися, можливий розвиток аритмії або ж тахікардії. Такі захворювання дуже небезпечні для маленьких дітей і можуть бути чреваті серйозними ускладненнями або навіть летальним результатом.

Вплив грудного молока з нікотином на організм дитини:

 • у дитини виникають проблеми зі сном, він гнівається, постійно прокидається;
 • поступово зникає апетит, вага набирається дуже повільно, то ж відбувається із зростанням малюка і його розвитком;
 • практично у всіх випадках починає розвиватися алергія, організм реагує на продукти прикорму різними висипаннями, у деяких ситуаціях навіть запальними процесами;
 • виникають коліки, блювання, запори та інше;
 • з-за впливу нікотину на дихальну систему виникає схильність до різних захворювань легенів, імунітет стає набагато слабкіше;
 • якщо жінка курить занадто багато, то це позначається на нервовій системі дитини і є ризик того, що малюк буде сильно відставати в розвитку;
 • в майбутньому дитина стане залежна від нікотину;
 • у кілька разів зростає ризик раптової дитячої смерті, розвивається схильність до онкологічних хвороб.

Шкода від куріння як для жінки, так і для її дитини величезний і не варто того задоволення, яке приносить викурена сигарета.

Алкоголь при годуванні грудьми

Алкоголь при грудному вигодовуванні так само, як і куріння, протипоказаний. Але незважаючи на це багато жінок дозволяють собі хоча б невеликі дози спиртних напоїв під час годування. Можна знайти інформацію, що алкоголь покращує вироблення молока і збільшує його кількість. Але це не так.

Коли годуюча жінка збирається випити алкогольний напій, вона в першу чергу повинна подумати, як це відобразиться на здоров’ї дитини. Ніякої користі від вживання алкоголю немає, адже це справжня отрута, що руйнує організм не тільки матері, але і її окріпнув і крихітного малюка.

Шкоди дитині від молока з алкоголем:

 1. Алкоголь, що потрапляє з молоком в організм дитини, впливає на його нервову систему. Після такого молока малюк дуже швидко засне, але спати він буде вкрай неспокійно, сон часто перериватися. Якщо дитину регулярно годують таким молоком, то незабаром стане очевидна затримка у його психічному розвитку.
 2. Алкоголь збільшує частоту серцебиття, викликає загальну слабкість у малюка, а артеріальний тиск в більшості випадків сильно знижується.
 3. Частіше виникають коліки. У деяких ситуаціях може розвинутися запальний процес в оболонках стравоходу, кишечнику або ж безпосередньо в шлунку. Причиною цього буде наявність етилового спирту в материнському молоці. Кишечник у результаті цього гірше виконує свої функції, що позначається на вазі і зростанні малюка. Дуже часто такі діти відстають у фізичному плані від своїх однолітків.
 4. Якщо мати регулярно вживає спиртні напої, то незабаром у дитини може почати розвиватися алкогольна залежність.

Кілька порад годуючій мамі

Утримайтеся від прийому спиртних напоїв хоча б перші кілька місяців життя дитини, коли його організм ще не зміцнів і більше піддається шкідливому впливу алкоголю. Звичайно, краще зовсім не вживати спиртні напої, навіть у невеликих кількостях протягом всього періоду грудного вигодовування, адже печінка малюка не може переробити навіть мінімальну кількість алкоголю. Відповідно, речовини, які є в спиртних напоях, будуть отруювати дитини.

Якщо ж ви не можете стриматися, то перед вживанням алкоголю зцідіть молоко, щоб потім можна було погодувати малюка. Після вживання спиртного напою необхідно почекати не менше трьох годин і тільки після закінчення цього часу приступати до чергового годування. Але це дієво за умови, що було випито не більше 100 мл неміцного алкоголю. Якщо ж було випито більш міцний напій, то 100 мл організм буде переробляти і виводити протягом як мінімум п’яти годин.

Величезну роль відіграє частота вживання спиртних напоїв годуючої жінкою. Західні лікарі проводили безліч досліджень і виявили, що якщо жінка один-два рази в місяць випивала трохи неміцного алкоголю, то це не завдавало жодної шкоди організму її дитини. Проблема полягає в тому, що ніхто не зможе дати стовідсоткової гарантії того, що куплений вами спиртний напій, наприклад, вино, буде мати хорошу якість і не завдасть шкоди ні матері, ні дитині.

Варто враховувати, що в спиртних напоях міститься багато шкідливих добавок. Крім етилового спирту, в більшості різновидів алкоголю можна знайти барвники і концентрати. Особливо багато їх у винах і лікери, які так люблять жінки. Не рідкість і те, що дані добавки недобросовісні виробники та продавці замінюють на більш дешеві, що завдає ще більшої шкоди і матері, і дитині.

http://www.youtube.com/watch?v=QYbtG6lbl-Q

Тому, перш чим курити або вживати алкоголь під час грудного вигодовування, дуже добре подумайте про те, як це може позначитися на здоров’ї вашого маленького дитини, організм якого ще дуже слабкий і беззахисний.

Стаття написана за матеріалами наданними сайтом vse-cikave.com.ua.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code